Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning

Dyno Tuning Colectie de grafice Dyno: Afla cati cai au castigat altii in urma modificarilor, si cum.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-04-10, 16:50   #121
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Cine are 1800??
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 14:09   #122
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Cine are 1800??
Motoarele vechi de 1800 (Leon,Skoda RS,TT) care aveau K04
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-10, 14:22   #123
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

aaa..da..s-a facut comfuzie mare intre k04 de pe 1.8 cu cel de pe 2.0
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 00:57   #124
nadir

Stage 3
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 126
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Bine ... vezi ca ei nu tin cont nici de diferenta de cilindree .... 1800 vs 2000 ...
ce ai vrut sa zici aici?
nadir is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 12:04   #125
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

dupa 9 pagini de controverse s.a.m.d. sunt curios cati dintre proprietarii tfsiurilor au habar ca turbina lor k04 e twin scroll...in primele pagini probabil multi credeau ca e acelasi k04 ca pe 1.8t si n-am vazut nici un proprietar sa vina si sa tipe ceva in sensul asta pana v-ati lamurit putin pe aici...lucru care mi-e frica sa-l interpretez, pt ca e cam trist

in alta ordine de idei, gz varu pt lider @ tfsi
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 16:51   #126
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

[QUOTE=zGb;3291215]dupa 9 pagini de controverse s.a.m.d. sunt curios cati dintre proprietarii tfsiurilor au habar ca turbina lor k04 e twin scroll...in primele pagini probabil multi credeau ca e acelasi k04 ca pe 1.8t si n-am vazut nici un proprietar sa vina si sa tipe ceva in sensul asta pana v-ati lamurit putin pe aici...lucru care mi-e frica sa-l interpretez, pt ca e cam trist

in alta ordine de idei, gz varu pt lider @ tfsi [/QUOTE
cred ca a fost subliniat de la inceput ca exista o mare diferenta intre ko4 de pe 1.8t si 2.0tfsi.cine a vazut macar odata un ko4 de 1.8t si unul de 2.0tfsi si nestiutor sa fie vede diferenta.numai bine
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 19-04-10, 21:25   #127
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Incercati sa ramaneti cat de cat la subiect! Incetati cu intepaturi, atacuri - daca aveti ceva de genul asta de adresat cuiva, mai bine folositi PM. (asta pentru cei care or sa inceapa sa planga ca le-au fost sterse posturile ce aveau un continut de "o inestimabila valoare").
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 20-04-10, 07:31   #128
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Quote:
Originally Posted by RoSonic View Post
Incercati sa ramaneti cat de cat la subiect! Incetati cu intepaturi, atacuri - daca aveti ceva de genul asta de adresat cuiva, mai bine folositi PM. (asta pentru cei care or sa inceapa sa planga ca le-au fost sterse posturile ce aveau un continut de "o inestimabila valoare").
acest forum promoveaza incultura?!discutii off-topic sau nu...totusi este important sa stii sa scrii corect gramatical, dar din pacate doar Vlad mai incearca sa corecteze, restul...nimic!probabil este singurul caruia ii pasa de maltratarea limbii romane!
va doresc sa spargeti cat mai multe seminte "de floare sau de bostan" dand din buric pe salam, minune si guta!
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 29-05-10, 23:18   #129
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
. daca se va dovedi contrariul cand iti va fi gata masina (a ta sau a lui Iohan) poate o sa-mi schimb parerea.
numai bine!
Am inteles ca ai avut ocazia sa vezi cum merge un Revo stage 3, deci ti-ai schimbat parerea?
vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 11:42   #130
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
Am inteles ca ai avut ocazia sa vezi cum merge un Revo stage 3, deci ti-ai schimbat parerea?
depinde din ce parte ai auzit povestea
cu siguranta merge bine, dar cand l-am incercat mie imi facea presiune mult prea mare(1,7) si imi tragea in suturi pe a treia si a patra (chiar si asa am fost bot la bot)
oricum intelesesem despre ce e vorba cand s-a explicat de diferentele dintre cele doua turbine k04
__________________
Opel Astra GTC OPC

Last edited by MadCow; 30-05-10 at 11:53.
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 19:36   #131
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Skoda Octavia RS REVO stage 3

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
depinde din ce parte ai auzit povestea
cu siguranta merge bine, dar cand l-am incercat mie imi facea presiune mult prea mare(1,7) si imi tragea in suturi pe a treia si a patra (chiar si asa am fost bot la bot)
oricum intelesesem despre ce e vorba cand s-a explicat de diferentele dintre cele doua turbine k04
intre timp am luat si eu masina si m am convins cu adevarat ce inseamna stage 3 de la revo.una imi imaginam si una e realitatea.masina merge incredibil de bine si in mers normal si fortata la limita.daca ati fost bot in bot totusi e o diferenta de ceva cai nu?
naka66vio is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -