Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-09, 21:13   #136
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

...shiny bits on a rusty car...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 20-02-09, 22:58   #137
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

zice Florin ca o sa am si frane kluma dupa ce termina ei treaba..din pacate nu ma pot bucura de ea in weekend ..dar de sapt viitoare..poate o vad si eu ..seara ..dupa serviciu..
__________________
New project GT Panda Group AP1 / S2
Project Uno turbo MK1 Group AP1 / S2

www.facebook.com/BR14WTF

The objects in the mirror are losing...
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 23-02-09, 00:59   #138
remus_gti

Stage 4
 
remus_gti's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 290
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

o frumusete de masina, sa o stapanesti sanatos. Te-ai miscat repede tare, ma bucur ptr tine. sper sa fac rost cat mai repede de bani, sa mi-o termin si eu, sa iesim la o plimbare. cand mai vii cu masina prin galati, mai treci pe la cipin pe la garaj, sa mai admiram minunatia. numai bine si spor la treaba in continuare.
remus_gti is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 16:57   #139
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

Vestea buna:aseara am facut vreo 100 km cu masina...prea tare..merge beton desi e doar cu 0,5 bari (stock e 0,6)..trage bine ..nu mai merge infranata ...beeeton.
Vestea rea: dupa cea am facut vreo 100 km aseara cu masina ..a crapat un furtun de apa ..s-a scurs tot in 1 min ..si am lasat masina peste noapte ..acolo unde a crapat..(Dorobanti colt cu Carantinei) ..in seara asta ..o sa merg sa o iau la remorca...pana la garaj sa vad ..ce a crapat..parerea mea e ca e vorba de alimentarea cu apa la turbina ..cam din zona aia se scurgea...sper sa fie doar o prostie ..sa nu fie ceva serios....

Last edited by CRC'ul; 24-02-09 at 17:01.
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 17:43   #140
ovidiuaproporo

Stage 5
 
ovidiuaproporo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 316
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
Vestea buna:aseara am facut vreo 100 km cu masina...prea tare..merge beton desi e doar cu 0,5 bari (stock e 0,6)..trage bine ..nu mai merge infranata ...beeeton.
Vestea rea: dupa cea am facut vreo 100 km aseara cu masina ..a crapat un furtun de apa ..s-a scurs tot in 1 min ..si am lasat masina peste noapte ..acolo unde a crapat..(Dorobanti colt cu Carantinei) ..in seara asta ..o sa merg sa o iau la remorca...pana la garaj sa vad ..ce a crapat..parerea mea e ca e vorba de alimentarea cu apa la turbina ..cam din zona aia se scurgea...sper sa fie doar o prostie ..sa nu fie ceva serios....
puteai sa mergi cu masian acasa linistit. eu mi-am facut testul de fum la RAR fara nici-un pic de apa , s-a spart un furtun de cauciuc inainte de a ajunge la RAR, si ca sa nu fac drumu degeaba am bagat masina la teste. totul e OK
__________________
2006 Mitsubishi Outlander 2.0L 4x4
2002 BMW E39 2.0L
1980 Fiat X1/9 1.3L-UT
ovidiuaproporo is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 19:43   #141
meganis

Stage 2
 
meganis's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 56
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
Vestea buna:aseara am facut vreo 100 km cu masina...prea tare..merge beton desi e doar cu 0,5 bari (stock e 0,6)..trage bine ..nu mai merge infranata ...beeeton.
Vestea rea: dupa cea am facut vreo 100 km aseara cu masina ..a crapat un furtun de apa ..s-a scurs tot in 1 min ..si am lasat masina peste noapte ..acolo unde a crapat..(Dorobanti colt cu Carantinei) ..in seara asta ..o sa merg sa o iau la remorca...pana la garaj sa vad ..ce a crapat..parerea mea e ca e vorba de alimentarea cu apa la turbina ..cam din zona aia se scurgea...sper sa fie doar o prostie ..sa nu fie ceva serios....
Sorry for za car

Am trecut dimineatza....si tot mai ieseau aburi din ea
meganis is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 19:52   #142
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

Quote:
Originally Posted by CRC'ul View Post
Vestea buna:aseara am facut vreo 100 km cu masina...prea tare..merge beton desi e doar cu 0,5 bari (stock e 0,6)..trage bine ..nu mai merge infranata ...beeeton.
Vestea rea: dupa cea am facut vreo 100 km aseara cu masina ..a crapat un furtun de apa ..s-a scurs tot in 1 min ..si am lasat masina peste noapte ..acolo unde a crapat..(Dorobanti colt cu Carantinei) ..in seara asta ..o sa merg sa o iau la remorca...pana la garaj sa vad ..ce a crapat..parerea mea e ca e vorba de alimentarea cu apa la turbina ..cam din zona aia se scurgea...sper sa fie doar o prostie ..sa nu fie ceva serios....
cred ca te-a blestemat ala cu crx-ul cand radeam de el ca i s-a scurs tot antigelul in fata garajului.....) las ca se rezolva nu-i capat de tara......da mai bine hai sa punem 2.0 ala din curte ca sta saracu in ploaie si asteapta masina)

ia uite ce bine se potriveste
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	full.jpeg
Views:	430
Size:	275.0 KB
ID:	807263  
Cipin-KUS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 20:18   #143
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

Quote:
Originally Posted by ovidiuaproporo View Post
puteai sa mergi cu masian acasa linistit. eu mi-am facut testul de fum la RAR fara nici-un pic de apa , s-a spart un furtun de cauciuc inainte de a ajunge la RAR, si ca sa nu fac drumu degeaba am bagat masina la teste. totul e OK
stiu dar imi era frica tare pt ca nu a curs de undeva din fata....curgea de undeva din spatele motorului ..si acolo e doar furtunul de apa de la turbina..si nu am vrut sa mearga fara racire ..asa ca am lasat-o acolo

Quote:
Originally Posted by meganis View Post
Sorry for za car

Am trecut dimineatza....si tot mai ieseau aburi din ea
dutee baaa )

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
cred ca te-a blestemat ala cu crx-ul cand radeam de el ca i s-a scurs tot antigelul in fata garajului.....) las ca se rezolva nu-i capat de tara......da mai bine hai sa punem 2.0 ala din curte ca sta saracu in ploaie si asteapta masina)

ia uite ce bine se potriveste
cred ca m-a blestemat frate baiatu cu crx-u....
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 20:20   #144
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

pai ia zi , ai remediat problema ? ce se intamplase de fapt?
Cipin-KUS is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 20:55   #145
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

nop...abia acum pe seara..dupa serviciu..am dus masina la service..maine o sa vad ce a fost....vedem....
CRC'ul is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 10:49   #146
cicisxn

Stage 5
 
cicisxn's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 469
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

crcrccccrcrcrcrcrcccccrrrc,vezi ca e un fiat uno aceeasi nuanta ametitoare pe dorobanti,pe langa reprezentanta SKODA,vis-a-vis de RENEL. Daca vii din bariera spre calea galati,cum treci de piata mare e pe dreapta. Sta frumusel asa intr-o parte,pe bordura,cu numere de Italia,murdar si parasit. Lasa-i o carte de vizita in geam,poate o iei in vreo 200e sa ai piese de schimb.
__________________
https://img15.imageshack.us/img15/5434/cnscbr.gif
cicisxn is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 12:03   #147
ovidiuaproporo

Stage 5
 
ovidiuaproporo's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 316
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

Quote:
Originally Posted by cicisxn View Post
crcrccccrcrcrcrcrcccccrrrc,vezi ca e un fiat uno aceeasi nuanta ametitoare pe dorobanti,pe langa reprezentanta SKODA,vis-a-vis de RENEL. Daca vii din bariera spre calea galati,cum treci de piata mare e pe dreapta. Sta frumusel asa intr-o parte,pe bordura,cu numere de Italia,murdar si parasit. Lasa-i o carte de vizita in geam,poate o iei in vreo 200e sa ai piese de schimb.
asta daca e uno turbo , daca nu .... nu-i vad utilitatea
ovidiuaproporo is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 16:56   #148
cicisxn

Stage 5
 
cicisxn's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 469
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

o aripa,o usa,o de-aia,o de-aia....
cicisxn is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 20:44   #149
alex racer

Stage 5
 
alex racer's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 576
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

salut tare fiatelul il vedeam aproape zilnic venea dinspre prejmer trecea prin harman super repede si iti atragea atentia reusit .....si io am un tipo si ma gandeam sa pun un motor de uno turbo dar e prea mic
alex racer is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 19:48   #150
CRC'ul
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRC'ul's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 987
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Fiat UNO Turbo IE 1988

uite ce era ..un furtun..returul de apa de la turbina..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S8002953.JPG
Views:	577
Size:	1.65 MB
ID:	809837   Click image for larger version

Name:	S8002954.JPG
Views:	566
Size:	1.33 MB
ID:	809838  
CRC'ul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -