Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-06-07, 23:32   #46
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: ~ Bora ~

io nu mai pot de ras.. nu zic, am fost si eu incepator in a le tuning-ului dar pana mea.. am tacut si am facut! nu am aratat intregii natiuni ! si chiar m-am descurcat, pt un incepator! i-as da niste idei acestui mare tunner care isi cheltuie banii pe rahaturi inloc sa faca ceva de bun gust !
inloc sa dai 500 de mii sau cat o fi pe codita aia de "peste" .. de banii aia iti faceai un model frumos de stopuri ( cu abtibild normal) , iar lista continua! apropos: referitor la jante ia-ti nene jante sh !!! si ii pui pe baietashi sa iti fure sigla din jumate de la niste jante de vw din oras.. si o pui la tine! asta daca nu stiai ca sigla din jumatea jantei se poate inlocui cu alta offfffff mare tunner
__________________

dolb is offline  
Old 09-06-07, 00:50   #47
RuDoLf3721

Stage 5
 
RuDoLf3721's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 725
Default Re: ~ Bora ~

nu uita sa ii pui viniluri cu flacari sau un tribal mare =)))
RuDoLf3721 is offline  
Old 09-06-07, 10:03   #48
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: ~ Bora ~

iar ma puneti sa va injur ... mai bine taceti ... si ma lasati sa-mi fac treaba ... 4tuning nu e loc de cateringa si luat la misto .... o fac cum vreau eu , e a mea nu a voastra , fiecare cu gusturile lui ! DND
Leul is offline  
Old 09-06-07, 10:08   #49
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Angry Re: ~ Bora ~

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
io nu mai pot de ras.. nu zic, am fost si eu incepator in a le tuning-ului dar pana mea.. am tacut si am facut! nu am aratat intregii natiuni ! si chiar m-am descurcat, pt un incepator! i-as da niste idei acestui mare tunner care isi cheltuie banii pe rahaturi inloc sa faca ceva de bun gust !
inloc sa dai 500 de mii sau cat o fi pe codita aia de "peste" .. de banii aia iti faceai un model frumos de stopuri ( cu abtibild normal) , iar lista continua! apropos: referitor la jante ia-ti nene jante sh !!! si ii pui pe baietashi sa iti fure sigla din jumate de la niste jante de vw din oras.. si o pui la tine! asta daca nu stiai ca sigla din jumatea jantei se poate inlocui cu alta offfffff mare tunner
Stiu ma ca se poate inlocui cu alta ... dar eu nu-s ciorditor ca tine ... Coada de peste nu am pus :P iar la stopuri si faruri nu ma bag cu abtibilduri , le schimb daca e ...
Leul is offline  
Old 09-06-07, 13:13   #50
Bejdesign

Stage 4
 
Bejdesign's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 224
Default Re: ~ Bora ~

Salut. Imi place masina asta Da pacat ca e stock. Cum vrei tu sa modifici capota sa o faci neagra, si sa pui jante de 15? Cam ciudat avand in vedere ca jantele is cam mici pentru stilul de "tuner"sau cum se numeste ce vrei tu sa faci Si ma rog.....capacele de la roti....iti iei jante ca lumea la pret bun, nu jafuri (pardon) de 15' de la reprezentanta. Si capacele dak vrei sa fie de vw le comanzi ca au aceeleasi diametru la aprox. toate jantele. cauta si tu ceva care sa se potriveasca cu tema aleasa. Gandestete...masina tunata, bancou scos, folii, etc, cu jante de 15 originale de vw.... Sunt banii tai si faci ce vrei cu ei noi doar iti dam idei Noroc...o sa ai nevoie
__________________
Desenele mele

Bejdesign is offline  
Old 09-06-07, 16:34   #51
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Exclamation Re: ~ Bora ~

Quote:
Originally Posted by claudiu lucian View Post
doamneeeee....nu pot sa cred ce aud ochii mei =)) =)) =))

semnul vw pt...acolo in mijloc se gaseste de cumparat, e 10 lei setu d 4 park.


P.S. felicitari pt tuningul facut la numar cum a avut curajul sa te apuci de o asa modificare?
LOL ... Ma refer la modelul de jante care le are disponibil la reprezentata ca e pacat ca au fabricat doar pe 15" , eu caut pe 17" , poate gasesc un model asemanator ...

AR07RPR_bogdi92 Stilul tuner ) nu sunt adeptul , mai degraba ceva stilul racing dar doar exterior ... ca motoru lasa de dorit ( ... mai bine nu mai postati decat sa spuneti numa prostii si sfaturi aiurea ... va rog frumos la modul cel mai serios ... multumesc
Leul is offline  
Old 09-06-07, 23:47   #52
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: ~ Bora ~

Putina Curatenie!

Abtineti-va de comentariile inutile si de postatul de dragul de a posta!
LEULE si tie iti suna !


WOB
CJ-01-WOB is offline  
Old 10-06-07, 11:17   #53
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: ~ Bora ~

Ms wob ... voi reveni cu poze noi ... am mai modificat ceva
Leul is offline  
Old 11-06-07, 08:57   #54
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ~ Bora ~

stiu..stiu ce...
ai tras dunga pe buletin ))

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
iar ma puneti sa va injur ... mai bine taceti ... si ma lasati sa-mi fac treaba ... 4tuning nu e loc de cateringa si luat la misto .... o fac cum vreau eu , e a mea nu a voastra , fiecare cu gusturile lui ! DND
nici a ta nu e mah!!
e al lu' tac-tu...asa ca ce ne mai minti mult !!

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
Stilul tuner ) nu sunt adeptul , mai degraba ceva stilul racing
CJ-01-WOB..tu poti sa te abtii cand citetsi asa ceva? ))
cum nu e stiul tuner...e chiar stilul kitch!! ))

hai baga noutatile, bravo, tine-o tot asa!
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear

Last edited by bogdan_wrc; 11-06-07 at 08:59.
bogdan_wrc is offline  
Old 11-06-07, 10:16   #55
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs down Re: ~ Bora ~

[QUOTE=bogdan_wrc;942916]
nici a ta nu e mah!!
e al lu' tac-tu...asa ca ce ne mai minti mult !!

Iar te bagi ma carcotasule ! Masina e a mea , stii tu ce scrie in acte , nu mai vb aiurea .
Leul is offline  
Old 11-06-07, 20:23   #56
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: ~ Bora ~

[QUOTE=Leul;942996]
Quote:
Originally Posted by bogdan_wrc View Post
nici a ta nu e mah!!
e al lu' tac-tu...asa ca ce ne mai minti mult !!

Iar te bagi ma carcotasule ! Masina e a mea , stii tu ce scrie in acte , nu mai vb aiurea .
mi se rupe de acte desteptuleeeee el a vrut sa zica k e a lu tact-o ca tact-o a cumparat-o !!!! ma intelegi tu pe mine? pac pac ca nu cred k ai strans tu ~ 10.000 euro la 19 ani cati ai sa iti cumperi masina aia.! a strans taica-tu
dolb is offline  
Old 12-06-07, 09:56   #57
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ~ Bora ~

pune mah copie carte sa vad ))

macar motorina buna bagi si tu in ea? asta tunind adevarat!! sa ai intai grija de masina! consumabile buna si schimbate la timp!
bogdan_wrc is offline  
Old 12-06-07, 10:33   #58
mmneg

Stage 5
 
mmneg's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 598
Member of:
[VW]
Talking Re: ~ Bora ~

ce s-a intamplat intre timp cu kitul de caroserie de pe un topic mai vechi? era prea "soft" modelul si ai renuntat?
pacat ca intra doar 15" la tine, la unele intra si 14".
mmneg is offline  
Old 24-06-07, 16:54   #59
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: ~ Bora ~

Intre timp am mai facut niste modificari la masina , sambata sau duminica viitoare o sa revin cu niste poze
Leul is offline  
Old 24-06-07, 16:58   #60
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Talking Re: ~ Bora ~

asteptam acele poze cum zici tu
FIGHET is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -