Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/99184-editii-speciale-vw-scirocco-and-eos.html)

boy_wonder 28-11-08 16:14

Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
7 Attachment(s)
Constructorul german Volkswagen va aduce la Essen Motor Show doua editii speciale ale modelelor Scirocco si Eos.

VW Scirocco Collectors Edition:
- motor 2.0 TSI de 200 cai putere
- transmisie DSG cu sase trepte
- exterior Oryx White
- piele Berry White
- jante pe 19 inci, xenon
- navigatie RNS 510, sistem audio Dynaudio
- doar 100 exemplare

Volkswagen Eos White Night:
- motor V6 de 3.2 litri si 250 cai putere
- exterior Candy White; acoperis, grila si oglinzi Deep Black
- piele neagra Nappa, insertii de culoare alba

2fast4you 28-11-08 16:49

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
acum depinde si pretul acestor editii speciale

spiri14 28-11-08 16:58

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
nu dau bine jantele alea cromate..

adrian2008 28-11-08 19:36

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
superbe:X:Xinterioarele sunt..:))

d_moushi 28-11-08 19:39

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
mi se pare mie sau jantele sunt 'surioare' cu alea Lorinser?!8)

Marius_mym89 28-11-08 23:32

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
frumos interioru la scirocco:-)

mad_aurel 29-11-08 09:24

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
imi place interiorul lui scirocco, dar jantele nu se potrivesc

Spark 29-11-08 15:11

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
corect.
jantele de pe eos ar veni mult mai bine pe scirocco
si cum a intrebat si cineva mai devreme. referitor la pretul acestor modele speciale ce se aude ?

Ottaviano_m 29-11-08 15:30

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
ar trebui sa fie pret mai avantajos, banuiesc, de fapt sper! Gentile de pe Scirocco sunt ok pt mine, chiar daca acum le vezi si pe CC, dar Eos-ul chiar nu-mi place deloc ... acoperisul negru face sa para ca este din piele, si pierde din dinamicitatea designului initial, gentile par mult prea obisnuite, mie mi se par chiar urate, in plus daca pe 3,2 V6 a ramas tractiune fataaaa ... chiar ma supar:D!

22VIN 29-11-08 16:21

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
frumoase, dar nu mi se par atat de iesite din comun incat sa faci 100exemplare, care fac pariu ca vor avea un pret gigantic si vor fi comparate doar de fanii inraiti VAG.
mergeau facute in 1000exemplare fiecare, si, cu un pret decent, ar fi fost ceva bun

mr_virusuly2k 29-11-08 17:34

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
VW Scirocco Collectors Edition + Volkswagen Eos White Night super masini.= Pasat CC
I love VW

adidelavalcea_crazy 01-12-08 12:48

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
de ce sunt editii de colectie????par a fi obisnuite.ar fi trebuit sa le faca speciale :un paintjob ,un eleron, ceva tare.:sad:

Ottaviano_m 01-12-08 14:29

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
Eu tot nu cred ca vor fi mai scumpe, mai ales raportat la dotari, din punctul meu de vedere este aceeasi treaba ce au facut-o si cu Golf in versiunea Goal: sunt versiuni in serie limitata cu raport bun pret/dotari. Faptul ca vor fi 100 de exemplare nu este tocmai 100% relevant, pt ca pot fi multe multe altele cu mult mai dotate in functie de optionalele alese de proprietar (in cazul masinilor in serie limitata exclusivitatea nu este data numai de "tiraj" ci de finalitatea complexiva a produsului - faptul ca sunt putine este ceva in plus).

BRAVO 02-12-08 12:08

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
Quote:

Originally Posted by adidelavalcea_crazy (Post 1896146)
de ce sunt editii de colectie????par a fi obisnuite.ar fi trebuit sa le faca speciale :un paintjob ,un eleron, ceva tare.:sad:

buna intrebare......un motiv sa mai scoata din buzunarul clientilor niste bani.....

Mustang 02-12-08 14:10

Re: Editii speciale pentru VW Scirocco & Eos
 
Quote:

Originally Posted by BRAVO (Post 1897812)
buna intrebare......un motiv sa mai scoata din buzunarul clientilor niste bani.....

Decat sa postati aiurea-n tramvai, pentru posturi, mai bine nu o mai faceti.
Cine vrea o cumpara, cine nu, nu o cumpara. In plus, masinile au diferente fata de cele stock: vedeti primul post cu diferentele fata de cele de serie. ;)


All times are GMT +2. The time now is 18:47.

- Copyright 2026 4Tuning