Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 46 of 46
Search took 0.02 seconds.
Search: Posts Made By: Velse112
Forum: Zona tehnica BMW 25-11-11, 21:34
Replies: 11
Views: 5,479
Posted By Velse112
Re: Probleme e90 2.0d 163cp

Daca cumperi toate masinile care au fost obosite prin Germania .
Forum: Zona tehnica BMW 24-11-11, 19:12
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Mersi madutz , am auzit multe vorbe bune despre omw si din aceasta cauza am ramas fidel la ei . Mai bagasem si de la lukoil dar se simte motorul parca s-ar ineca , nici pe gratis nu as mai baga de...
Forum: Zona tehnica BMW 23-11-11, 23:45
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

@ petrica se spune cumpara-ti , nu cumparati ! Am condus si logan destul , cel cu motor 1,4 mpi si cel 1,6 dci sau cum se cheama . E masina de buget redus , atat doar .

@ sparkle mersi mult ai o...
Forum: Zona tehnica BMW 23-11-11, 21:59
Replies: 12
Views: 1,263
Posted By Velse112
Re: Cum se testeaza bobinele

El e mai important asa de felul lui din nastere ( in spatele blocului ) , noi mai avem de trait inca o viata sa ajungem la valoarea si talentul lui ( :D:D:D =)) ) .
Forum: Zona tehnica BMW 23-11-11, 21:54
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Dumbbbbb !

https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/281570-frauda.html#post4629355

https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/281570-frauda.html#post4629355

Unde nu-i cap nici Dumnezeu...
Forum: Zona tehnica BMW 23-11-11, 09:19
Replies: 12
Views: 1,263
Posted By Velse112
Re: Cum se testeaza bobinele

Mi-am dat cu parerea nu am stat sa citesc tot . Ups . :D:D:D:D
Forum: Zona tehnica BMW 22-11-11, 23:46
Replies: 12
Views: 1,263
Posted By Velse112
Re: Cum se testeaza bobinele

Parerea mea ia frate si tu alte bobine de la alcineva si vezi cum merg , sau scoti fiecare bobina in parte si vezi daca motorul isi schimba mersul .
Forum: Zona tehnica BMW 22-11-11, 22:07
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Prietene daca ai citit thread-ul vedeai ca am zis la un moment dat ”suma in realitate este putin mai mare dar am pus 2000” . Inainte sa zici ceva mai gandeste sau informeaza-te .
Forum: Zona tehnica BMW 22-11-11, 10:43
Replies: 6
Views: 2,182
Posted By Velse112
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 21:21
Replies: 13
Views: 2,186
Posted By Velse112
Re: Ce Euro este M52B20?

Ok , closed .
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 21:18
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Nu am cumparat-o , am vrut sa o cumpar la insistenta unui prieten ca nu este nici un risc in asa ceva si am trimis 5.000 de EURO avans .
Motorina pana acum de curand nu am alimentat aproape...
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 21:09
Replies: 45
Views: 11,558
Posted By Velse112
Re: Consum anormal BMW e36 318is

Sunt de acord cu ce zici , nu am spus de tine nimic , dar majoritatea borfasilor in general tiganii isi iau mertzan„ sau bmweu din 95 si se cred regii soselelor . Chiar acum doua zile la unn magazin...
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 09:36
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Banuiesc ca noaptea sunt liberi sa faca tot ce vor cu carburantul din statie :D:D:D:D
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 09:35
Replies: 13
Views: 2,186
Posted By Velse112
Re: Ce Euro este M52B20?

Normal ca taxa de inmatriculare este de 2000 de EURO , avand in vedere ca masina are 15 ani vechime . La 14 ani i-ai facut buletinul ?
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 09:32
Replies: 6
Views: 1,236
Posted By Velse112
Re: INTREBARE BMW E36 COUPE !!!!!

Pe asta il bate limba romana .
Vericule , lasa caps lock off ca ne dor ochii sincer , si nu mai scrie in eu stiu mai ce dialect al limbii romane . Daca nici limba natala nu stim sa o vorbim ......
Forum: Zona tehnica BMW 21-11-11, 00:09
Replies: 45
Views: 11,558
Posted By Velse112
Re: Consum anormal BMW e36 318is

Varsta nu am pus-o reala la profil am pus random cand mi-am facut contul , dar de faultat ii faultezi pe soarecii tai din spatele blocului sau de unde stai . E prea mare lumea asta si esti neinsemnat...
Forum: Zona tehnica BMW 20-11-11, 23:16
Replies: 45
Views: 11,558
Posted By Velse112
Re: Consum anormal BMW e36 318is

Aici pe 4tuning de exemplu gasit in 1 minut

http://chevrolet.anunturi-auto.4tuning.ro/anunturi-auto/masini-second/chevrolet-aveo-1-4-10647061.html

Si mai sunt cu miile ca asta , multe care nu...
Forum: Zona tehnica BMW 20-11-11, 13:57
Replies: 45
Views: 11,558
Posted By Velse112
Re: Consum anormal BMW e36 318is

Vezi prietene ca sunt marci gen Opel , Ford-uri de exemplu din 05-06 cu motoare de 1,6 , 1,8 si consuma 10 in oras maxim dar e masina noua .
Si eu nu vreau sa imi intretin masina cu ceva prost sau...
Forum: Zona tehnica BMW 20-11-11, 12:46
Replies: 45
Views: 11,558
Posted By Velse112
Re: Consum anormal BMW e36 318is

Pai normal daca iti iei masina de cand era tataie fata mare , normal ca iti consuma 20 % la un motor de 1,8 litri ! Zici ca mergi cu masina de 300 de cai sa iti consume atat . De banii aia ii mai...
Forum: Zona tehnica BMW 20-11-11, 10:29
Replies: 8
Views: 19,962
Posted By Velse112
Re: Problema caldura e46

Sfatul meu a disparut dar asa sunt unii romani mai nesimtiti ca doar traim in Romania .
Forum: Zona tehnica BMW 19-11-11, 12:48
Replies: 13
Views: 1,283
Posted By Velse112
Re: oferta mecanica auto

Ok mersi mult ai fost singurul care mi-ai dat un raspuns clar sa il inteleg .
O sa pun doar cea normala fara aditivi atunci .
Forum: Zona tehnica BMW 18-11-11, 23:57
Replies: 13
Views: 1,283
Posted By Velse112
Re: oferta mecanica auto

Raspunde-mi si mie acum la intrebarile astea ca vad ca te pricepi mai bine ca mine

https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/288364-intrebare-motorina.html
Forum: Zona tehnica BMW 18-11-11, 22:19
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Prietene eu doar am intrebat ce nu stiu sa ma perfectionez da ? Si nu cred ca ai condus tu jumate din cat am condus eu dar ma rog .
Forum: Zona tehnica BMW 17-11-11, 21:36
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Si cum folosesc pilotul automat ?
Forum: Zona tehnica BMW 17-11-11, 19:57
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Si accelereaza la fel de repede si cu din aia premium si din aia normala ?
Mersi ms pentru ajutor .
Forum: Zona tehnica BMW 17-11-11, 11:13
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Re: Intrebare motorina

Va rog imi raspunde si mie cineva mai repede pentru ca de o saptamana merg doar cu taxi-ul ca sa nu stric masina cu alta motorina care nu trebuie !!!!!
Forum: Zona tehnica BMW 14-11-11, 09:16
Replies: 28
Views: 4,614
Posted By Velse112
Intrebare motorina

Salut , in urma tepei care am patit-o acum ceva timp mi-am achizitionat un BMW 320d e90 si am o mica nelamurire .
Pe capacul de la rezervor ( cel care il deschizi cand alimentezi ) arata taiat...
Forum: Colt Legislativ 08-10-11, 14:24
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
Re: FRAUDA !

Mi-a atasat-o pe e-mail .
Forum: Colt Legislativ 08-10-11, 14:11
Replies: 15
Views: 5,355
Posted By Velse112
Re: Acte Achizitionare auto !

Ma indoiesc cat de sigur e sa iti iei BMW pentru iarna :)) . Si din ala vechi !
Forum: Colt Legislativ 08-10-11, 14:09
Replies: 13
Views: 4,591
Posted By Velse112
Re: Masina retinuta de Vama Sculeni.

Eu v-as impusca pe loc pe gainarii astia ca tine si as renunta la amenda , la locul de munca pe care il am si etc. Asta e justitia noastra din pacate .
Forum: VERSUS AUTO 08-10-11, 14:05
Replies: 7,627
Views: 546,553
Posted By Velse112
Re: Benzina sau motorina ?

Tare asta :)) :)) :)) :)) .
Forum: Colt Legislativ 08-10-11, 13:56
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
Re: FRAUDA !

Mi-a zis ca are acest concept de Toyota Supra care nici nu a fost inca lansat ( am atasat la acest mesaj ) :

Acum nici nu stiu ce sa mai cred , doar ce ma duc la Politie saptamana asta care vine...
Forum: Colt Legislativ 08-10-11, 11:17
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
Re: FRAUDA !

O sa ma duc saptamana viitoare la Criminalistica sa depun o plangere , asa mi-au zis la telefon .
Ca i-am castigat sau ca i-am muncit nu conteaza .
Forum: Colt Legislativ 07-10-11, 23:09
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
Re: FRAUDA !

L-am gasit pe google la anunturi , pe masina cerea 15.000 . Dar chiar este de acolo , m-a sunat dupa 2 numere de acolo si vorbea stalcit si engleza si franceza :D:D:D:D . Stati sa vedeti ce e-mail am...
Forum: Colt Legislativ 07-10-11, 08:19
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
Re: FRAUDA !

Era vorba despre o TOYOTA .
Deci sa inteleg ca politia nu are ce face ? off ce lume .
Forum: Colt Legislativ 07-10-11, 00:05
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
Re: FRAUDA !

Bun , dar totusi cel care a ridicat banii de la WU a folosit un nume valid , si ma gandesc ca o plangere prin INTERPOL ii da de urma .
Dar daca zice ca l-a oprit cineva pe strada si a zis ca ii da...
Forum: Colt Legislativ 06-10-11, 14:46
Replies: 41
Views: 4,846
Posted By Velse112
FRAUDA !

Buna ziua , am si eu o rugaminte la dvs. Vreau sa reclam pe cineva din Africa de Sud pentru o frauda , mi-a cerut 2.000 de euro avans pentru o masina si acum se da disparut . Unde pot merge , sau...
Forum: Bazar AUTO - MASINI 28-09-11, 00:40
Replies: 16
Views: 2,362
Posted By Velse112
Re: Hyundai Coupe avariat

Am mai vazut un fenomen pe bmw forum sau bmw club cum se numea , avea anuntul de mai mult de 1 an jumate si tot nu vroia sa lase cine stie ce la pret :)) .
Forum: Bazar AUTO - MASINI 27-09-11, 11:05
Replies: 16
Views: 2,362
Posted By Velse112
Re: Hyundai Coupe avariat

Salut , mai este valabil anuntul cu acel Hyundai ?

Nu vad nici un numar de telefon si din aceasta cauza am postat .
Forum: Consiliere achizitie auto 25-09-11, 16:37
Replies: 7
Views: 5,967
Posted By Velse112
Re: Masina din Franta .

Ok mersi frumos pentru ajutor , cand treci prin Bucuresti ai o bere din partea mea :D .
Dar procura unde se face ? De curiozitate .
Forum: Consiliere achizitie auto 25-09-11, 15:04
Replies: 7
Views: 5,967
Posted By Velse112
Re: Masina din Franta .

A , scuze ca sunt asa greu de cap dar nu ma pricep la asa ceva :P:P:P:P .
Pe asigurare scrie Madame Anca Andrada .

Deci eu trebuie sa ma intalnesc cu doamna care e trecuta in asigurare , sa facem...
Forum: Consiliere achizitie auto 25-09-11, 12:01
Replies: 7
Views: 5,967
Posted By Velse112
Re: Masina din Franta .

Aha , deci masina a fost pe firma in Franta , in Paris .

Astea sunt actele pe care le are ( am folosit google translate ) :

declaration d`achat d`un vehicule d`occasion - declaraţie de...
Forum: Consiliere achizitie auto 25-09-11, 10:46
Replies: 7
Views: 5,967
Posted By Velse112
Masina din Franta .

Salut , am si eu o intrebare , am cautat raspunsuri pe forum dar multe se contrazic , se completeaza , si nu mai inteleg nimic :(:(:(:( .

Vreau sa cumpar de la un prieten care a stat in Franta un...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 03-09-11, 12:37
Replies: 2
Views: 1,323
Posted By Velse112
Re: probleme in marsalier?

Cutia de viteze ?
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 03-09-11, 09:40
Replies: 190
Views: 142,639
Posted By Velse112
Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Si eu ma gandeam ca se merita cel putin la masina asta , dar nu stiu mi se pare putin ciudat sa mergi cu o masina cu volan pe partea dreapta , ma gandesc ca poate este si mai greu la depasiri de...
Forum: Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto 02-09-11, 17:21
Replies: 190
Views: 142,639
Posted By Velse112
Re: Schimbare comenzi din RHD in LHD (mutat volan de pe dreapta pe stanga)

Salut si bine v-am gasit , tocmai ce mi-am facut si eu cont pe acest forum .
Vreau si eu sa pun o intrebare cuiva care se pricepe ( am citit aproape jumate din paginile acestui thread ) :

Am...
Showing results 1 to 46 of 46

 
- Copyright 2026 4Tuning -