Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > RENAULT > Masina mea Renault

Reply
 
Thread Tools
Old 18-12-08, 21:49   #1
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default R5-ul meu B 27 MUC

In aceasta seara minunata si plaioasa de decembrie am achizitionat acest R5 GT Turbo foarte frumos si sunt foarte mandru de el . Astept parerile voastre :
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Renault-R-5-GT-1-217875.jpg
Views:	1147
Size:	151.7 KB
ID:	730886   Click image for larger version

Name:	Renault-R-5-GT-2-217875.jpg
Views:	888
Size:	165.0 KB
ID:	730887   Click image for larger version

Name:	Renault-R-5-GT-3-217875.jpg
Views:	829
Size:	152.7 KB
ID:	730888  

Click image for larger version

Name:	Renault-R-5-GT-4-217875.jpg
Views:	950
Size:	107.3 KB
ID:	730889   Click image for larger version

Name:	Renault-R-5-GT-5-217875.jpg
Views:	612
Size:	119.3 KB
ID:	730890  
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-08, 22:14   #2
P!t!k_FMS

Stage 2
 
P!t!k_FMS's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 51
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

am de zis doar atat:TE OMOR!!!(( n-ai cum ...(
P!t!k_FMS is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 11:01   #3
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Felicitari pentru achizitie si sa ai parte de multi km cu ea.
Te asteptam la legale
t@uru is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 17:07   #4
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

ms !!! am inteles ca multi dintre voi il stiti , as vrea sa stiu si eu cateceva despre el (nu in sensul rau , doamne fereste )
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 21:39   #5
DnI

Stage 5
 
DnI's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 1,622
Member of:
[Moderators]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

esti al 5 lea proprietar de cand a plecat de la mine

sa o stapanesti sanatos.
DnI is offline   Reply With Quote
Old 19-12-08, 21:46   #6
nospherat

Stage 5
 
nospherat's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of:
[RENAULT]
[SUBARU]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Sunt foarte surprins ca a vandut masina...sa speram ca tu o sa iesi mai des pe afara cu ea decat iesea Mihai (Mihai nu te supara pe mine ),sa o stapanesti sanatos si sa ai bafta de ea!
__________________
Still alive and kickin'... Reparatii parbrize sparturi/crapaturi
nospherat is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 07:38   #7
M Y U

Stage 5
 
M Y U's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Post Re: R5-ul meu B 27 MUC

Dragutz....a fost candva reconditinat complet.
M Y U is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 14:09   #8
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Quote:
Originally Posted by DnI View Post
esti al 5 lea proprietar de cand a plecat de la mine

sa o stapanesti sanatos.
Frate tot respectul pt. tine ai avut o masina super tare !!!
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 14:14   #9
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Quote:
Originally Posted by nospherat View Post
Sunt foarte surprins ca a vandut masina...sa speram ca tu o sa iesi mai des pe afara cu ea decat iesea Mihai (Mihai nu te supara pe mine ),sa o stapanesti sanatos si sa ai bafta de ea!
Da , crede-ma ca eu o sa ies mult , mult mai des decat mihai (nici pe mine nu te supara mihai). Astept sa fie o temperatura rezonabila afara pentru ca as vrea sa va cunosc pe toti cu R5-uri !!Pana acum am fost axat pe BMWsi pe GOLF , dar masinutza este foarte tare .Am avut placerea sa il cunosc pe miliady , dar nu cred ca ma mai tine minte .Inca o data multumesc pentru urai.

P.S Va rog sa imi spune-ti si mie cu cine ar trebuii sa vorbesc cand e vroba despre o piesa sau despre o reparatie !!!!

Multumesc anticipat
__________________
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 15:31   #10
nospherat

Stage 5
 
nospherat's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of:
[RENAULT]
[SUBARU]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Quote:
Originally Posted by Blondu_206 View Post
Da , crede-ma ca eu o sa ies mult , mult mai des decat mihai (nici pe mine nu te supara mihai). Astept sa fie o temperatura rezonabila afara pentru ca as vrea sa va cunosc pe toti cu R5-uri !!Pana acum am fost axat pe BMWsi pe GOLF , dar masinutza este foarte tare .Am avut placerea sa il cunosc pe miliady , dar nu cred ca ma mai tine minte .Inca o data multumesc pentru urai.

P.S Va rog sa imi spune-ti si mie cu cine ar trebuii sa vorbesc cand e vroba despre o piesa sau despre o reparatie !!!!

Multumesc anticipat
Cam orice proprietar de 5 fiecare iti poate spune cate ceva...nu cred ca e unul care sa nu fi avut vreo problema pt ca sunt masini vechi ...cu personalitate!Tocmai asta e frumusetea...e masina de care nu te saturi si NU te plictisesti pt k tot timpu faci ceva la ea...nu e ca masinile nemtesti care la un moment dat te plictisesc ca sunt prea bune si nu faci nimic niciodata la ele...) ...decat sa le forjezi...glumeam no offense guys!
nospherat is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 16:09   #11
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

sa speri ca o sa tina masina in continuare...
iti recomand o revizie completa... tot ce poti pentru ca (din cate stiu eu si cunosc 2 din proprietarii masinii dupa ce a vandut-o dani) nu prea au mai fost schimbate. iti trebuie neaparat amortizoare, toata articulatia, ulei si filtru, alternatorul de pe masina e al meu personal si mihai nu mi-a zis ca o sa vanda masina...

iti mai trebuie o sonda de presiune de ulei si un ceas pentru ca cel vechi cred ca ai vazut ca nu merge.

ceasul de boost trebuia sa fie al meu de acum 3 proprietari....

anvelope neaparat, trebuie sa scapi de antifurturile de pe ea ca nu mai exista cheitza, amortizoare spate, bord neaparat!!!, scaune ca alea nu se rabateaza suficient, trebuie sa ajungi la un tinichigiu sa iti prinda bara de fatza calumea si sa +
iti indrepte usa de la sofer si pe aia din dreapta, trebuie revopsita usa si cam atat imi aduc aminte acum
miliady is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 16:37   #12
nospherat

Stage 5
 
nospherat's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 490
Member of:
[RENAULT]
[SUBARU]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

mili..sa imi zici si mie cand te duci sa-ti recuperezi alternatoru' poate vin si eu sa iau contactu..) glumeam
nospherat is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 16:53   #13
Blondu_206

Stage 5
 
Blondu_206's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 319
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Quote:
Originally Posted by miliady View Post
sa speri ca o sa tina masina in continuare...
iti recomand o revizie completa... tot ce poti pentru ca (din cate stiu eu si cunosc 2 din proprietarii masinii dupa ce a vandut-o dani) nu prea au mai fost schimbate. iti trebuie neaparat amortizoare, toata articulatia, ulei si filtru, alternatorul de pe masina e al meu personal si mihai nu mi-a zis ca o sa vanda masina...

iti mai trebuie o sonda de presiune de ulei si un ceas pentru ca cel vechi cred ca ai vazut ca nu merge.

ceasul de boost trebuia sa fie al meu de acum 3 proprietari....

anvelope neaparat, trebuie sa scapi de antifurturile de pe ea ca nu mai exista cheitza, amortizoare spate, bord neaparat!!!, scaune ca alea nu se rabateaza suficient, trebuie sa ajungi la un tinichigiu sa iti prinda bara de fatza calumea si sa +
iti indrepte usa de la sofer si pe aia din dreapta, trebuie revopsita usa si cam atat imi aduc aminte acum
multumesc pentru "heads up-ul" acordat !!!majoritatea le-am observat !! nu stiam ca filtru e al tau si nici ceasul !! nu e absolut nici o problema ti le pot inapoia !!!

P.S + un furtunel de benzina spart
Blondu_206 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 18:08   #14
IVAN

Stage 5
 
IVAN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 324
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

si caroseria e a mea, mi-a promis-o renault inainte sa se vanda .... dar na ... kidding, sa o stapanesti sanatos si fara incidente
IVAN is offline   Reply With Quote
Old 20-12-08, 22:25   #15
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: R5-ul meu B 27 MUC

Pentru scaune originale cauta-ma ca eu le-am scos din masina ca deh....nu prea am loc in ele ( am pus unele mai late).

Iar pentru revizie si ce mai e de facut la tinichigerie da-mi un pm sa te trimit undeva unde te rezolva si bine si ieftin (suprinzator dar adevarat).

In legatura cu cauciucurile vb cu mihai ca are 4 cauciucuri pe 15 pt tine, au fost ale mele si i le-am dat sa ti le dea ca stiam ca ai nevoie de cauciucuri.

Iar pentru piese si ulei si ce filtre mai ai nevoie da-mi mie un pm sau lui miliady si vb unde sa te duci sa le iei.
t@uru is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -