Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Reply
 
Thread Tools
Old 19-06-10, 18:06   #496
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Quote:
Originally Posted by dubmaniacks View Post
copthile, macar golful meu e facuta de mainile mele. nu am dus caroseria la tinichigiu, nu am dus masina la vopsitor. la tine intr-adevar, este SPOITA, iar la mine a fost vopsita.

Cand o sa si ai permis din ala de conducere(cat B), anunta-ne si pe noi, ca vezi.. e cam greu fara sa misti cazanul.
poate k eu am avut anumite probleme si nu pot sa dau de permis..si astea sunt problemele mele personale...si stai linistit k am muncit ku mana mea la masina ...eu am dat traegerul jos dp cealalta eu l-am sudat eu mi-am facut pragurile tinichigiu mai a sudat pe ici pe colo a dat ku kit de fibra si a vopsit-o...si e treaba mea daka am dus-o la vopsitorie am dus-o pe bani munciti nu furati ma ratonule..hai gata veziti de cazanu tau si nu mai comenta tu de masinile altora..ok
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 18:08   #497
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
ma marty nu vreau sa fiu rau si nu ma bagf aiurea in vorba da rm-urile de pe oldschool is cat golfurile noastre in parte Noroc de unii care fac rost de ele ieftin. :P
degeaba ..mie nu imi plak sunt oribile..oricum nu are chedere cu insertie elemente crom k sa o faca old ....sau poate k este decat old in fine mie nu mi se pare nimik iesit din comun la masina aia...pana si motoru
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 18:09   #498
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
nu cred ca a numit-o old school datorita vopselei.....sunt ceva elemente marty care o fac sa fie oldschool
ce elemente mai mihnea ) chedere fara insertie oglinzi de plastik kare le gasesti la orice golf..ce elemente??..jantele alea ce mai sunt orikum tot oribile raman
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 18:22   #499
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 1 - in progress

De la un copil ca si tine care ma ameninta ca imi rupa gatul la intalnire si imi dai foc la masina nu am ce sa astept mai mult.

Ti-am scris frumos pe mess, stai linistit ca o sa-ti para rau.
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 18:29   #500
o_kh3

Stage 5
 
o_kh3's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,663
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

ehh nu mai pune si tu ziber tot la suflet ... ca nu esti primu amenintat

uite marty ce inseamna old-school.....si dupa cum vezi la golf 2 nu se bazeaza pe crom
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_6308-3.jpg
Views:	297
Size:	173.3 KB
ID:	1525583  
__________________
dezmembrez golf 1 gti

Quote:
Originally Posted by sharky-vw View Post
....inainte sa comentezi..invata sa scri.....
o_kh3 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 18:31   #501
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 1 - in progress

uite aici

OLDSCHOOL
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	june_typ19.jpg
Views:	287
Size:	128.7 KB
ID:	1525592  

Last edited by dubmaniacks; 19-06-10 at 18:40.
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 19:51   #502
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Quote:
Originally Posted by o_kh3 View Post
ehh nu mai pune si tu ziber tot la suflet ... ca nu esti primu amenintat

uite marty ce inseamna old-school.....si dupa cum vezi la golf 2 nu se bazeaza pe crom
rrepede a dat raportu k e amenintat )) ... da or fi nu zik...da asta inseamna old-school totul cat mai vechi..si cat mai unicat pe masina eventual si casetofon din timpurile alea jantele cele mai smechere din timpurile alea si tot asa
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 22:11   #503
mk3r

Stage 2
 
mk3r's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 72
Default Re: Golf 1 - in progress

nu e frumos ce`ai spus tu.... k rm`urile ar fi oribile.PT cunostinta ta generala BBS RM 012 au venit stock pe VW GOLF MK2 GTI 16v EDITION ONE, ma repet stock. daca nici jantele alea nu`s old school, iar nici 1.6 TD SB nu`i un motor impropriu spus rar, dar mai special, cu turbina racita pe apa, intercooler sus si etc, nseamna k nici unu nu mai e.Nu va critic pe niciunu acum, da inainte sa dam cu pietre ar trebui sa mai si gandim ce scriem, iar oldschool nu sta in casetofon...sau elemente ``unicat``
__________________
Nam,PLEACA! Toti romanii`s mecanici...toti idiotii oameni...
mk3r is offline   Reply With Quote
Old 19-06-10, 22:15   #504
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

ca ai avut probleme si nu ai dat de permis - OK
ca nu iti place masina lui Norbi ... - OK
ca nu iti place parerea lui - OK
dar sa il ameninti, pe el sau pe oricare - JEG.
Chiar urmaream cu placere topicul, mi'a parut rau ca ai incetinit proiecu si etc ... etc... dar cand incepi si ameninti ... deja esti Cocalarus Sapiens Sapiens...
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 11:28   #505
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Quote:
Originally Posted by razvyrulz View Post
ca ai avut probleme si nu ai dat de permis - OK
ca nu iti place masina lui Norbi ... - OK
ca nu iti place parerea lui - OK
dar sa il ameninti, pe el sau pe oricare - JEG.
Chiar urmaream cu placere topicul, mi'a parut rau ca ai incetinit proiecu si etc ... etc... dar cand incepi si ameninti ... deja esti Cocalarus Sapiens Sapiens...
frate nu ma cunosti nu te cunosc...nush cine ti-a permis sa iti dai cu parerea.. fara sa sti ce sa intamplat cu adevarat cine a inceput scandalu si asa mai departe...si nu am zis k nu imi place....dar ce a facut el ....este mai nimik ...ca sa imi zica mie k eu nu am muncit la masina ..intelegi
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 11:29   #506
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Quote:
Originally Posted by mk3r View Post
nu e frumos ce`ai spus tu.... k rm`urile ar fi oribile.PT cunostinta ta generala BBS RM 012 au venit stock pe VW GOLF MK2 GTI 16v EDITION ONE, ma repet stock. daca nici jantele alea nu`s old school, iar nici 1.6 TD SB nu`i un motor impropriu spus rar, dar mai special, cu turbina racita pe apa, intercooler sus si etc, nseamna k nici unu nu mai e.Nu va critic pe niciunu acum, da inainte sa dam cu pietre ar trebui sa mai si gandim ce scriem, iar oldschool nu sta in casetofon...sau elemente ``unicat``
unele cuvinte au fost zise si la suparare ....oricum....dp cate am vazut ..ce ai facut u...si u ti-ai dori sa vezi un g2 cu ornamente casetofon etc..... zi ca nu am dreptate
marty88 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 11:53   #507
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Golf 1 - in progress

Am intrat peste marty pe mess sa-l intreb al cui este golful de la avatar. (pe yahiiuuu). Era un mk1, albastru, 8J fata, stergator DTM look si un albastru marin.

Il intreb al cui este masina? El : al meu. Si il intreb ca de ce nu a pus poza pe forum? Si imi zice ca are poze cu masina, fara jantele de 8J, fara stergatoare DTM etc. Si chiar in ziua respectiva a pus un tip de pe forum "poze spion", si vazand masina tot in stadiul ala, adica, table 13, suspensie HIGH, stergatoare stock, samd, am zis ca mai bine pune mana pe masina sa si faca ceva nu numai sa vorbeasca prostii. Apoi am fost luat la "intrebari", si am primit replica "Marty: ce am facut eu la golf tu no sa faci atatea in zece ani".

Asa o fi, nici peste 10 ani no sa fac ceea ce ai realizat tu intr-un an de zile.

Repet, la intalnirea nationala o sa avem o discutie noi doi intre 4 ochi.

Spor cu golful. (Io am incheiat subiectul).
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 12:22   #508
razvyrulz

Stage 5
 
razvyrulz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,285
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

Salut,

In primul rand, nu suntem frati, eventual neamuri indepartate dupa Adam si coasta lui ; in al doilea rand e un forum public in caz ca ai uitat, si la fel cum tu ai o parere, asa are oricine altcineva . Eu nu ma cert cu tine, sa nu intelegi gresit.
Din punctul meu de vedere subject closed.

Quote:
Originally Posted by marty88 View Post
frate nu ma cunosti nu te cunosc...nush cine ti-a permis sa iti dai cu parerea.. fara sa sti ce sa intamplat cu adevarat cine a inceput scandalu si asa mai departe...si nu am zis k nu imi place....dar ce a facut el ....este mai nimik ...ca sa imi zica mie k eu nu am muncit la masina ..intelegi
razvyrulz is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 15:33   #509
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 1 - in progress

Ce tiganie ma baieti. Auzi acolo amenintari si alte alea. Pentru ce pana la urma? Si ma marty, stii cum ii cu strugurii acri? Asa ii si cu jantele alea
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 16:05   #510
marty88

Stage 5
 
marty88's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 1 - in progress

dub maniack u ai auzit de photoshop?? nu te-ai uitat la nr sa vezi k este a mea....... logik k ma enervez...kand rimesc astfel de afirmatii...u nu te-ai supara?? si masina o sa o termin stai linistit sper sa ajung la intalnire k sa discutam cum vrei u intre 4 ochii.....si imi fac si freza de "john travolta" asa kum ai zis tu .. in fine gata daka vreti sa vorbim despre masini ok la altceva eu nu mai raspund
marty88 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -