Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-06-06, 13:23   #16
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

era si normal sa iti placa din moment ce tu mi-ai facut desenul pe capota.Pe aceasta cale iti multumesc si ma bucur ca desenul place la foarte multa lume.Stiu ca amandoi mai avem de lucrat la masina asta si astept cu nerabdare sa faci si alte desene pe alte masini ca ma simt cam singur pe strazi
__________________

B-36-RIP
B-83-DAC
B-83-DAC is offline  
Old 22-06-06, 13:26   #17
vicheg2

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 98
Default Re: Berlina B-83-DAC

pai stiu deja cum continuam pe laterale daca te hotarasti ca sa se incadreze totul bine si sper sa urmeze mai multi exemplul tau. simplitatea este cea mai buna cale. nu trebuie sa fie complicat ca sa iasa bine
vicheg2 is offline  
Old 22-06-06, 13:41   #18
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

sper din tot sufletul sa gasesc o cale sa produc niste banuti ca sa pot sa continuam ce am inceput si deasemenea sa imi duc la bun sfarsit macar o parte din proicetul cu masina asta
B-83-DAC is offline  
Old 23-06-06, 13:04   #19
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: Berlina B-83-DAC

arata bine masinutza ... nu stiam eu cine imi e vecin ...am vazut`o si pot sa zic k ai inceput bine ... pt capota ++....si pt jante un + ....arata binisor .. bafta in continuare
p.s: ai cumva spoilerul fatza spart ?
Bmwaldo is offline  
Old 23-06-06, 16:43   #20
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

da (( am si zis ca sunt suparat pe chestia asta ca drumurile noastre lasa urme asupra masinilor.Nu e foarte tare spart dar e de scimbat asta e clar.As vrea vara asta in functie de timp sa ma apuc sa invat sa lucrez cu fibra si sa imi fac eu spoiler.
Maine o spal si sper sa ii fac si niste poze cu ea curata si la o rezolutie decenta
B-83-DAC is offline  
Old 23-06-06, 17:26   #21
babydoll

Stage 2
 
babydoll's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 61
Talking Re: Berlina B-83-DAC

...tre sa recunosc ca imi este extrem de draga masinutza asta asa ca aveti grija cat de rautaciosi sunteti
mie imi place ...imi place ca e facuta cu cap si cu bun gust...de efect, iar desenul chiar ii da pesonalitate. (va spun un secret: inainte de schimbarile la exterior, masinutza a fost pusa la punct din punct de vedere tehnic si are o cutie de viteze... ei bine eu nu am crezut ca o sa vad vreodata asa ceva pe dacie...sa nu stai sa cauti viteze ...wow )
tre sa recunosc ca eu stiu in mare parte sa vad ce urmeaza sa fie modificat/ schimbat...dar abia astept sa vad
__________________
babydoll...
Many hearts but one soul - Ghost Racing Team !
babydoll is offline  
Old 23-06-06, 22:58   #22
FiReBuRn

Stage 5
 
FiReBuRn's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 829
Member of:
[SEAT]
Default Re: Berlina B-83-DAC

f frumoasa..imi place f mult volanul..de unde l-ai achizitionat ?
FiReBuRn is offline  
Old 24-06-06, 00:25   #23
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

iti dai seama ca asemenea volan gasesti pe toate drumurile ca sa zic asa. Nu o face unica dar eu nu am mai vazut la altii,poate ca mai sunt nu zic nu ca doar nu e custom pentru masina mea, dar completeaza interiorul foarte bine si pe deasupra e bine ca nu jeneaza la picioare oferind o legeritate in condus.
Sfatul meu e ca daca mai luat ide acest gen aveti grija cum conduceti alte masini cu volan normal ca s-ar putea sa aveti surprize )
B-83-DAC is offline  
Old 24-06-06, 07:32   #24
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Berlina B-83-DAC

si yo vroiam sa ii dau o tenta de albastru in masina
dar vrea sa fac albastru cu alb ca masina mea e alba si interiona alb cu albastru. pana acum am pus doar niste neoane albastre.
mae is offline  
Old 24-06-06, 08:38   #25
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: Berlina B-83-DAC

dacule te-am vazut ieri langa city mall e frumoasa ..se vede super bine jantele alea si da calumea
Slim29 is offline  
Old 24-06-06, 12:29   #26
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

E asta e una din probleme pe care vreau sa le rezolv...chiar nu stiu cum arata masina mea cand ruleaza asa ca probabil cineva o va conduce si eu voi sta afara marac sa o vad si eu o data
B-83-DAC is offline  
Old 24-06-06, 13:09   #27
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

mae nu stiu in ce stadiu e masina ta dar daca cumva necesita vreo vopsitorie s anu faci cum am facut eu , adica schimba-i dumnezeului culoarea ca pe nenorocitul asta de alb se vad toate imperfectiunile.Albul nu ajuta la nimic
B-83-DAC is offline  
Old 24-06-06, 23:03   #28
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Berlina B-83-DAC

DACule, cu ce sa incep? cu partea rea sau partea negativa?
-desenul de pe capota e frumos si totodata discret
-combinatia de culori de la interior e frumoasa; eu ti-as recomanda sa schimbi cadranele cu altele, la care sa intre lumina exact prin liniutele care arata kilometrii, si cifrele aferente lor; asta din 2 motive:
1)nu iese prea frumos in evidenta daca lasi ceasurile asa si le luminezi cu albastru puternic; daca faci ceasurile albe, vor iesi in evidenta cele 3 "cercuri" de la turometru+vitezometru+apa/ulei/etc. si nu rezolvi nimic
2)daca faci ceasurile albe, va fi prea obositoare lumina....eu am lumina numai la cifre si liniute si tot ma oboseste noaptea (vezi poza)

-sfat: va trebui sa te hotarasti: la interior ai combinatie albastru cu alb, la exterior ai alb cu negru...trebuie sa renunti la negru sau la albastru, acolo unde se poate (acum, daca renunti la negru in favoarea albastrului, doar n-o sa-ti vopsesti si cauciucurile albastre ); pe de alta parte, o dacie alb negru exista deja, deci incearca sa fii diferit pe viitor

-sfat2: nu face greseala sa schimbi culoarea masinii, orice vopsitor iti va zice ca e cea mai proasta alegere: orice mica zgarietura iti va dezvalui culoarea anterioara, si e inevitabil sa o zgarii...pe langa faptul ca te costa 3 milioane actele sa-i schimbi culoarea (am auzit doar, nu bag mana-n foc)
-si eu voiam sa schimb albul pe un rosu, un albastru, dar mi-a trecut deocamdata....in fine, tot legat de vopsea, nu o vopsi inainte sa faci spoilerele de care ziceai mai sus (sau bari), pentru ca nu mai nimeresti aceeasi nuanta, chiar si in cazul albului...
in rest, totul e ok, iar pe viitor cred ca o sa vrei sa-i pui si niste muzica pe ea...asteptam succes la modificari si intretinere!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img_0085_206.jpg
Views:	497
Size:	33.4 KB
ID:	118414  
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 24-06-06, 23:22   #29
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: Berlina B-83-DAC

merci de sfaturi si le apreciez foarte mult mai ales ca in august vin la mare si vreau sa stau de vorba cu tine una alta.Eu intentionez sa schimb culoare in negru cu albastru.Asta inseamna sa revopsesc toata masina.
In ceea ce priveste partea cu cadranele ai prins ideea.eu nu vreau lumina puternica pe ele, vreau sa pun alte cadrane acolo exact cum e si la tine in poza.
In ccea ce priveste jentine in nici un caz nu le fac albastre ata e clar,daca masina va fi albastru cu negru jentile vor fi din start negre total.
B-83-DAC is offline  
Old 25-06-06, 20:07   #30
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Berlina B-83-DAC

super dacia... mai ales paintul ...super.....
asteptam noi poze ...cu ce va urma .....sper sa fie una originala in adevaratul sens al cuvantului ......si sa nu ajunga sa semene cu a lui tau...
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -