Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-09-09, 11:58   #76
=Virus=

Stage 5
 
=Virus='s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 857
Default Re: Dacia 1310 Li

Normal, cu diluant.
=Virus= is offline  
Old 06-09-09, 12:37   #77
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 Li

puma,parerea mea este ca mai bine pui folie pe faruri!sunt si mai multe nuante(inchis-deschis,sau alte culori decat negru,ce vor muschii tai),protejeaza si farurile,si in caz ca se ia politia de tine poti sa le dai jos mult mai bine decat sprayul!cu spray ii migaleala sa faci,mie numi place deloc!ii super naspa!acum asta e parerea mea,tu decizi!
sandor406 is offline  
Old 06-09-09, 13:17   #78
fiderzen

Stage 5
 
fiderzen's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 4,899
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1310 Li

daca se ia politia de tine, le poti da jos, dar nu te astepta sa iti dea inapoi si talonul )....
fiderzen is offline  
Old 06-09-09, 13:22   #79
pUmA
VW Driver

Stage 5
 
pUmA's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 726
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia 1310 Li

eu zic ca e mai aiurea sa pun folie,o sa incerc zilele astea sper cu spray sa vad ce iese...pana una alta o poza asa ca idee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	faruri negre.jpg
Views:	547
Size:	376.5 KB
ID:	1072746  
pUmA is offline  
Old 06-09-09, 13:48   #80
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by pUmA View Post
eu zic ca e mai aiurea sa pun folie,o sa incerc zilele astea sper cu spray sa vad ce iese...pana una alta o poza asa ca idee
stii cat de repede te salta garda?...

vopseste un pic farul pe dinauntru, unde se poate, si atat.
andi_cimpean is offline  
Old 06-09-09, 17:55   #81
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Dacia 1310 Li

mda de aratat arata bine masina cu farurile asa vopsite dar ar fi niste dezavantaje: pierzi din vizibilitate, si deacuma innainte politia nu mai are voie sa se ia de asemenea lucruri, dar sunt alti si mai "rai" care sunt pe drumuri la control trafic ARR si RAR, si cu astia cam greu discuti, imediat iau talonu si dau niste amenzi... chiar am vazut un subiect pe tema asta si sa sti ca ARR si RAR acuma pot stea la control trafic si fara echipaj de politie in anumite conditi bineintels si am niste drepturi... sunt din ce in ce mai mutl pe drumuri si cauta in special masini care nu arata asa bine! intr-un fel bine si fac!!! ca sunt multi care nu sunt in regula din punct de vedere tehnic...!
parerea mea ar fi sa faci numa lampile de samnalizare, sa le innegresti si la faruri sa gasesti modalitati sa imbunatatesti vizibilitatea nu sa o reduci!!! acuma tu sti, e masina ta!
bafta in toate si asfalt uscat...!
Julyo is offline  
Old 06-09-09, 17:57   #82
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default

depinde ce noroc ai la politie!) am o cunostinta care umbla cu masinuta lui de 3 ani de zile cu folie neagra neagra pe geamuri fata spate,folie neagra neagra si pe stopuri si si pe faruri,si numa anul acesta lor amendat si ior luat talonul!si baiatu' umbla si prin bucuresti si prin toate partile romaniei,si o avut noroc ca nu lor prins pana acuma!mie unu' numi place sprayul,+tiam zis ca folia protejeaza!

o idee cu folie pe faruri(negru deschis)si folie pe stopuri negru inchis,masina unui prieten(peugeot-ul),+alte masini cu folii,sati faci o parere!!!https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=19546
https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=19547
https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=19549
https://forum.4tuning.ro/album.php?al...ictureid=19548

Last edited by Daniel_Toa; 07-09-09 at 10:26.
sandor406 is offline  
Old 06-09-09, 20:35   #83
pUmA
VW Driver

Stage 5
 
pUmA's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 726
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia 1310 Li

de 2 ani si ceva de cand conduc am fost oprit doar de 2 ori de politie pentru radare,deci am bulan)....fa-ma sa inteleg cu folia pe faruri...e tot folie de aia care se pune pe geamuri?trebuie desfacut faru pentru aplicare?bafta tuturor
__________________

"Masina ta s-a nascut o copie, fa-o sa moara unica!"
pUmA is offline  
Old 06-09-09, 21:30   #84
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 Li

saluit!nooooo!!!!nu este ca si folia pentru geamuri!asta se aplica pe exterior,de aceea si protejeaza farul!si ca sa nu ai probleme cu vizibilatatea noapte, iti pui o nuanta mai deschisa, nu cea mai inchisa! intelegi? las' ca in viitorul apropiat imi pun eu pe farurile mele si stopuri si semnalizari sa vezi!vezi ca-ti trimit pm, cu un site de a lu' prietenu' meu care se ocupa de asa ceva!
ah,poi si eu,de un an juma imediat de cand conduc, si numa o data am fost oprit,din fericire!

Last edited by sandor406; 06-09-09 at 21:38.
sandor406 is offline  
Old 06-09-09, 22:52   #85
Julyo

Stage 5
 
Julyo's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,833
Member of:
[2 Roti]
[Colectionar Machete]
Default Re: Dacia 1310 Li

Da buna ideea si cu folia! Se aplica usor, daca trebuie, se indeparteaza usor si poti alege mai multe nuante...! Mai am vazut ca e si o chestie din plastic transparent, cu marginele innegrite si care se monteaza peste far si lampa de semnalizare si da impresia ca sunt din aceeasi bucata!
Daca tot o venit vorba de politie si amenzi... de oprit am fost oprit de multe ori, ca circul si mult, dar numa 3 amenzi am luat in 5 ani, de cand am carnetu. Prima a fost pt centura, a doua am avut un incident mai neplacut (pneuri neadecvate, P.S. cam dificila si o mica eroare de pilotaj..........), ultima pt parcarea interzisa si mai cateva avertismente verbale, cam asta e... Incerc sa circul cat posibil regulamentar! Drumuri bune tuturor si cat mai putine evenimente rutiere neplacute!
Bafta tuturos si asfalt uscat!!!
Julyo is offline  
Old 07-09-09, 09:00   #86
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Dacia 1310 Li

Man, vineri nu ai mai venit de la poligon in stadion sa ma uit despre ce e vorba la spoileru fata, eu ma luasem la povesti, u ai plecat, nam mai rezolvat nik
Daca vrei sa dai o nuanta de negru la fauri desfaci sticla si incepi sa faci un contur negru la oglinda si pe unde mai poti da cu spary fara sa afecteze lumina, cu folie pe far te opreste discoteca imediat, se iau de tine doar daca ai semnalizarile negre, daramite tot farul...
askhy is offline  
Old 19-09-09, 18:24   #87
pUmA
VW Driver

Stage 5
 
pUmA's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 726
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia 1310 Li

Cine imi spune exact ce imi trebuie pe fata pentru trecerea la 4 prezoane si de pe ce masina se potrivesc,inafara de flanse!ms
pUmA is offline  
Old 19-09-09, 19:03   #88
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by pUmA View Post
Cine imi spune exact ce imi trebuie pe fata pentru trecerea la 4 prezoane si de pe ce masina se potrivesc,inafara de flanse!ms
pe fata gaseste o Nova avariata
si pe spate, gasesti de la Renault 18.
andi_cimpean is offline  
Old 19-09-09, 20:58   #89
pUmA
VW Driver

Stage 5
 
pUmA's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 726
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
pe fata gaseste o Nova avariata
si pe spate, gasesti de la Renault 18.
da ce mai exact trebuie luat de la Nova?trebuie modificari sau merg perfect?
pUmA is offline  
Old 19-09-09, 21:39   #90
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Dacia 1310 Li

Quote:
Originally Posted by pUmA View Post
da ce mai exact trebuie luat de la Nova?trebuie modificari sau merg perfect?
Merg alea montat in locul celor obisnuite...

ma refer aici la fuzete, portfuzete si toate acareturile.
andi_cimpean is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -