Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

View Poll Results: ce parere avetzi de dacia mea?
dragutza 697 58.97%
merge 270 22.84%
naspha 215 18.19%
Voters: 1182. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-04-06, 16:22   #361
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

Quote:
Originally Posted by mariaone_1
DA' AKU P BUNE PUNE-I NIJTE JANTE KLUMEA.AJA PT SUFLETZELU' TAU!
cred ca esti al 200534573458034 care zice ....
Bogdan_mb is offline  
Old 13-04-06, 17:44   #362
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

nu am avut rabdaresa citesc tot dar a mai aparut o daciutza in vorbe a lu la familia si atunci a fost foarte dicutata subiectul deci nu prea se vorbea de tuning si nu prea era tunata decat paote ceva suspensii la cum se dadea pe asfalt. parca era ma ifrumoasa dacia aia albastra cu faruri de golf.
TAU ai muncit ceva la ea. nu prea imi plac pragurile sunt prea comune- vitanisme clar.

PS. arata misto si felicitari pt ca ai incercat sa faci ceva dintr-o dacie si ai si reusit. si pt ca nu e tziganism. e facuta simplu cu bun gust si asta apreciez foarte mult . FELICITARI. continua tot asa

MODERATOR 2: DAK NU AI AVUT RABDAREA SA CITESTI TOT ..... acum imi dau seama de ce spui de praguri (SA EXPLICAT SITUATIA CU ELE)
VA ROG , CITITI TOT SI DUPA ...CU SIGURANTA VETI POSTA MULT MAI INTELIGENT SI LA SUBIECT !!

Last edited by cls21b_EVO; 13-04-06 at 21:18.
mae is offline  
Old 13-04-06, 17:46   #363
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

sistemul ala de deschidere cu telecomanda am vazut prima data la pimp my ride. misto pana in momentul cand ramai fara baterie
mae is offline  
Old 13-04-06, 19:43   #364
AndreiNFS

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 11
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

nu vreau sa fiu rautacios dar nu inteleg de ce laudati atat aceasta dacie care dupa parerea mea mai trebuie lucrat serios la ea nu are linie, tabla e ondulata, bara de pe fata la fel, spoileru de pe spate nu se imbina bine cu aripa, holsuruburile sunt la vedere si sa nu mai vb de jenti, de care este neaparat nevoie
AndreiNFS is offline  
Old 14-04-06, 08:27   #365
tao13

Stage 3
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 161
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

pt postul lui andrei nfs ...acelasi lucru l-am scris si eu dar l-au sters baietii
tao13 is offline  
Old 14-04-06, 09:41   #366
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: DACIA ALB-NEGRU? FARA MANERE?

eu sper sa le ai de sambata
DVDValy is offline  
Old 14-04-06, 10:07   #367
D O G

Stage 4
 
D O G's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 206
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

Quote:
Originally Posted by AndreiNFS
nu vreau sa fiu rautacios dar nu inteleg de ce laudati atat aceasta dacie care dupa parerea mea mai trebuie lucrat serios la ea nu are linie, tabla e ondulata, bara de pe fata la fel, spoileru de pe spate nu se imbina bine cu aripa, holsuruburile sunt la vedere si sa nu mai vb de jenti, de care este neaparat nevoie
Rautate mica ce esti, in primul rand e Dacie, apoi trebuie sa recunosti ca s-a muncit bine la ea avand in vedere (ma repet) ca e Dacie...
Apoi ideea "fara manere la usi" e super, avand in vedere (ma repet - again) ca e Dacie... si tot asa...
Deci trezeste-te si mai lasa Rieger-ul in pace... si ma mai repet inca odata, e DACIE...
Deci felicitari proprietarului, cred ca ai fi putut sa scrii si asta dupa toate criticile profesionale pe care le-ai adus... No ofence!
__________________
I'm a dog, a red dog...
Just a little PITBULL...

D O G is offline  
Old 14-04-06, 11:08   #368
god2me

Stage 5
 
god2me's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 672
Member of:
[Moderators]
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

Bai!... nu o mai comparati in gandul vostru cu lamborghini si bagti commentul... cum a zis dog mai sus "e DACIE" comaprati-o cu o Dacie! Hai TAU mai repede cu jantele alea... keep up the good work!!!
god2me is offline  
Old 14-04-06, 12:23   #369
Im2good4U

Stage 3
 
Im2good4U's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 137
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

eu vreau sa o vad cu jante...
mai dureaza?
Im2good4U is offline  
Old 14-04-06, 12:43   #370
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

Quote:
Originally Posted by AndreiNFS
nu vreau sa fiu rautacios dar nu inteleg de ce laudati atat aceasta dacie care dupa parerea mea mai trebuie lucrat serios la ea nu are linie, tabla e ondulata, bara de pe fata la fel, spoileru de pe spate nu se imbina bine cu aripa, holsuruburile sunt la vedere si sa nu mai vb de jenti, de care este neaparat nevoie
nu vreau sa fiu rautacios,etc,dar..tu ce masina ai?pe bune...defapt...nici nu prea conteaza ce masina ai,mai bine reformulez intrebarea:ce modificari ai pe ea?
exact cum a spus DOGu,pt ca a spus ff bine "e dacie"
in loc sa respecti munca,investitia,si nu in ultimul rand,initiativa si curajul acestui om de a modifica o dacie,esti rautacios...pai nu-i frumos.....
stii...tuningul e f discutabil..."imi place aia,nu-mi place aia"dar in cazul lui TAU trebuie sa se tina cont de faptul ca (citez) "e dacie"
__________________
Make a wish
needBrain is offline  
Old 14-04-06, 13:52   #371
B-14-cdv

Stock
 
B-14-cdv's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4
Default Re: DACIA ALB-NEGRU? FARA MANERE?

in ciuda la cate s-au putut spune aici,, tot taul a fost unul din cei mai originali de la 4tuning day,,, asa ca felicitari tau ,, si sa nu te opresti aici
B-14-cdv is offline  
Old 14-04-06, 15:19   #372
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: DACIA ALB-NEGRU? FARA MANERE?

nu e vorba de originalitate ca daca e sa ne gandim nu prea au fost dacii pe acolo in cat sa zicem cine era mai original...in opinia mea acum SGM si cu TAU raman unii dintre putinii care au avut curajul sa faca ceva cu adevarat frumos cu masinile lor si deasemenea tot ei au avut curajul sa sustina un lucru : "Cine baga bani in dacie, o face din pasiune".Asa ca in opinia mea orice comentariu de prost gust adus la adresa masinilor lor nu face decat sa jigneasca posesorul masinii. Nu cred ca merita sa fie jigniti, mai ales ca gusturile nu se discuta.
B-83-DAC is offline  
Old 14-04-06, 18:55   #373
AndreiNFS

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 11
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

Quote:
Originally Posted by needBrain
nu vreau sa fiu rautacios,etc,dar..tu ce masina ai?pe bune...defapt...nici nu prea conteaza ce masina ai,mai bine reformulez intrebarea:ce modificari ai pe ea?
exact cum a spus DOGu,pt ca a spus ff bine "e dacie"
in loc sa respecti munca,investitia,si nu in ultimul rand,initiativa si curajul acestui om de a modifica o dacie,esti rautacios...pai nu-i frumos.....
stii...tuningul e f discutabil..."imi place aia,nu-mi place aia"dar in cazul lui TAU trebuie sa se tina cont de faptul ca (citez) "e dacie"
Eu nu am zis ca nu apreciez munca si curajul acestui om, dar putea sa se ocupe mai mult de detalii pt ca chiar daca ˝e dacie˝ se putea si mai bine
apropo si eu tot dacie am o poti gasi pe forum la Masina Mea-Dacia
AndreiNFS is offline  
Old 15-04-06, 09:48   #374
sri spp

Stage 2
 
sri spp's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 53
Default Re: Prima Dacie Berlina Din Rom. Intr Un Videoclip!!

felicitari man dar am si eu o intrebare :fetele tot tu le-ai tunat ?
sri spp is offline  
Old 15-04-06, 18:51   #375
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: DACIA ALB-NEGRU? FARA MANERE?

Quote:
Originally Posted by +rN4L1n_JuNky
nu e vorba de originalitate ca daca e sa ne gandim nu prea au fost dacii pe acolo in cat sa zicem cine era mai original...in opinia mea acum SGM si cu TAU raman unii dintre putinii care au avut curajul sa faca ceva cu adevarat frumos cu masinile lor si deasemenea tot ei au avut curajul sa sustina un lucru : "Cine baga bani in dacie, o face din pasiune".Asa ca in opinia mea orice comentariu de prost gust adus la adresa masinilor lor nu face decat sa jigneasca posesorul masinii. Nu cred ca merita sa fie jigniti, mai ales ca gusturile nu se discuta.
bv nota 10 de raspuns
DVDValy is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -