Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-03-07, 16:52   #136
Roshu

Stage 2
 
Roshu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 32
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

sigur.....macar ai reparat "sorcova"?.....daca ai reparat-o cu piese stock las-o asa....ca sa poti sa faci ceva tuning la ea..
Roshu is offline  
Old 25-03-07, 16:57   #137
Dumy

Stage 5
 
Dumy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 582
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

pai ce sa repar ca nu am avut ce sa repar ca a fost decat un pic de tot capota si bara zgariata aia stock si am puso pasta de fibra iar farul lam schimbat atata tot
__________________
Masini_Piese_Tuning
Dumy is offline  
Old 25-03-07, 21:22   #138
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

dar mie tot nu mi-ai zis ce e cu prizele alea pe capota folosesc la ceva sau sunt doar asa de dragul de a fi ???
SirNenea is offline  
Old 25-03-07, 22:40   #139
Dumy

Stage 5
 
Dumy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 582
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Ma ce sa spun la ce sa foloseasca am un filtru sport si ma gandesc eu ca trage mai bine fiind asa aerisit motorul si de e si mai ventilat nu stiu .....
Dumy is offline  
Old 25-03-07, 22:41   #140
Blast3R

Stage 1
 
Blast3R's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Foarte tare...sa o stapanesti sanatos
Blast3R is offline  
Old 25-03-07, 23:34   #141
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

trage trage...ia si nos p acolo...
sco211 is offline  
Old 26-03-07, 08:38   #142
aborigenu

Stage 5
 
aborigenu's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 665
Member of:
[DACIA]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Quote:
Originally Posted by Dumy View Post
Ma ce sa spun la ce sa foloseasca am un filtru sport si ma gandesc eu ca trage mai bine fiind asa aerisit motorul si de e si mai ventilat nu stiu .....
mosu.....plizz dai un add la messenger talibanu83 vedem si noi cand incingem niste roti , am si eu filtru sport vedem care e mai performant

am vorbit cu niste baieti sa stea pe santz si sa filmeze
aborigenu is offline  
Old 26-03-07, 12:05   #143
mikkai

Stage 5
 
mikkai's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,121
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
trage trage...ia si nos p acolo...
))))) iti dai seama
mikkai is offline  
Old 26-03-07, 15:01   #144
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Quote:
Originally Posted by Dumy View Post
Ma ce sa spun la ce sa foloseasca am un filtru sport si ma gandesc eu ca trage mai bine fiind asa aerisit motorul si de e si mai ventilat nu stiu .....
E mai aerist si mai ventilat Ce chestie, cat traiesti inveti
Ciupanezu_1987 is offline  
Old 26-03-07, 19:39   #145
Dumy

Stage 5
 
Dumy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 582
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

La tras ma referam ca trage aer mai bbine avand gaurile alea isi ia direct aer rece din inertzie si cat despre tine ciupanezule te rog sa nu mai fii off-topick pls ca nu ma intereseaza comentariile tale aiurea
Dumy is offline  
Old 26-03-07, 20:26   #146
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

ia aer din inertie...
si faza cu inertia si autobuzu de la scoala...cum mai e??

ar trebui sa deschidem un topic: Perlele Utilizatorilor...
=))

saraca masina...
sco211 is offline  
Old 27-03-07, 23:26   #147
Kasp3r

Stage 5
 
Kasp3r's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 563
Member of:
[FullSpeed Racing]
[FORD]
[RENAULT]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

ce sa mai zic ma dumy...hai sa dam cartile pe fata.... nova asa ai cumparato de la bun inceput...asa era facuta...decat eleronu` i la`i pus si tu de cand ai luato..si cand ai cumparat`o era o masina dragutza care atragea priviri..o sa pun cateva poze..dar de cand o ai tu a ajuns un foraj...stii bine cand ai plecat cu bara taras....ca ti`a cazut...sau ca ai lovito...stii bine ca iti place sa te lauzi cu munca altora...apropo ce filtre ai tu pe ea??? pkt de masina aia ce`a fost si ce a ajuns...apropo ce ziceai ca nu s`a urcat maikta in viata ei in masina ta..?? ai uitat cand te duceai mereu la tara ?? si il luai pe taikatu sa mearga cu ea si o luai si pe maikta..?? ofof fof vrajela vrajerala...ai uitat cand ziceai sa zic si eu lucruri bune despre masina?? adevaru ca a luat si ea 140 dar greu...dardaia volanu de zicea cipi ca o sa ramana cu el in brate..vai de masina aia...si vai de tine...si gata asta e ultimu lucru care`l mai zic la topicu asta.Ciao
__________________

I`Love My Car !!!
Kasp3r is offline  
Old 27-03-07, 23:39   #148
Ciupanezu_1987

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 165
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Quote:
Originally Posted by Dumy View Post
La tras ma referam ca trage aer mai bbine avand gaurile alea isi ia direct aer rece din inertzie si cat despre tine ciupanezule te rog sa nu mai fii off-topick pls ca nu ma intereseaza comentariile tale aiurea
Nu e nici un off-topic...cumva on-topic inseamna sa ascult aberatiile tale si sa nu zic nimic? Cum sa traga motoru aer din inertie? N-ai nici o treaba...
Ciupanezu_1987 is offline  
Old 28-03-07, 09:22   #149
Dumy

Stage 5
 
Dumy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 582
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Bai kaspere tu vorbesti ma cand tu esti vai de mama ta ....... tu nai avut niciodata masina ta mna te rugai de tacto satzi dea si tzie nova aia verde sau SUper nova ce dreq era acu sia luat tacto un ford si la fel tzil da asa cu vtzaraita cand i se face mila de tine . Ba baiete tu nuj uita ca eu la 16 aniu akm avut masina mea cumparata pe banii jei intreabal pe cipi si la 17 am avut calibra cumparata pe banmii mei si nu mia zis nicioodata mama sau tata ca numi da masina si acuma miam luat nova asta si fac ce vrea muschiu meu cu ea ca mie numi zic parintzii ce sa fac
Dumy is offline  
Old 28-03-07, 10:22   #150
CocoT 28

Stage 5
 
CocoT 28's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 3,441
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Nova GTI-DMY-PITESTI

Kasp3r!... 140 eu zic ca e cam putin pentru o NOVA 1.6!... Si o Dacie BERLINA 1.3 se duce la 130-135, greu dar se duce!... Eu zic ca pe undeva pe la 155-160 se duce o NOVA 1.6 stock.... aaa!... m-am uitat la u la "My Photos", Calibra aia nu este una din fostele masini a le lui Dumy?...
CocoT 28 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -