Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 29 of 29
Search took 0.02 seconds.
Search: Posts Made By: Agilu`
Forum: Dacia tuning 05-02-15, 20:38
Replies: 269
Views: 145,782
Posted By Agilu`
Forum: Masina mea Dacia 25-10-13, 22:05
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Da, m-am gandit si eu la asta, cred ca n-ar arata rau... Cu toate ca trebuie facut ceva si cu semnalele (si nu sunt adeptul aplicarii foliei negre pe ele)



Mersi!

Din cate stiu, modul de...
Forum: Masina mea Dacia 16-10-13, 22:37
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Sincer, chiar mai bine decat ma asteptam.



Mersi!


Intr-un final am reusit sa tragem cateva cadre cu produsul finit...

2873723 2873724 2873725
Forum: Masina mea Dacia 13-10-13, 20:57
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Nu am mai scris de mult timp aici. Asa ca, sa stergem praful!

La masina s-a lucrat la urmatoarele capitole in ultima vreme:

- tinichigerie/vopsitorie - totala;
- jante 15", anvelope 175/55...
Forum: Zona comerciala Pitesti - Bazar - Servicii - Talcioc 10-06-13, 22:21
Replies: 0
Views: 453
Posted By Agilu`
Cumpar jante 15", 4x100

Dupa cum spune si titlul, cumpar jante 15" (fara anvelope), 4x100, latime cuprinsa intre 6-7j.

Astept oferte (insotite de poze) cu preturi reale, de bun simt. De preferat, din Pitesti sau...
Forum: FIBRA DE STICLA/CARBON, CHITUL, VOPSEAUA SI ALTELE 23-02-13, 22:40
Replies: 57
Views: 32,420
Posted By Agilu`
Re: polishare jante aluminiu

Unde gasesc perii (pt polizor sau bormasina) pentru polish?

Am de gand sa readuc la viata o pereche de jante OEM VW.
Jantele sunt modelul Estoril, deci vor fi full polish. Din aceasta cauza,...
Forum: Masina mea Dacia 04-11-12, 11:46
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Ai pm!



Zona tehnica e mai la vale, incearca acolo.



Din doua motive:
1. RH-urile sunt semnificativ mai grele in comparatie cu Estoril-urile.
Forum: Masina mea Dacia 24-10-12, 20:08
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

N-am mai scris de ceva vreme p'aici.

Intre timp, masina a suferit ceva modificari, minore ce e drept, printre care: bad-boy capota, evacuare inox (eliminat detenta+toba sport), podea capitonata cu...
Forum: Jante si Anvelope 20-08-12, 12:58
Replies: 9
Views: 427
Posted By Agilu`
Re: [cumpar]2 anvelope 195.45.14

Nu-l intelegi, pt ca data fabricatiei este pe DOT-ul de pe partea cealalta a anvelopei.
Forum: Zona comerciala Pitesti - Bazar - Servicii - Talcioc 21-05-12, 21:19
Replies: 1
Views: 1,176
Posted By Agilu`
Forum: Repere Caroserie 21-05-12, 21:18
Replies: 1
Views: 396
Posted By Agilu`
Forum: Zona comerciala Pitesti - Bazar - Servicii - Talcioc 20-05-12, 11:02
Replies: 1
Views: 1,176
Posted By Agilu`
[VAND] Capota Nova/Supernova din fibra de sticla

Capota este fabricata in totalitate din fibra de sticla, este foarte usoara. Are toate prinderile necesare pt fixare. Nu a fost folosita, este acoperita cu un strat de spritchit (filler).
Prezinta...
Forum: Repere Caroserie 19-05-12, 18:07
Replies: 1
Views: 396
Posted By Agilu`
[Vand] Capota Nova/Supernova din fibra de sticla

Capota este fabricata in totalitate din fibra de sticla, este foarte usoara. Are toate prinderile necesare pt fixare. Nu a fost folosita, este acoperita cu un strat de spritchit (filler).
Prezinta...
Forum: Piese Dacia de vanzare 19-05-12, 17:53
Replies: 1
Views: 457
Posted By Agilu`
[Vand] Capota Nova/Supernova din fibra de sticla

Capota este fabricata in totalitate din fibra de sticla, este foarte usoara. Are toate prinderile necesare pt fixare. Nu a fost folosita, este acoperita cu un strat de spritchit (filler).
Prezinta...
Forum: Masina mea Dacia 18-04-12, 13:43
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

La capitolul imbunatatire tinuta de drum: strut bar.

2403562 2403563

Cateva poze de proba cu jante pe 15', 7J, et 37, incaltate cu 195/50 R15.

24035672403568
24035692403570
Forum: Zona comerciala Rmn Valcea- Bazar - Servicii - Talcioc 20-02-12, 19:23
Replies: 25
Views: 1,876
Posted By Agilu`
Re: Vand TOBE Sport FK Germany FULL INOX Duble/Rotunde/Ovale NOI-NOUTZE de la 150RON!

In cazul in care aduci unul din modelele postate de mine, te-as ruga sa dai un semn.
Forum: Zona comerciala Rmn Valcea- Bazar - Servicii - Talcioc 20-02-12, 15:09
Replies: 25
Views: 1,876
Posted By Agilu`
Re: Vand TOBE Sport FK Germany FULL INOX Duble/Rotunde/Ovale NOI-NOUTZE de la 150RON!

2333807 2333808

Ma intereseaza una din tobele de mai sus. Ai pe stoc?

Daca ai, astept raspuns cu preturi si dimensiuni pt fiecare, sau, eventual, poze si detalii cu tobele, cu silencer, pe...
Forum: Piese Dacia de vanzare 02-02-12, 14:23
Replies: 1
Views: 511
Posted By Agilu`
Re: Vand volan sport+butuc

Vandut, se poate inchide!
Forum: Piese Dacia de vanzare 21-01-12, 19:41
Replies: 1
Views: 511
Posted By Agilu`
Vand volan sport+butuc

Vand volan sport cu butuc pentru gama Dacia.

Diametrul volanului este de 300 mm.

Pret: 70 lei.

Tel: 0740 503 663

2301736
Forum: Masina mea Dacia 21-12-11, 19:32
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Amortizoarele sunt intarite si scurtate la Brasov.
Forum: Masina mea Dacia 09-12-11, 23:05
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Pics update

2257010 2257011

2257012 2257013

2257014
Forum: Masina mea Dacia 04-12-11, 11:12
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Probleme au fost, dar s-au remediat pe parcurs prin schimbarea chederelor si montarea altor chedere suplimentare.



Mersi!
Nu stiu cat de frumoasa e, dar un lucru e sigur: mai este mult de...
Forum: Masina mea Dacia 03-12-11, 13:27
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

@al!n: Mersi!
Bafta si tie cu Loganul!

@Dadutu: Mersi!
Forum: Masina mea Dacia 02-12-11, 18:09
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Cateva cadre de toamna tarzie

2248187

2248188

2248189

2248190
Forum: Masina mea Dacia 24-11-11, 23:06
Replies: 47
Views: 6,398
Posted By Agilu`
Re: Nova Salvata de la Casare

Astept PM cu pretul jantelor, daca le dai separat.
Forum: Masina mea Dacia 27-10-11, 16:10
Replies: 151
Views: 17,508
Posted By Agilu`
Re: posesor de auto dacia s.n.

Neah, el merge pe alt stil, stilul alandala.
Forum: Masina mea Dacia 20-10-11, 14:34
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

Tubulatura de admisie de la filtrul de aer. S-a dovedit a fi inutila, drept urmare acum nu mai e in pozitia aia.
Forum: Masina mea Dacia 20-10-11, 13:47
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Re: Dacia SuperNova AG 57 AGI

In afara de geamurile bicolore, cam asta ar fi solutia cea mai optima pt lampi.



Mersi, sa fie!



Da, e mai rigid sasiul in partea din spate.
Doua spire fata-spate.
Forum: Masina mea Dacia 19-10-11, 20:25
Replies: 33
Views: 6,870
Posted By Agilu`
Dacia SuperNova AG 57 AGI

In cele din urma, m-am decis sa prezint si eu masina: Dacia SuperNova, fabricatie 2002. Foarte multe modificari nu i-au fost aduse, si anume: suspensie sport (arcuri scurtate, amortizoare intarite si...
Showing results 1 to 29 of 29

 
- Copyright 2026 4Tuning -