Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-07, 05:12   #31
COxS

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default Re: Tuning 4-T.N.J

cu munca,pasiune si bun gust si dintr-un trabant poti scoate ceva frumos,iar daciile astea vechi,cazanele astea,tnj,a mea si altele de pe forum,aranjate sau in lucru sunt(parerea mea)mai apreciate de cunoscatori decat un passat,A6 sau un 3,cu kit aplikat rieger,jante cromate.orice lovelar isi poate face asa ceva si sigur va impresiona fetele,dar o dacie(pe care unii nici nu o numesc masina)gen tau,wrc si mai sunt destule frumuseti pe forum,DAU CLASA.nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta e parerea mea si cred ca mio impartasesc si altii.bafta
COxS is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 05:16   #32
COxS

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default Re: Tuning 4-T.N.J

apropo de bara,vine perfect pe masina,in poza era pusa de forma,ca idee.nu pot sa zik k imi place bara cine stie ce,era o idee doar si daca o sa cautati pe forum gasiti bare mult mai najpa ca asta.bara e facuta pt nova.cam atat deocamdata
COxS is offline   Reply With Quote
Old 01-07-07, 17:09   #33
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Tuning 4-T.N.J

Quote:
Originally Posted by COxS View Post
cu munca,pasiune si bun gust si dintr-un trabant poti scoate ceva frumos,iar daciile astea vechi,cazanele astea,tnj,a mea si altele de pe forum,aranjate sau in lucru sunt(parerea mea)mai apreciate de cunoscatori decat un passat,A6 sau un 3,cu kit aplikat rieger,jante cromate.orice lovelar isi poate face asa ceva si sigur va impresiona fetele,dar o dacie(pe care unii nici nu o numesc masina)gen tau,wrc si mai sunt destule frumuseti pe forum,DAU CLASA.nu vreau sa jignesc pe nimeni dar asta e parerea mea si cred ca mio impartasesc si altii.bafta
Amin.... foarte bine zis.... (astia care n-aveti altceva mai bun de facut, decat sa comentati aiurea mai bine taceti) Asta inseamna cu adevarat modificarea/costumizarea unei masini... nu " ma duc la nush ce firma, dau banu, si gata mi-am tunarit masina"

Scuze de offtopic
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 12:10   #34
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Tuning 4-T.N.J

korekt ! deci..toti ceilalti..haida toti la Remat sa ne luam mashini nimeni nu zice nimik cand e un proiect inceput frumos! dar voi deja va ganditi la spoilere si va ies picioarele prin podea..Pe mine..cam asta ma seaca!
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 17:00   #35
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Tuning 4-T.N.J

pai dintr`o asemenea masina nu stiu ce ai putea scoate.. decat sa schimbi tot pe ea.. decat talonul sa ramana de ea.. si poate si atunci vei fii dezamagit.. mai bine strangi 3-4 mii de euro si iti iei un opel vectra 95 sau astra ceva.. din care poti sa faci ceva mai frumos.. si in plus nu e dacie .. parerea mea..
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-07, 17:18   #36
Ghimpe200

Stage 5
 
Ghimpe200's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 432
Default Re: Tuning 4-T.N.J

Quote:
Originally Posted by ENigmaBoy View Post
pai dintr`o asemenea masina nu stiu ce ai putea scoate.. decat sa schimbi tot pe ea.. decat talonul sa ramana de ea.. si poate si atunci vei fii dezamagit.. mai bine strangi 3-4 mii de euro si iti iei un opel vectra 95 sau astra ceva.. din care poti sa faci ceva mai frumos.. si in plus nu e dacie .. parerea mea..
Ai si u dreptate aici,dar nu cred k ai inteles ideea lui COX,a vrut sa zik,ca ce faci u cu mana ta ,nu e lucru manual,dar il apreciezi mai mult si tii mai mult la el,doar pt k e facut de tine,iar cu opelul,mai greu te ocupi u singur de el.Parerea mea.
__________________
Am facut sport extrem cu DACIA,ca mi-a placut senzatia...dar acum am trecut la OPEL!!!
Ghimpe200 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 02:29   #37
COxS

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default Re: Tuning 4-T.N.J

bine ziz ghimpe.ai alta satisfactie knd dintr-un jaf faci ceva care sa atraga privirile.nu o sa compar niciodata dacia cu nici un model de opel sau altceva strain,dar tuningul il faci din placere nu pt afirmatie zik eu,sper ca ati prins ideea, totul consta in faptul ca tot ce faci la masina so iti dea satisfactie maxima
COxS is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 17:27   #38
NoX69

Stage 2
 
NoX69's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 45
Default Re: Tuning 4-T.N.J

vratilor,da voi alceva nu aveti ce face decat sa comentati idile unora??? e bine frate cand da mama banu ......sincer mi-as lua si eu o masina 'cadou' de ziua mea,,,,,,,si ma gandesc la un opel,vw,bmw sau alceva......ne lasati!!!
NoX69 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 17:29   #39
NoX69

Stage 2
 
NoX69's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 45
Default Re: Tuning 4-T.N.J

Quote:
Originally Posted by COxS View Post
marianu bagam bara asta pe fata?
frumoasa bara.....daca o sa poti sa o mai tii...poate o incercam pe TNJ....
NoX69 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 02:24   #40
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Tuning 4-T.N.J

greu faci o dacie frumoasa sa intoarca lumea capul dupa ea... dar asta inseamna ani de zile, bani multi plus munca.. si dupa cum ai inceput cu bara aia.. e clar.. nu stiu cum puteti numi asa ceva "bara" .. oricum.. spor la treaba!!
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 07:26   #41
COxS

Stage 3
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default Re: Tuning 4-T.N.J

poti sa fii rautacios in continuare daca asa vrei,BARA AIA E DOAR O IDEE,si daca vreti un model de dacie dupa care intoarce lumea capul uitati-va la wrc sau tau,nu va cred ca alea 2 nu va plak.spor la tunarit
COxS is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 15:21   #42
NoX69

Stage 2
 
NoX69's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 45
Default Re: Tuning 4-T.N.J

hai coxy ca vine baiatu vineri ,ne distram umpic si dupa aia ne bagam la munca.......daca mai vrei sa ma ajuti trebuie sa ne apucam de ia ca nu se mai poate,,,doar meritam si noi ....macar atat sa fie""putina munca si distractie cat se poate""....bafta,,,,si nu-ti mai stoarce creierii cu astia de vor totul d`agata!!!!!E un sfat prietenesc......salut
NoX69 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-07, 22:34   #43
Ghimpe200

Stage 5
 
Ghimpe200's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 432
Default Re: Tuning 4-T.N.J

Pai nu a-ti facut nimica la TNJ pana acuma???????
Ghimpe200 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-07, 22:17   #44
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Tuning 4-T.N.J

deocamdata au facut planul !!! si nu vreau frate tot de-a gata... dar sa te apuci sa bagi bani intr`o asemenea masina.. sa te chinui.. munca, bani ,timp.. si rezultatul poate sa te dezamageasca..
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-07, 00:40   #45
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Tuning 4-T.N.J

Quote:
Originally Posted by NoX69 View Post
Sal`tare fratilor.....eu si T.N.J-ul meu vrem sa facem parte din tot ce se intampla pe 4 Tuning,sectiunea Dacia Carpatilor.....sper sa ne acceptati asa cum suntem noi.....
Auzi, cu tablaria cum stai? daca stai prost, inca nu baga bani in nebunii, f-a si tu aripi, usi, praguri, motoru` sa fie acceptabil, si apoi, geamuri fumurii, jante, etc bafta in continuare
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -