Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Bursa serviciilor AUTO

Bursa serviciilor AUTO Cereri si oferte de servicii AUTO

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-10, 15:20   #106
rebelkid

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Varianta asta mi se pare cea mai logica din cate am vazut pana acum , la vanzare anularea contractului si tot de pe numele proprietarului si reinnoit cu noul proprietar.
Multumesc pt informatiil si sa speram ca sunteti serios ptr. ca aveti numai de castigat.
Ii rugam pe cei care au inmatriculat cu ajutorul dnului Matican sa posteze aici , daca sunt multumiti , daca li s-a riicat talonul , cum a procedat la recuperarea lui , daca a facut accident , asigurarea a despagubit dauna etc
rebelkid is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 15:32   #107
KoStY125

Stage 3
 
KoStY125's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 104
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Salut , am un daewoo lanos 1.6 din 1997 si vreau sa o inscriu pe bg cat de curand. Mai am de luat un set de numere rosii pe care il voi lua cand strang banii de inscriere pe bg ca sa nu duc masina pe platforma. Vad ca ai multe recomandari si ai inscris multe masini pe bg si deaia cred ca voi apela la tine Numai bine si multa bafta !
KoStY125 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 15:41   #108
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Quote:
Originally Posted by KoStY125 View Post
Salut , am un daewoo lanos 1.6 din 1997 si vreau sa o inscriu pe bg cat de curand. Mai am de luat un set de numere rosii pe care il voi lua cand strang banii de inscriere pe bg ca sa nu duc masina pe platforma. Vad ca ai multe recomandari si ai inscris multe masini pe bg si deaia cred ca voi apela la tine Numai bine si multa bafta !
Va asteptam sa ne contactati si sa o inmatriculam!
Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la :
Telefon : 0721 094 678 - Alex Matican
Id de messenger: inmatricularib
Website: www.bulgariainmatriculari.com
__________________
INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA PE FIRMA!
http://www.soferdebulgaria.com
matican is offline   Reply With Quote
Old 03-03-10, 17:09   #109
Gti_edition

Stage 5
 
Gti_edition's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,349
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Quote:
Originally Posted by rebelkid View Post
Varianta asta mi se pare cea mai logica din cate am vazut pana acum , la vanzare anularea contractului si tot de pe numele proprietarului si reinnoit cu noul proprietar.
Multumesc pt informatiil si sa speram ca sunteti serios ptr. ca aveti numai de castigat.
Ii rugam pe cei care au inmatriculat cu ajutorul dnului Matican sa posteze aici , daca sunt multumiti , daca li s-a riicat talonul , cum a procedat la recuperarea lui , daca a facut accident , asigurarea a despagubit dauna etc
am inmatriculat 2 masini la alex si a fost absolut totul perfect si legal. Omul chiar vorbeste in cunostinta de cauza..ce mi-a spus inainte..asa s-a si intamplat,asa au decurs treburile acolo. Treaba cu talonul,nu prea am auzit,iar daca ar incerca mie personal sa-mi ia un gabor talonul,cred k ii dau cu ceva in cap. Dar ma repet..nu am avut astfel de probleme desi am avut folie pe geamuri ,roti mari..si sunt la al 6-lea bmw cu nr de bg Trebuia sa mai inscriu la ei un seria 5 dar l-am lovit si l-a desfacut. Eu personal ii recomand pe acesti baietii cu cea mai mare incredere.
Gti_edition is offline   Reply With Quote
Old 07-03-10, 10:01   #110
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

ms GTI
matican is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 23:19   #111
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

oferta valabila
matican is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:10   #112
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

INMATRICULARILE CONTINUA SI PRETURILE RAMAN NESCHIMBATE !
matican is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 11:44   #113
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

PROFITA DE REDUCERE! Cu ocazia sarbatorilor de Sfintele Paste va oferim o reducere de 50 EURO la orice inmatriculare!
In perioada 15 martie - 30 martie putetii profita de aceasta reducere ! http://www.bulgariainmatriculari.com
Tel : 0721 094 678
Id de mess: inmatricularib
matican is offline   Reply With Quote
Old 17-03-10, 14:02   #114
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
FRUMOS raspuns MATICAN .....mi-a placut la nebunie ....eu nu stau sa dau detalii la NIMENI ...si noi avem firma de 5 ani in GR cu inm BG .....
inca 2 data am ramas surprins de raspunsul oferit ) INM astea pe persoana FIZICA ..
.am dat un caz in BAICOI unde omu avea in loc de REVIZII si ASIGURARi cartonase dalea cumparate de la TAXYMETRISTIII aia cum treci podul !!
si mie mia placut la nebunie raspunsul tau dar daca te documentai in continuare vedeai k BULGARIA a semnat acel trat.adica circuli atata timp cat ai asigurare itp si carte verde la masina :P 2) Autovehiculele si remorcile înmatriculate în alte state pot trece frontiera de stat si pot circula pe drumurile publice din România, daca îndeplinesc conditiile tehnice prevazute în Conventia asupra circulatiei rutiere, încheiata la Viena la 8 noiembrie 1968 si ratificata de România prin Decretul nr.318/1980, dar numai pe perioada cât sunt asigurate pentru cazurile de raspundere civila ca urmare a prejudiciilor produse prin accidente de autovehicule.De asemenea, România a încheiat conventii/tratate care prevăd scutirea de supralegalizare sau orice altă formalitate cu Republica Albania, Republica Austria, Regatul Belgiei, Bosnia și Herțegovina, Bulgaria, Republica Cehă, Croația , Republica Franceză, Republica Polonă, Federația Rusă, Republica Serbia, Slovacia, Slovenia, Republica Ungară. Deși aceste state sunt parte la Convenția de la Viena, conform art. 3 alin. 2 din această convenție multilaterală nu e necesară aplicarea apostilei, întrucât atunci când există o înțelegere între două state contractante de asemenea manieră, actele unei părți sunt valabile pe teritoriul celeilalte fără îndeplinirea nici unei formalități (nici de supralegalizare, nici de apostilare).

Last edited by ovidiu82_n; 17-03-10 at 14:15.
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 18:55   #115
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

buna ziua , m-ar interesa si pe mine daca masinile de anglia cu volan pe dreapta se pot inmatricula pe bulgaria. si daca exista o limita de putere sau de cilindree pana la care taxa de inmatriculare ramane 700 euro. adica taxa de inmatriculare este 700 euro si pentru un bmw 740i din 97 si pentru un 328i din 95? multumesc anticipat si sper sa colaboram in curand
PS: taxele anuale cresc drastic daca se depaseste o anumita cilindree?.. de exemplu la un motor de 3000 cmc cam care ar fi taxa anuala?(impozit asigurare etc)
leonard is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 22:38   #116
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
buna ziua , m-ar interesa si pe mine daca masinile de anglia cu volan pe dreapta se pot inmatricula pe bulgaria. si daca exista o limita de putere sau de cilindree pana la care taxa de inmatriculare ramane 700 euro. adica taxa de inmatriculare este 700 euro si pentru un bmw 740i din 97 si pentru un 328i din 95? multumesc anticipat si sper sa colaboram in curand
PS: taxele anuale cresc drastic daca se depaseste o anumita cilindree?.. de exemplu la un motor de 3000 cmc cam care ar fi taxa anuala?(impozit asigurare etc)
V-am trimit mesaj privat!
Da masinile din Anglia se pot inmatricula , iar taxa este la fel si pentru cele 740i si cele 328i ! care depasesc 120kw indiferent de motor!
matican is offline   Reply With Quote
Old 22-03-10, 15:10   #117
matican

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 127
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

profita de promotie pana la 30 martie
matican is offline   Reply With Quote
Old 28-03-10, 22:46   #118
CaZu

Stage 5
 
CaZu's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,419
Member of:
[VW]
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

am un 535 si vreau sa l bag pe BG.. da mi un pm cu pret.. si date ce mai trebuie . STIMA ..
CaZu is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 09:00   #119
ovidiu82_n

Stage 4
 
ovidiu82_n's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 233
Default Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

Quote:
Originally Posted by matican View Post
Platforma costa in jur de 400 Ron - 1 leu pe km!
Garantia este :
- actele in original raman la dvs. - iar fara actele in original nu se poate face nimic
- se ofera procura notariala prin care dvs. sunteti proprietar.
- se ofera contract de vanzare cumparare
- pot sa va dau nr de telefon ale fostilor clienti si sa discutati cu ei
- daca cititi tot postul pe acest forum ati fi auzit ceva de rau despre noi ..dar se pare ca tot clientii au fost multumiti !
gata te-ai apucat sa radiezi masinile? parca u ziceai k daca se face contract vanzare se radiaza masina si k devine fantoma .lol.-->Ati facut pe langa procura un act de vanzare cumparare? E clar! Masina nu mai este a bulgarului, cale de consecinta masina nu va fi trecuta la fisc ca bun personal de catre acesta (nu are obligatia si nici interesul s-o faca!) si chiar daca bulgarul nu v-o radiaza, dvs circulati cu o masina fantoma. O masina care de fapt a parasit deja Bulgaria in acte si dvs aveti obligatia s-o inmatriculati in Romania in termen de 2 luni de la cumparare..In cazul tau masina nu mai este a firmei,adica e fantoma?parca asa ziceai
ovidiu82_n is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 12:10   #120
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Smile Re: INMATRICULARI AUTO IN BULGARIA - FIRMA AUTORIZATA

inca o chestie IMPORTANTA ....nimeni nu isi CHINUIE mintea si TIMPU sa ia la PURIFICAT o masina simpla (ca doar nu inm a6 din 2008 sau BMW x5 , x6 pe BG )
adica aceste masini conduse de noi se TREC cu VEDEREA ! daca ai ASIGURARE si ITP nimeni nu te intreaba DE NIMIC !
VAMA daca ma CREDETI am trecut 1 data FARA ACTE ! mai exact prin februarie , efectiv leam uitat pe masa in CASA ....apoi cand am ajuns in casa leam vazut pe masa ! BULETINELE le AVEA sotia in portofelu iei !!!
daca masina este NORMALA (adica NELOVITA nu geamuri sparte , si nu scoate FUM ...NIMENI nu te baga in seama !
eu am MODIFICARI VIZIBILE pe masina si in 4 ani mau oprit de 2 ori !!! VERIFICARE de RUTINA la 3 dimineata ...si 1 data NU MAI STIU !!! asa cum se vede in poza de la avataru meu !

Last edited by rover_cabrio; 06-04-10 at 12:18.
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -