Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Renault tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-05, 02:54   #1
Markenstein

Stage 4
 
Markenstein's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 201
Default Tuning Clio Sedan!

Hi,
Spuneti-mi si mie va rog daca exista cumva Stopuri clare cu led pt renault clio symbol sedan, caut de mult timp sa gasesc si am vazut cateva masini cu asemena stopuri dar erau renault clio Bicorp sau alte marci de masina.
va rog daca aveti vreo idea de unde pot sa gasesc si cam aproximativ la ce pret e dati-mi un reply! Cheers...
Markenstein is offline   Reply With Quote
Old 10-11-05, 14:23   #2
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

daca gasesti sa ma anunti si pe mine... ca eu caut de 2 ani fara succes!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 10-11-05, 14:38   #3
Markenstein

Stage 4
 
Markenstein's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 201
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
daca gasesti sa ma anunti si pe mine... ca eu caut de 2 ani fara succes!
Eu am vazut pe unu' care avea pe masina dar era bicorp si mi-a zis ca a cumparat de la o firma care se numeste \" permium brands \" cu 95 Euro.
dar zicea ca e exact unde era fostu' magazin C&C pe la arcu' triunf mi-se pare dar nu am mai putut sa abtin mai multe info.
Markenstein is offline   Reply With Quote
Old 10-11-05, 18:17   #4
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default

fostul c&c daca nu ma-nsel a fost pe bd. ion mihalache (la o statie de pta 1 mai).. stopuri pt clio bicorp gasesti mai oriunde, pretul sa fie decent.. o sa ma duc si eu la firma asta de care zici sa ma interesez pt mine k am bicorp si promit k intreb si pt symbol. sal
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline   Reply With Quote
Old 10-11-05, 21:39   #5
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Markenstein\"
Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
daca gasesti sa ma anunti si pe mine... ca eu caut de 2 ani fara succes!
Eu am vazut pe unu' care avea pe masina dar era bicorp si mi-a zis ca a cumparat de la o firma care se numeste \" permium brands \" cu 95 Euro.
dar zicea ca e exact unde era fostu' magazin C&C pe la arcu' triunf mi-se pare dar nu am mai putut sa abtin mai multe info.
pt bicorp se gasesc relativ usor! adica importa toate magazinele de tuning! daca nu au in stock se face comanda! Dar pt Clio Symbol (Saloon sau Sedan) nu am gasit pe niciunde! Nici in Romania nici pe la firmele de tuning din afara din nefericire! Nu cred ca exista!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 11-11-05, 14:09   #6
Markenstein

Stage 4
 
Markenstein's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 201
Default Re:

M-am dus si eu insfarsit azi la magazinul \" premium brands\" pe blv.ion mihalache si am intrebat de stopuri clare cu led si am inteles ca astia au cautat peste tot, chiar si in germania si nu exista din pacate.
nici pt renault \"Megan\" numai exista.
dar am vazut alte chestii misto, filtru & Kit de aer K&N la pretul de 4milioane jumate pt renault 1.4 \" normal 8v\" si 5milioane jumate pt renault clio 1.4 16v.
si cica sunt garantate de 1 milion de km, oare?
avea si tobe misto de la Remus la 10 milioane si zicea ca daca o pui toba si filtru puterea va creste cu 15%.
cred ca vorbea prostii, voi ce ziceti !?
Markenstein is offline   Reply With Quote
Old 11-11-05, 14:58   #7
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Remus... sunt prea scumpe... cu 14 milioane iti faci de la Borla (la Pilot) tot traseul cu montaj, cu catalizator sport... cu tot!!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 11-11-05, 16:10   #8
Markenstein

Stage 4
 
Markenstein's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 201
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
Remus... sunt prea scumpe... cu 14 milioane iti faci de la Borla (la Pilot) tot traseul cu montaj, cu catalizator sport... cu tot!!
tu ar tre sa stii mai bine, zi-mi si mie daca schimbi filtru & kitu' de aer si pui altceva pierzi garantie la motor?
am auzit ca cica nu iti da garantie pe motor daca schimbi filtru de aer sau CHIAR toba...wtf!?
e adevarat?
pt ca ma gandeam sa imi pun ala de la K&N Air Filter ca cica iti da 15% mai multe putere pe masina
Markenstein is offline   Reply With Quote
Old 11-11-05, 23:53   #9
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

din cate stiu eu nu! nu se pierde garantia! nici de la toba, nici de la filtru! Am prieteni care si-au pus de amandoua in perioada de garantie! Dar ca sa fii cel mai sigur, dai o fuga (sau mai simplu dai un telefon) la dealer si intreaba! Ca nu as vrea sa fac o gafa! In principiu nu are nici o treaba cu motorul in sine!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 12-11-05, 00:20   #10
Markenstein

Stage 4
 
Markenstein's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 201
Default Re:

mda...probabil ca nu se pierde garantie la motor asa m-am gandit si eu.
dar totusi nuj ce sa fac, am chiar probleme cu masina,
a fost lovita masina \" accident frontal cu un Tico\" si de atunci mi-a fugit lonjeroane spre jos si putin dreapta.
acum numai stiu ce sa fac, m-am dus la Meridian vest si cei din meridian mi-au spus ca ar trebuii sa trag lonjeroane la loc si asta ma costa 40 de milioane cea ce e un pret foarte exagerat, asa ca zici daca sa-o las asa imi face probleme!?
vreau sa zic sa nu va duceti fratilor la service \" Prestige\" ca va face masina de k-k. cum mi-au facut mie si acum plang si nu am ce sa fac.
Markenstein is offline   Reply With Quote
Old 12-11-05, 12:56   #11
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

de ce nu o faci pe Casco?
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 13-11-05, 00:04   #12
Markenstein

Stage 4
 
Markenstein's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 201
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
de ce nu o faci pe Casco?
Long Story, n-am cum, e vorba de un accident care am avut acum 7-8 luni in urma, si de atunci stiam ca ceva nu e in regula si m-am dus la un mechanic si mi-a spus ca piesele de pe masina sunt false si nu sunt originale si de asta sta stramb capota dar de fapt masina avea lonjeroane fugita si acum m-am dus la ASIROM si am vorbit si ala a zis ca tre sa ma duc sa fac o reclamatie si ei deschid un dosar si fac cercetare si bla bla...nici un rezultat, pt ca e prea tarziu...asa ca n-am incotro.
Markenstein is offline   Reply With Quote
Old 13-11-05, 01:14   #13
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Markenstein\"
Quote:
Originally Posted by \"Toto - BOD\"
de ce nu o faci pe Casco?
Long Story, n-am cum, e vorba de un accident care am avut acum 7-8 luni in urma, si de atunci stiam ca ceva nu e in regula si m-am dus la un mechanic si mi-a spus ca piesele de pe masina sunt false si nu sunt originale si de asta sta stramb capota dar de fapt masina avea lonjeroane fugita si acum m-am dus la ASIROM si am vorbit si ala a zis ca tre sa ma duc sa fac o reclamatie si ei deschid un dosar si fac cercetare si bla bla...nici un rezultat, pt ca e prea tarziu...asa ca n-am incotro.
damn! eu cand am avut masina lovita din cauza unuia mi-am bagat toate zgarieturile pe asigurarea aluia... (bineinteles cu niste interventii ) chiar daca nu aveau nici o treaba cu partea lovita

ontopic: e destul de scumpa remedierea problemei... e adevarat! . Au si piese scumpe astia de la Renault dar si mana de lucru la service`urile lor e foarte scumpa!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 21-11-05, 08:02   #14
aDytZa_1989
Renault Driver

Stage 5
 
aDytZa_1989's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 650
Member of:
[RENAULT]
Default

Markenstein as vrea sa ma contactezi. id meu este adytza_pytyc89. vreau sa vb despre tuningul unui clio . am niste poze misto si in plus de asta si eu vreau sa imi fac un clio symbol. ok astept add tau
__________________
aDytZa_1989 is offline   Reply With Quote
Old 28-02-06, 16:12   #15
SUN

Presedinte SUN RACERS

Stage 5
 
SUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 667
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
Default

si eu m-am interesat si nu exista stopuri clare pt symbol...k si eu am....dar eu zic k ar fi mers mai bine pe leduri...mult mai estetic
SUN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -