Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-10, 12:43   #1
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Firma BULGAROM 009 Ltd. - autorizata si inregistrata in Ruse - Bulgaria efectueaza Inmatriculari auto in Bulgaria!
Tarif :
- 600 euro - toate taxele incluse fara alte costuri ascunse, asigurarea + cartea verde pe 1 an - pentru masinile cu motor pana in 2200 cmc si pana in 160cp!
- 650 euro - toate taxele incluse fara alte costuri ascunse, asigurarea + cartea verde pe 1 an - pentru masinile cu motor peste 2200 cmc si pana in 160cp!
- 700 euro - toate taxele incluse fara alte costuri ascunse, asigurarea + cartea verde pe 1 an - pentru masinile indiferent de cmc si peste 160cp!

Actele pe care le primiti :
- cartea masini
- talonul masini
- asigurarea + cartea verde ( valabila 1 an si asigurarea si cartea verde)
- ITP – ul (inspectia tehnica sau verificarea – valabila 1 an)
- ecotaxa
- procura notariala ( valabila 5 ani)
- contractul de vanzare – cumparare
- actibildele lipite pe geam pentru – ITP si asigurare
- placutele cu numerele de inmatriculare ale masinii
- TRADUCERILE LEGALIZATE ALE ACTELOR – GRATUIT!!!

Programari si informatii
0721 094 678 (Vodafone)
0765 836 467 (Cosmote)

ID Yahoo Messenger : soferdebulgaria
www.soferdebulgaria.com
Alexandru Matican
__________________
INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA PE FIRMA!
http://www.soferdebulgaria.com
matican is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 12:33   #2
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Inmatricularile se fac pe firma si nu pe persoana bulgara!
matican is offline   Reply With Quote
Old 31-10-10, 15:43   #3
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Astept pe cei carora le-am inmatriculat masinile sa posteze aici o parere buna sau rea despre firma noastra!
matican is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 13:32   #4
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Am inmatriculat 2 masini la aceasta firma si recomand cu cea mai mare incredere si caldura. Totul a durat foarte putin,aproximativ 6 ore cu totul.
Multumesc baieti inca o data!
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Old 10-11-10, 16:17   #5
Kosty_grecu

Stock
 
Kosty_grecu's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 2
Thumbs up Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Va recomand sa apelati la firma BULGAROM!!! Anu-l trecut in octombrie mi-am inmatriculat masina la ei fara nici o problema totul a durat foarte putin am plecat dimineata iar dupa masa am fost inapoi akasa, akum 3 saptamani am apelat la ei din nou pentru o prelungire de itp si asigurare destul de ieftin fata de alti. Nu am avut probleme cu politia am fost oprit de cateva ori chiar si de politia din bulgaria atunci cand sau facut acele razii in romania. Este totul ok si cred ca la un pret foarte bun. eu am venit din Craiova pentru ca aici am gasit numai la 800-900 de euro si pe persoana bulgara. Suna-ti si vorbiti ,nu costa mult un apel. Multumesc domnului Matican pentru ajutoru oferit!! Tinem legatura !!!
Kosty_grecu is offline   Reply With Quote
Old 22-11-10, 17:01   #6
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

SUPER OFERTA PANA LA 1 DECEMBRIE!!!!

Tarif :
- 500 euro - toate taxele incluse fara alte costuri ascunse, asigurarea + cartea verde pe 1 an - pentru masinile cu motor pana in 2200 cmc si pana in 160cp!
- 550 euro - toate taxele incluse fara alte costuri ascunse, asigurarea + cartea verde pe 1 an - pentru masinile cu motor peste 2200 cmc si pana in 160cp!
- 600 euro - toate taxele incluse fara alte costuri ascunse, asigurarea + cartea verde pe 1 an - pentru masinile indiferent de cmc si peste 160cp!
matican is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 12:58   #7
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

NOU!!!
ACUM DVS. PLATIT IMPOZITUL DUPA INMATRICULARE, ASTFEL ALUNGAM ORICE SUSPICIUNE CUM CA MASINA SE VA RADIA!!!
matican is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 15:37   #8
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

salut , te deranjez si eu cu o intrebare .....
am o kia rio 1343cmc inmatriculata pe grecia.....la ei din cite stiu eu cartea masinii si talonul este una si aceeasi....cit ma costa inmatriculare pe bg.....si dupa cit tre sa platesc anual....(si ce include).
multumesc
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 15:45   #9
cozmin23
Old School Cars


Stage 5
 
cozmin23's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 868
Member of:
[4Tuning International]
[Old School Cars]
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

aceeasi intrebare o am si eu ca si wild_cat....am un e30 1800cc din 1984...mersi de ajutor!
cozmin23 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 10:19   #10
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

salut, ma mai framanta o intrebare....pe care o caut pe net si nu o gasesc poate ma poti ajuta tu:
Daca se inmatriculeaza o masina pe pers fizica in bulgaria timpul de a sta in rom este de 3 luni dupa care tre sa faci o iesire din tara (ADEVARAT?)

Daca se inmatriculeaza pe pers juridica ( firma) care este termenul legal de a sta in Romania...?(raspunsul asta nu lam gasit).

Este adevarat ca inmatricularea pe pers fizica implica mai multe dezavantaje decit daca ar fi inmatriculat pe firma...?....te rog explicami diferentele....
WILD_CAT is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 20:40   #11
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

1. salut , te deranjez si eu cu o intrebare .....
am o kia rio 1343cmc inmatriculata pe grecia.....la ei din cite stiu eu cartea masinii si talonul este una si aceeasi....cit ma costa inmatriculare pe bg.....si dupa cit tre sa platesc anual....(si ce include).
multumesc


Inmatricularea costa 600 euro si include :
- cartea masinii
- talonul masinii
- asigurarea + cartea verde ( valabila 1 an si asigurarea si cartea verde)
- ITP – ul (inspectia tehnica sau verificarea – valabila 1 an)
- ecotaxa
- procura notariala ( valabila 5 ani)
- contractul de vanzare – cumparare
- actibildele lipite pe geam pentru – ITP si asigurare
- placutele cu numerele de inmatriculare ale masinii

Pentru a alunga orice suspiciune ca masinile inmatriculate pe firma noastra sau inmatriculate in Bulgaria se vor radia, firma noastra a decis sa platiti dvs. impozitul anunal in momentul inmatricularii, care la un motor de 1400 cmc este in jur de 10 euro, iar la un e30 1800cc din 1984 este 15 -20 euro !

2. salut, ma mai framanta o intrebare....pe care o caut pe net si nu o gasesc poate ma poti ajuta tu:
Daca se inmatriculeaza o masina pe pers fizica in bulgaria timpul de a sta in rom este de 3 luni dupa care tre sa faci o iesire din tara (ADEVARAT?)




DA ! Potrivit decretului si comunitatii europene , o masina inmatriculata pe persoana bulgara are procura valabila 3 luni ! Dupa 3 luni mergi si faci alta procura in Bulgaria (la fiecare 3 luni), nu este adevarat, dar daca doresti sa o inmatriculezi masina sau o vinzi si cel care o cumpara vrea sa o inmatriculeze, atunci suportati consecintele. Firmele fiind considerate persoane juridice nu intra sub incidenta acestei legi!
Conform legilor romanesti si directivelor europene, cetateanul roman poate folosi o masina inmatriculata in alta tara pe numele unui rezident din acea tara, pe durata a cel mult 3 luni. Vezi Capitolul V, Sectiunea 6 art 82, aliniatul 4. din noul cod rutier - http://www.politiaromana.ro/dpr/OUG%...ctualizata.pdf


Daca se inmatriculeaza pe pers juridica ( firma) care este termenul legal de a sta in Romania...?(raspunsul asta nu lam gasit).

Pentru inmatricularea pe firma termenul este de 5 ani, fiind termenul maxim pentru o procura de acest fel! NU exista procura pe viata (nu stiu unde scrie, asa stiu de la notarul bulgar).


Este adevarat ca inmatricularea pe pers fizica implica mai multe dezavantaje decit daca ar fi inmatriculat pe firma...?....te rog explicami diferentele....


Avantaje si dezavantaje :
1. Daca ai o problema cu masina, o firma o gasesti mai usor decat un bulgar!
2. Bulgarul nu poate declara la Fisc mai multe masini pe zi si automat dupa 2 luni masina se poate radia!
3. Procura e valabila 5 ani pe firma si 3 luni pe bulgar
4. Daca vindeti masina si noul proprietar doreste o ii ramana inmatriculata pe Bulgaria in cazul inmatricularii pe persoana bulgara, trebuie sa mergeti din nou la un notariat in Bulgaria pentru a anula vechea procura si realiza una noua, ceea ce teoretic e imposibil, deoarece masina nu mai este in proprietatea bulgarului din ziua in care ati inscris-o. Bulgarul comite o ilegalitate sa dea alcuiva o procura la o masina care nu-i mai apartine.
5. In cazul in care ati pierdut unul din acte (cartea de identitate sau talonul masinii, teoretic nu mai poate sa va elibereze nimeni un duplicat. Presupunand ca bulgarul accepta sa faca fals in declaratii, cred ca ar face-o pe bani multi.
6.Mai nou, unele firme de asigurare din Romania, nu se multumesc cu procura generala, in cazul unui accident pentru care trebuie sa primiti daune, ci va cer una speciala, pe un formular tip, cu data si locul accidetului inscrise pe procura. Daca pentru firma este suficient sa trimita prin posta sau fax un astfel de act semnat si stampilat, in cazul inmatricularii pe persoana fizica bulgara trebuie sa va deplasati in Bulgaria pentru a obtine actul notarial de la proprietarul din acte, care sigur va va cere ceva suplimentar pentru deranj si pentru ilegalitate.
7. Cei mai multi romani au inmatriculat prin intermediari romani, al caror nume real, sau adresa nici macar n-o cunoasc. Daca de roman nu dati, telefonul, sau adresa reala a bulgarului nu le aveti… din pacate, nu va ramane decat sa va reparati pe cheltuiala dvs masina accidentata din vina altuia.
matican is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 19:12   #12
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Inca valabil ! Experienta in domeniu si profesionalism! NU ezita sa ne contactezi !
matican is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 01:11   #13
zzzoli24

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 6
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

pe mine ma intereseaza daca poti inmatricula o masina pe firma si in loc de inputernicire as vrea contract de inchiriere pe un an(firma BG inchiriaza unei persoane fizice cetatean roman masina)?

se schimba costurile ?
mersi
zzzoli24 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 08:32   #14
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Quote:
Originally Posted by zzzoli24 View Post
pe mine ma intereseaza daca poti inmatricula o masina pe firma si in loc de inputernicire as vrea contract de inchiriere pe un an(firma BG inchiriaza unei persoane fizice cetatean roman masina)?

se schimba costurile ?
mersi
Oferim Procura Notariala (in care aveti toate drepturile in ea) + contract de vanzare cumparare + impozitul il platim impreuna in ziua inmatricularii !
Deci risc 0!
matican is offline   Reply With Quote
Old 05-02-11, 14:51   #15
zzzoli24

Stock
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 6
Default Re: INMATRICULARI BULGARIA PE FIRMA - BUCURESTI - RUSE

Quote:
Originally Posted by matican View Post
Oferim Procura Notariala (in care aveti toate drepturile in ea) + contract de vanzare cumparare + impozitul il platim impreuna in ziua inmatricularii !
Deci risc 0!
Scuze ca insist dar nu ma intereseaza riscul fiindca sunt sigur ca nu o sa vina firma bulgara sa recupereze masina de 1500-2000 euro .
Eu personal caut o varianta in care nu am nevoie de contract de vanzare,si nici procura notariala (nu mie frica deloc ca firma BG o sa im ia masina ) in schimb as vrea un contract de inchiriere exact ca si cum as fii inchiriat masina de la un rent-a-car din bulgaria.

mersi
zzzoli24 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -