Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-08, 23:14   #16
martinelutu

Stage 2
 
martinelutu's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 63
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by mihai_orlando View Post
ronaldinho vorbesti niste ineptii mai mari ca tine cred
bulgarul cere 300 sau 100?
daca vrei sa-ti inscrii o masina in bulgaria contacteaza-ma si voi ceilalti care ati vrea sa va inmatriculati autoturismele acolo , ca va tot dati cu parerea atat de prost si sovaiti in asa hal de mi se zbarleste parul in cap
si o intrebare suplimentara pentru ronaldinho: atotstiutorule cam ce masini poti tu sa inscrii si la ce bani?
salut vreau si eu sa inmatriculez un bmw 318 din 91-92 pe bulgaria cit ma costa si in cat timp este gata?>te rog da-mi un raspuns ca sunt disperat tel;0721896366 marian
martinelutu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-08, 17:10   #17
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by martinelutu View Post
salut vreau si eu sa inmatriculez un bmw 318 din 91-92 pe bulgaria cit ma costa si in cat timp este gata?>te rog da-mi un raspuns ca sunt disperat tel;0721896366 marian
750 E te costa si in aceeasi zi o ai gata
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 16:08   #18
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Am primit niste lamuriri care va intereseaza.
Va face-ti calculul si vedeti cam cat va costa inmatricularea in BG:
1. Pana la 120 KW (inclusiv 120 KW) = 750 Euro

2. Intre 121 si 150 KW(inclusiv 150) se percep taxe si accize de lux si costa:
? KW * 36 LEVA + 1000 Euro(asigurarea,cartea verde,procura,ITP,spaga la bulgar,si banii mei)

3. peste 151 KW(inclusiv 151) se percep taxe si mai mari:
? KW * 60 LEVA + 1000 Euro(asigurarea,cartea verde,procura,ITP,spaga la bulgar,si banii mei)

IAR ACUM CA V-AM LAMURIT, CRED CA SE INTELEGE DE CE NU PREA ESTE CONVENABIL SA INSCRII O MASINA CU PESTE 120 KW,DECAT DACA AI BANI NENE SAU DECAT DACA ESTE TOTUSI MAI AVANTAJOS FATA DE ROMANIA.
MA GASITI PE mess yahoo mihai_orlando sau nr. de TELEFON +40720164296
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 15-04-08, 12:31   #19
rmg256

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 101
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Eu zic sa va feriti sa faceti contract de vanzare cumparare. Pe baza lui, bulgarul radiaza masina iar urmatorul an cand doriti sa prelungiti ITP-ul si sa platiti impozitul veti avea o surpriza. Se rezolva si asta insa nu la banii la care va asteptati sa-i dati pt prelungire.
Poate nu toti fac asta, insa sunt si d-astia si e bine sa stiti de acest lucru. Bafta!
__________________
Opel Astra Coupe Turbo 2001
BMW 525 TDS touring
Suzuki GSXR 750 2001
rmg256 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-08, 05:40   #20
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Cu ce radiaza masina daca tu ai cartea si talonul la tine?Cine ii radiaza lui masina fara carte?Vorbesti prostii
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 16-04-08, 14:27   #21
rmg256

Stage 3
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 101
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Iri recomand sa nu spui cuiva pe care nu-l cunosti ca vorbeste prostii. S-ar putea sa se simta jignit. Asa ca smooth...
In alta ordine de idei, cu acel contract de vanzare cumparare se poate scoate masina de la financiar fara probleme +copii carte si talon(ca si la noi de altfel). Astfel, daca ii vin amenzi sau orice probleme ar aparea cu masina, bulgarul dovedeste ca a vandut masina si ca a scos-o de la financiar. Numerele vor ramane pe masina, cu talon si carte insa urmatorul an cand vei dori sa faci ITP si vei dori sa platesti impozitul in numele bulgarului ti se va spune ca masina a fost radiata. Ma repet, nu toti fac asa insa o fac destui, pt a-si asigura urmatorul an ca vor lua aproape aceiasi bani ca in primul an. E ff simplu. Bafta!
rmg256 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-08, 20:19   #22
ionut24

Stage 5
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 794
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

da....cam ai dreptate........e riscant!
ionut24 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-08, 23:45   #23
Cumnatu

Stage 5
 
Cumnatu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 308
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by mihai_orlando View Post
ronaldinho vorbesti niste ineptii mai mari ca tine cred
bulgarul cere 300 sau 100?
daca vrei sa-ti inscrii o masina in bulgaria contacteaza-ma si voi ceilalti care ati vrea sa va inmatriculati autoturismele acolo , ca va tot dati cu parerea atat de prost si sovaiti in asa hal de mi se zbarleste parul in cap
si o intrebare suplimentara pentru ronaldinho: atotstiutorule cam ce masini poti tu sa inscrii si la ce bani?
Esti cel mai prost vanzator pe care l-am vazut vre-odata.
Asa vrei tu sa iti promovezi serviciul ?
Facandu-i cretini pe posibiliit ai clienti ?
Vai steaua ta esti dpdv comercial iar daca si sericiile tale sunt la fel...
__________________
Chrysler 300m, 3.5L ( aproape Hemi ) , 250 cai, full.
Cumnatu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-08, 20:06   #24
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by Cumnatu View Post
Esti cel mai prost vanzator pe care l-am vazut vre-odata.
Asa vrei tu sa iti promovezi serviciul ?
Facandu-i cretini pe posibiliit ai clienti ?
Vai steaua ta esti dpdv comercial iar daca si sericiile tale sunt la fel...
NU VREAU SA PROMOVEZ NICI UN SERVICIU ,DOAR POT AJUTA, IAR CEI CARORA LE-AM INMATRICULAT MASINILE CIRCULA FARA PROBLEME . IAR DACA AM DERANJAT PE CINEVA INCLUSIV DE RONALDINHO ESTE VORBA AICI, ATUNCI IMI CER SCUZE SI O SA INCERC SA MA CONTROLEZ. FIECARE DINTRE NOI MAI ARE SI ZILE MAI PROASTE.
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 25-04-08, 18:33   #25
Pieton

Stage 4
 
Pieton's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 240
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Cel mai bine mergeti si va interesati in bulgaria la parcuri. Eu mi-am inmatriculat-o cu 400E (la Dobrich) pe persoana fizica cu procura pe termen nelimitat, dar gasiti si mai ieftin. Cel mai bine e sa luati pe cineva care cunoaste limba turca pentru ca va descurcati aproape oriunde
__________________
Pieton is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 13:16   #26
eminescu

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 4
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

imi iau si eu un bmw 320 sapt asta...si vreau sa il inmaticulez pe BG...cati bani ma costa ,in cat timp e gata,,,si dak trebuie sa vin cu masina in bg,,sau sa vin decat eu??mersi
eminescu is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 14:52   #27
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

deci,in primu rand mihai_orlando nu sunt atotstiutor!in al 2lea rand,nu te-am luat la misto ca sa ma iei la misto!daca citeai mai bine,eu am zis ca atat mi-a luat MIE!Daca tu inmatriculezi cu 750 de euro e problema ta,dar sunt MULTE persoane de la parcuri care inmatriculeaza si cu 500 de euro,si cu 400,trebuie doar sa te intelegi!
mihai_orlando,ce "ineptii" asa de mari am zis eu de te doare capu?fa-ti reclama in continuare,dar nu asa trebuie sa vorbesti,pentru ca eu cunosc mult persoane care inmatriculeaza si cu mai putin de 500 de euro[si sunt si de incredere],asa ca data viitoare nu te mai ambala atat.
bafta in continuare!
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 11:03   #28
mihai_orlando

Stage 4
 
mihai_orlando's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 248
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

ai dreptate!M-am ambalat aiurea.Scuze inca o data.Un prieten tocmai si-a luat o masina de 5000 EURO acum 2 saptamani si a mers la o "cunostiinta" de la un parc de acolo si i-a lasat masina la inscris ca era coada mare la RAR-ul lor si a-2-a zi cand se pregatea sa mearga sa-si ia masina ..... l-a sunat "cunostiinta" si i-a zis : "Masina este pe numele meu?Nu mai veni ca ti-am tras teapa!"
Deci sa aveti mare grija ca si bulgarii fac manevre.
mihai_orlando is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 12:10   #29
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

Quote:
Originally Posted by mihai_orlando View Post
ai dreptate!M-am ambalat aiurea.Scuze inca o data.Un prieten tocmai si-a luat o masina de 5000 EURO acum 2 saptamani si a mers la o "cunostiinta" de la un parc de acolo si i-a lasat masina la inscris ca era coada mare la RAR-ul lor si a-2-a zi cand se pregatea sa mearga sa-si ia masina ..... l-a sunat "cunostiinta" si i-a zis : "Masina este pe numele meu?Nu mai veni ca ti-am tras teapa!"
Deci sa aveti mare grija ca si bulgarii fac manevre.
nu face nik....!ai mare dreptate,aveti grija si cu bulgarii astia,k unii dintre ei fac imprumuturi la banci si pune masina k garantie,si te trezesti k ramai fara masina din fata blocului k nu mai plateste ala banca...totul se rezolva cu o persoana care stie bulgara bine si cu cateva informatii pe care trebuie sa le stii!dar asta nu inseamna k toti fac asa,depinde de la persoana la persoana,eu am zis k am 2 persoane care am mare incredere in ei,si mi-aam inmatriculat 3 masini la ei si nu au fost probleme[cel putin de 8 luni nu am nici o problema],asa k aveti mare grija,si va urez Succes sa prindeti oameni de incredere!
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 23:38   #30
WBL-87

Stage 5
 
WBL-87's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 304
Default Re: [Cerere] care inmatriculezi pe Bulgaria ????

aveti mare grija cu bulgari , varamiu a ramas fara masina akum 1 sapt .... mare mare grija ..bafta si numai bine
WBL-87 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -