Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > HONDA - ACURA > Masina mea Honda - Acura

Reply
 
Thread Tools
Old 04-03-07, 14:58   #16
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Incepator dar nu prea...

ma gandeam sa nu fie cuzinetii problema dar daca ai zis ca nu papa ulei si ca schimband bujiile ai scapat de probleme inseamna ca putem exclude aceasta varianta.
schimbu l-a facut pentru ca era varza motorul de 152 de cai( nu 160). b16a1 are 152 de cai.
sa zicem ca ai putea repara motorul de 152 de cai in romania ... alta problema acuma .. tampoanele de prindere cred ca difera de la motoru de 125 si cel de 152 ... ei .. alti bani alta distractie acolo
imi pare rau sa itzi zic dar ... ti-ai luat o mare tzeapa cu masina asta.
ai putea sa mergi in germania sa iei o masina tzipla ca a ta si sa faci o recarosare.
ar fi cea mai tare varianta
__________________
Honda
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 15:06   #17
Geos333

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Default Re: Incepator dar nu prea...

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
ma gandeam sa nu fie cuzinetii problema dar daca ai zis ca nu papa ulei si ca schimband bujiile ai scapat de probleme inseamna ca putem exclude aceasta varianta.
schimbu l-a facut pentru ca era varza motorul de 152 de cai( nu 160). b16a1 are 152 de cai.
sa zicem ca ai putea repara motorul de 152 de cai in romania ... alta problema acuma .. tampoanele de prindere cred ca difera de la motoru de 125 si cel de 152 ... ei .. alti bani alta distractie acolo
imi pare rau sa itzi zic dar ... ti-ai luat o mare tzeapa cu masina asta.
ai putea sa mergi in germania sa iei o masina tzipla ca a ta si sa faci o recarosare.
ar fi cea mai tare varianta
In primul rand banii care i-am dat pe ea nu sunt foarte multi asa ca nush de ce zici ca e o mare tzeapa....si da este motorul de 152 de cai am explicat ca il are da nush ce problema este cu el in fine...daca se poate se poate daca nu masina se vinde si asta e, mai sunt si altele...
Sunt total optimist in ce priveste vanzarea masinii
Geos333 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 17:00   #18
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Incepator dar nu prea...

da-mi un pm cu cat vinzi masina.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 18:37   #19
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Incepator dar nu prea...

Salut
imi pare rau ca va contrazic dar cuzinetii nu au nici o legatura cu fumul negru
cind scoat negru se numestre arderea deficitara al amestecului carburant si fumul albastru se cheama consum de ulei.
daca aveti probleme cu cuzinetii de palier astia nu fac alceva decat sa bata si distrug arborele (am prajit cativa arbori).
cu respect
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 19:59   #20
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Incepator dar nu prea...

Eu stiam ca fumul negru este de la arderea de ulei si cel albastru este de la ardere incompleta. In fine.

Eu zic sa nu te apuci sa cumperi alta din germania sau alte combinatii de genul asta. Ridica motorul b16a, ia-l la tine de la inocenta proprietara...vezi ce are si daca merita sa il pui pe masina si bineinteles ai cu cine sa lucrezi....atunci punel pe ala. Drum destul de lung dar in final merita. Daca nu vinde-o si ia alta. Asta mi se pare cea mai rezonabila solutie. Numai daca vrei tu sa faci din ea masina de curse...sa ajungi sa il bati pe shadow in reverse ....LOL.... . Atunci da...poate dar in rest sa te chinui cu 2 motoare vai de ele, sa aduci inca una si alte complicatii pt a avea cu ce sa te duci la servici.....NU MERITA!
__________________
"WARNING!!!! Objects seen in the mirror appear to be losing!"

"Let's try it again from a roll"

Honda Prelude H22A JDM Spec
https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/56205-93-prelude-type-jdm-2-2i-vtec-h22a.html
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 20:05   #21
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Incepator dar nu prea...

imi sustin idea.
motorul de il are zicea ca merge destul de bine dar ca nu are destui cai
caii se pot inmulti.
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 04-03-07, 20:10   #22
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Incepator dar nu prea...

Quote:
Originally Posted by Nicknamed_13 View Post
Numai daca vrei tu sa faci din ea masina de curse...sa ajungi sa il bati pe shadow in reverse ....LOL....
slabe sanse ca nici eu nu stagnez )
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 01:29   #23
Nicknamed_13


Stage 5
 
Nicknamed_13's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 921
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Incepator dar nu prea...

Problema nu este cea de cai putere. Daca tot vorbesti de performante. Marea majoritate ajung la curse de pe loc pe 400m si vei fi uimit sa vezi ca nu este mare diferenta dintre un CRX de 150cp si cel de 130cp (motorul dohc). Motoarele dohc vtec au cuplul la turatii mari si la start non-vtec castiga. Dar un VTEC rupe incepand cu sfarsitul vitezei a 3-a pana la sfarsitul a 4-a.
Nicknamed_13 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 23:25   #24
Geos333

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Default Multumesc de sfaturi

Dar din pacate trebuie sa o vand am facut eu unele sacrificii sa o cumpar dar acum trebuie sa fac sacrificii mai mari...asta ma determina sa o vand...pretul cred eu ca este destul de accesibil adic o dau cu 3600euro cu tot cu inca o masina pentru piese.Masina pentru piese nu are motor in rest toate piesele sunt in stare BUNA.asta e nu am ce face imi pare foarte rau(dar trebuie sa pun faculta pe primul plan.asta e....va multumesc oricum pentru sprijin daca doriti mai multe detalii...aici sunt
Geos333 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 22:59   #25
Geos333

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Default Re: Incepator dar nu prea...

Quote:
Originally Posted by MH-79-TUN View Post
Salut
imi pare rau ca va contrazic dar cuzinetii nu au nici o legatura cu fumul negru
cind scoat negru se numestre arderea deficitara al amestecului carburant si fumul albastru se cheama consum de ulei.
daca aveti probleme cu cuzinetii de palier astia nu fac alceva decat sa bata si distrug arborele (am prajit cativa arbori).
cu respect
vad ca esti din severin si eu la fel imi dai un id de mess sa mai discutam anumite chestii...bine?da-mi pe private sau ceva de genu daca nu ti-l dau pe al meu Geos333
Geos333 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 23:13   #26
vladimir_VLM

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 129
Default Re: Incepator dar nu prea...

scapa de ea ca te va ajunge mult mai bine de 400 ron omologarea si te va ajunge inca si mai bine recarosarea, nare rost sa te complici cu toate cacaturile astea, am trecut prin asta si stiu crede-ma
vladimir_VLM is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:09   #27
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Incepator dar nu prea...

Quote:
Originally Posted by Geos333 View Post
vad ca esti din severin si eu la fel imi dai un id de mess sa mai discutam anumite chestii...bine?da-mi pe private sau ceva de genu daca nu ti-l dau pe al meu Geos333
Imi pare bine sa aflu ca esti din Severin ma poti suna la 0726174764 sau ciocirlanflorin@yahoo.com si cu siguranta ne auzim.
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Old 14-03-07, 19:16   #28
MH-79-TUN

Stage 4
 
MH-79-TUN's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 204
Default Re: Incepator dar nu prea...

Salut Geos333 !
Ma bucur ca esti din Severin ma poti gasi oricand la email ciocirlanflorin@yahoo.com sau la tel.0726174764
MH-79-TUN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -