Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-08-09, 19:30   #616
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by cEaska View Post
crede`ma ca stiu ce poate leonul..... am si vorbit cu baiatul care il conducea...
Iar tu ar trebui sa fi mandru pentru masina care o ai..... nu sa fi suparat ca ceilalti nu au masini ca ale tale .....
eu sunt mandru pentru de masina pe care o am ,stiu f bine ce poate leonul MUP ca doar l am testat 400km inainte de curse si suparat sunt doar pe cei care s au anuntat ca vin si nu au venit!!!(cei care au anuntat pe forum ca nu ajung sunt OK ,restul......nici macar nu au avut bunul simt sa mai scrie 2 randuri aici ,anuntand retragerea lor).
razvanxx is offline  
Old 17-08-09, 20:38   #617
chuckie

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 338
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

ce s-a intamplat intre Subaru si Evo se poate numii cursa?treziti-va frate!
aplaudici sunt cei care au inceput aceste discutii...
draga preparatu...tu ai tupeu sa ne faci apaudici?te-ai uitat la tine? esti un wanna be 50 cent...versiunea ieftina...
kalule ai dreptate acel subaru este praf...este 1.6 cu kit de STI....cred ca si tu il puteai batea cu cazanul tau....de fapt te invit sa incerci!
sebi , baiatul cu evo, este super baiat si stie f bine si potentialul lui BLB si al Sti`ului....si imi cer scuze ca este bagat aiurea in aceste discutii de tovarasii lui aplaudici!
chuckie is offline  
Old 17-08-09, 21:11   #618
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Voi astia de faceti clubul Anonymous (nu Anonimus si alte denumiri) aplaudaci.. cam pe la ce curse ati fost?? Unde erati la toate cursele in care se dadeau anonimii si rupeau grupele? Erati gaini care stateati in cotet? Ati venit si voi la o cursa si gata sunteti zei?Ai nostrii macar s-au dus si au vrut sa se dea iar faptul ca nu s-au dat datorita pistei sau a suprafetei de franare e treaba lor.. Nu cred ca bateau drumul doar de dragul de a vizita Slatina.. cum cred ca nici drumul pana in Ungaria nu l-au batut ca sa se uite iar acolo chiar sunt masini.. nu ca la noi 3 la 10 mii. Va tin balamalele, veniti la KOE pe 5 septembrie si atunci nu vor mai fi discutii... Pana atunci, ciocul mic si joc de glezne.. si nu uitati ca MR a fost fondat de membrii Anonymous. Daca nu erau multi dintre ei.. probabil ca nici nu purtati acum parasolarul ala si sticker-ul pe masini...

PS. La nasul nostru ajunge cine merita... Era o vorba.. respecta si vei fi respectat.. dar la voi, nu e cazul.
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready

Last edited by B|shOp-VR6; 17-08-09 at 21:14.
B|shOp-VR6 is offline  
Old 17-08-09, 21:32   #619
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Toba eu consider ca te-am respectat pe u ca persoana in ce am scris eu....si am acelasi respect pt alti bayatzi de la anonimus care au fost la slatina(cel cu cadetu si cel cu golfu...ff respectosi si deasemenea cel cu subaru) dar nu se face ce a facut baluba....nici la incalzire...nici in cursa....si nici macar la o romaneasca....
P.S: Nu fac parte din Midnight...asa ca nu mai vb aiurea...respect Midnight pt atitudine...si iti garatez si esti constient de asta ca ultimu membru care a intrat in Midnight(chiar de ziua lui)va bate pe rand de nu stitzi de voi.Va respect munca...v-a rewspect masinile...si pe uni dintre voi ca oameni...toba u esti uni care din partea mea meritzi tot respectu pt munca si actiunile tale..
privat4u2 is offline  
Old 17-08-09, 21:52   #620
FLO_GSU

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 438
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Vreti organizare, vreti curse facute cu cap, vreti detoate si voi va certati pe provocari, pe limbaj urat, pe cai putere, pe masini , pe.....
Ar trebuii cat de cat sa fiti mai uniti si poate s-ar reusii mai mult si in tara asta a noastra ROMANICA!!!!!!!! Nu o sa fie niciodata nimic bine in tara asta atata timp cat vor exista orgolii!!
Cele doua cluburi, Midnightracers si Anonymus motorsport, stati si va vorbiti urat, va jigniti in loc sa va cat de cat uniti sa faceti treaba, sa organizati un eveniment asa cum trebuie ca la carte pt ca aveti pontential din toate punctele de vedere.....eu zic ca toate orgolile astea ar trebuii puse la startul celor 402 metri si nimic mai mult!!!! Munciti pt masinile voastre, investiti pasiune , timp, nervi, rabdare de BANI nu mai vorbesc si daca ne uitam pe ultimele 3 pagini ale topicului v-ati certat pe o provocare pe o... parca am fii la BOX!!!
E pacat baieti pt ca daca nici voi cursantii nu va intelegeti si nu vreti sa faceti ceva in sensul asta atunci de la cine va asteptati? de la cei de 60 de ani?? de la cei care nu cunosc intradevar ce inseamna pasiune pt asemenea masini....e pacat ca se ajunge aici!!
Eu sunt un simplu spectator si mi-am exprimat o parere...sper ca nu am suparat pe nimeni iar daca am facut-o imi cer scuze....

Felicitari inca odata castigatorilor la fiecare grupa!

Bafta la toata lumea si succes cu masinile!!!
FLO_GSU is offline  
Old 17-08-09, 22:08   #621
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by privat4u2 View Post
Toba eu consider ca te-am respectat pe u ca persoana in ce am scris eu....si am acelasi respect pt alti bayatzi de la anonimus care au fost la slatina(cel cu cadetu si cel cu golfu...ff respectosi si deasemenea cel cu subaru) dar nu se face ce a facut baluba....nici la incalzire...nici in cursa....si nici macar la o romaneasca....
P.S: Nu fac parte din Midnight...asa ca nu mai vb aiurea...respect Midnight pt atitudine...si iti garatez si esti constient de asta ca ultimu membru care a intrat in Midnight(chiar de ziua lui)va bate pe rand de nu stitzi de voi.Va respect munca...v-a rewspect masinile...si pe uni dintre voi ca oameni...toba u esti uni care din partea mea meritzi tot respectu pt munca si actiunile tale..


frate nu mai lauda ca a intrat bobi mom la voi
avem partener si pt el care din lipsa turbinei nu a putut veni la slatina
asa ca stai linistit


si app nu mai boteza clubul in anonimus sau mai stiu eu ce ca a fost o data botezat in anonymous
macar aveti respectul si scrieti corect
mihai L`amour is offline  
Old 17-08-09, 22:36   #622
Raul_WST

Stage 3
 
Raul_WST's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 84
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

daca ai o masina puternica sau faci parte din vreun club "puternic" asta nu inseamna ca trebuie sa fi si respectat; respectul nu il merita orice baietel de bani gata si plin de fitze, respectul ti-l primesti atunci cand esti om, asa ca incetati cu replicile astea despre respectul asta fata de clubul Anonymous (sper ca am scris corect ca sa nu se mai deranjeze nimeni), nu e nimeni zeul curselor sau zeul strazilor. Cu doua-trei participari la KOE nu sunte-ti mai presus decat ceilalti romani, mai aveti multe de invatat si de vazut..

Va urez o seara buna si un somn placut, poate maine dimineata reveniti cu picioarele pe pamant !!!
__________________
orange S3 powerd by Motoren Technik Mayer Berlin
www.mtm-berlin.com
Raul_WST is offline  
Old 17-08-09, 22:41   #623
B_84_RIP
BMW Driver

Stage 5
 
B_84_RIP's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 367
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Eu personal nu am fost la cursa pt ca nu m-am trezit......acum dupa ce am citit pe forum si ce mi-au povestit colegii de club trag urmatoarea concluzie...
-daca ai o masina de 100cp ai sanse sa te opresti pe ploaie tinand cant ca pe 400m prinzi in jur de 140km/h
-daca ai o masina peste 200cp deja devine riscant pt ca pe 400m prinzi in jur de 170km/h
-daca esti incostient sau nebun poti sa te dai de mai multe ori(pana ai noroc si o lovesti)
cam asta e concluzia...unii dintre noi care adora sportul asta totusi vor sa ajunga si acasa la familie si sa mai prinda si ziua de maine......
-cand o sa fiti in stare sa organizati o cursa macar la fel de sigura ca cele organizate de LR atunci o sa puteti sa spuneti ca a fugit cineva......dupa parerea mea e incostientza sa te dai pe o pista in curba si uda si SA MAI SI PLATESTI.......
B_84_RIP is offline  
Old 17-08-09, 23:03   #624
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

mai spun inca o data si pt ultima data. Nu m`am luat de tot clubu Anonymous, DTE`u poate sa zica, am intrebat strict de Baluba si atat, nu de restu. Nu m`am referit strict la cursa de la slatina, am zis ca fuge intr`una, asta nefiind prima data si probabil nici ultima. Poate cand o sa se rastoarne o basculanta de nisip pe autostrada o sa vrea si baluba sa se dea, ca pana atunci poate rupe transmisia. Sa fim seriosi. Si am mai spus`o si la telefon, cand o sa`mi laud cazanu meu ca face si drege si o sa fug din fata provocarilor atunci sa vb si voi, pana atunci tineti in voi "aprecierile" astea fara sens. Nu v`am jignit masinile, si nu am jignit toti membri, am vb de baluba si atat. Da se pare ca ati dat o alarma interioara, v`ati pus ceasu sa sune si ati intrat toti pe form sa ne aratati noua ce puteti.
Nu am nici o problema daca Baluba vine si il bate pe Sebi, jos palaria, ideea e SA VINA! Daca m`am facut inteles ar fi perfect.
__________________

VW Corrado VR6 - new engine

"I started out with nothing and I still got most of it left"
www.midnightracersvl.blogspot.com
http://forum.midnightracers.ro
Kaluvr6 is offline  
Old 17-08-09, 23:27   #625
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Vad ca esti foarte serios...))) baluba nu fuge de nimeni ... Ca un exemplu baluba acum se da cu rs6, ducu evoIX si cu Pepy...crezi ca o sa venim noi la valcea sa ne dam cu voi???si chiar tu crezi ca a plecat de frica??))am vorbit cu Dog-u si el nu stia nimic de provocare...
TOBA^ is offline  
Old 17-08-09, 23:30   #626
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by sharpe View Post
s-a mai incercat asta cu organizarea kidule si s-a vazut cat e de naspa si de greu
iti garantez ca 90% din oamenii care zic aici atat de vehement de proasta organizare daca i-ai pune pe ei sa organizeze s-ar pierde inainte de obtinerea aprobarilor
iar asta nu e important,fiindca unii pur si simplu stau bine pe strada,altii pe margine,altii dupa un birou,altii in spatele unei legitimatii
eu consider fiecare cursa un lucru bun pe principiu un shut in cur un pas inainte,mai ales alea prost organizate fiindca se capata experienta,treci si ca organizator si ca observator simplu prin niste probleme,si cine are minte invata din ele,pe viitor le evita
intotdeauna o sa fie nemultumiti,mai ales daca iei in calcul orgoliile implicate
teoretic de pe margine se putea face asa si asa si aia si ailalta,e foarte usor de vorbit in teorie,practica spune altceva
pana una-alta,anul asta e slaba speranta dar la anu' o sa fie o liniuta frumoasa in Craiova,una facuta ca la carte,pe asfalt nou,cu oameni calumea implicati in organizare,cu acordul si sprijinul total al politiei rutiere,politiei comunitare si jandarmeriei si o sa ne spalam rusinea de la ultimele "organizari"
asta venind ca o promisiune din partea mea,si o chestie pe care am inceput s-o discut in urma cu aproximativ 2 luni,si o chestie care o sa dureze fiindca trebuie pusa la punct ca sa iasa frumos


@bitnet : tu ai vazut cine erau organizatorii? chiar crezi ca se uita pe un forum? singura legatura a cursei de la Slatina cu internetul a fost Cryssl.
oamenii aia n-o sa inteleaga niciodata unde s-a gresit fiindca nu accepta ei oameni batrani chestii de la noi,niste pustani
asta e gandirea generatiei din care fac parte parintii si bunicii nostri,se merge pe principiu "sunt batran si stiu mai bine" si "am dreptate chiar daca n-am"


Singurul din romania care organizeaza curse legale cu adevarat este SEBASTIAN in rest numai vorbarie.
De ce mai inscrieti lumea in timpul concursului iar dupa va razganditi si nu lati mai lasat pe om sa se dea?
tu zici ca omu a vorbit urat dar tu cum vorbeai arogat cu PRIETENE NU MA INTERESEAZA CA AI VENIT DIN BUCURESTI dar bani pe taxa erau in buzunarul vostru
76BPR is offline  
Old 17-08-09, 23:32   #627
Kaluvr6
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kaluvr6's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,562
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

deci cand a fost furtna atunci, si l`a sunat baluba pe sebi sa se dea si sebi a zis ca vine la bucuresti dar era cod galben si dup`aia i`a propus lui baluba sa se dea pe autostrada, si el a refuzat, a fost totul o inchipuire nu? In fine, hai sa incheiem aici, nu am nimic cu nimeni si mai ales cu tine, am auzit lucruri bune despre tine si vreau sa ramana asa.
Kaluvr6 is offline  
Old 17-08-09, 23:36   #628
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Quote:
Originally Posted by Raul_WST View Post
daca ai o masina puternica sau faci parte din vreun club "puternic" asta nu inseamna ca trebuie sa fi si respectat; respectul nu il merita orice baietel de bani gata si plin de fitze, respectul ti-l primesti atunci cand esti om, asa ca incetati cu replicile astea despre respectul asta fata de clubul Anonymous (sper ca am scris corect ca sa nu se mai deranjeze nimeni), nu e nimeni zeul curselor sau zeul strazilor. Cu doua-trei participari la KOE nu sunte-ti mai presus decat ceilalti romani, mai aveti multe de invatat si de vazut..

Va urez o seara buna si un somn placut, poate maine dimineata reveniti cu picioarele pe pamant !!!
Atunci nu cereti sa fiti respectati.. Cat despre revenit cu picioarele pe pamant.. cred ca sunt multi pe forumul asta mult mai aerieni decat noi )

PS. Nu orice om care se descurca in viata mai bine decat altul e baietas de bani gata.. Sunt curios pana la ce varsta o sa se tot zica asta )
B|shOp-VR6 is offline  
Old 18-08-09, 00:04   #629
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

am ajuns la concluzia ca o sa raspund la discutie doar celor care merita atentie... Restul nu am ce sa vb cu ei ... Au participat la curse cate cutii si diferentiale am spart eu))) si poate nici atat...
Kalu:nici noi nu avem nimic si asta am vrut sa iti zic in primul Meu post... Noi avem un respect enorm pt numele Midnight...dar nici sa ne sara lumea in cap ...nu suferim si nici nasul pe sus nu il aavem ...suntem un club care suntem unul pt toti si toti pt unul ...
Nu vreau sa vb mai multe si nici sa incepem sa ne dusmanim...pt asta propun sa fie deschisa provocarea pt prima cursa legala ( o cursa adevarata gen:craiova,constanta,tulea,braila) deci MR vs Anonymous
TOBA^ is offline  
Old 18-08-09, 00:53   #630
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Curse de accelerare 402m - Slatina - 16 August 2009

Si ... pana la urma mai pune careva poze pe aici ? asta deja e topicul vostru,acu sa ma scuzati daca ma bag si eu aiurea sa cer poze pe aici
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -