Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 11 of 11
Search took 0.01 seconds.
Search: Posts Made By: uglyjamal
Forum: Zona tehnica Seat 20-08-12, 18:38
Replies: 27
Views: 11,449
Posted By uglyjamal
Re: Consum Seat diesel

Auzi, io credeam că aici se poartă o discuţie decentă, nu una în care cocalari posesori "dă bemveuri" fac ceeace ei au impresia că se cheamă "mijto".
Forum: Zona tehnica Seat 17-08-12, 10:15
Replies: 27
Views: 11,449
Posted By uglyjamal
Re: Consum Seat diesel

1,9 SDI, 47 kw (64HP). 1,9 adică 1896 cmc. De 2.0 nu s-au pus niciodată pe SEAT.
Forum: Zona tehnica Seat 16-08-12, 21:34
Replies: 27
Views: 11,449
Posted By uglyjamal
Re: Consum Seat diesel

Uite aici, asta e cutia mea, GSA.
Aştept să vii cu date despre a ta de pe dubă, nu cu teorii despre cum e cu vântul din spate, la vale şi altele.
Forum: Zona tehnica Seat 16-08-12, 21:27
Replies: 27
Views: 11,449
Posted By uglyjamal
Re: Consum Seat diesel

Exact. Al tau de marfa are nişte rapoarte de demultiplicare mai mari în treptele 1-3, ca trebuie sa demareze cu tona de castraveţi în spate (sau ce s-o face pe la voi pe la Alba, la mine la Oltenia...
Forum: Zona tehnica Seat 15-08-12, 01:17
Replies: 27
Views: 11,449
Posted By uglyjamal
Re: Consum Seat diesel

@BMnWA: dubele sunt pentru cărat marfă şi au cu totul şi cu totul alte rapoarte de transmisie.
Prinde 190 cu acul turometrului exact la roşu şi mai mult de câţiva km., 10-15 nu are rost să îi dai...
Forum: Masina mea Seat 03-11-10, 12:42
Replies: 76
Views: 10,419
Posted By uglyjamal
Smile Re: Cordoba 1.4 16V '08

Salut. Cum ai facut de ai reusit sa desfaci geamurile de la stopuri? Si sa le mai si lipesti la loc ...:-)
Forum: HU - CD Playere / MP3 30-10-10, 10:09
Replies: 3
Views: 637
Posted By uglyjamal
Forum: Dezmembrari si Piese SH 04-03-10, 08:34
Replies: 65
Views: 2,351
Posted By uglyjamal
Re: Vind clapeta acceleratie benzina si tdi

Salut. O clapetă VW diesel, codul 038128063C, se găseşte?
Forum: Anunturi Auto Seat 26-02-10, 11:16
Replies: 8
Views: 488
Posted By uglyjamal
Re: vand bara seat ibiza

Un pret pentru bara respectivză, cu grilele din plastic cu tot? Grilele de jos, la ele mă refer.
Forum: Transmisii 19-10-09, 19:07
Replies: 3
Views: 402
Posted By uglyjamal
Re: Vand orice piesa noua cu 30% mai ieftin decat in magazine

Salut. Pentru un Seat Cordoba 6L 2004, 1.9 SDI, serie şasiu VSSZZZ6LZ4R166690, se pot aduce set pinioane sateliţi - presupun că e codul 02T498081A? Thanks!
Forum: Bursa serviciilor AUTO 30-09-09, 09:35
Replies: 324
Views: 81,225
Posted By uglyjamal
Re: Vopsitorie Auto..

Abia m-am inregistrat, dar urmaresc topicul tau de mai mult timp, pentru ca vreau sa-mi trag un refurbish la masina (are 5 ani si e nevoie) si sunt in stadiul de documentare. Pacat ca e cam mare...
Showing results 1 to 11 of 11

 
- Copyright 2026 4Tuning -