![]() |
Nissan 200SX vs. Ford Probe
1 Attachment(s)
Nissan:
- 1,597 cc 1.6 liters 4 in-line front transverse engine with 76 mm bore, 88 mm stroke, 9.9 compression ratio, double overhead cam and four valves per cylinder - Unleaded fuel - Fuel economy EPA highway (l/100km): 5.9 - Multi-point injection fuel system - 50 liter fuel tank - Power: SAE and 85 kW , 115 HP @ 6,000 rpm; 108 ft lb , 146 Nm @ 4,000 rpm Ford: - 1,991 cc 2 liters 4 in-line front transverse engine with 83 mm bore, 92 mm stroke, 9 compression ratio, double overhead cam and four valves per cylinder - Unleaded fuel - Fuel economy EPA highway (l/100km): 7.1 - Multi-point injection fuel system - 59 liter fuel tank - Power: SAE and 86 kW , 118 HP @ 5,500 rpm; 127 ft lb , 172 Nm @ 4,500 rpm |
1 Attachment(s)
:arrow:
|
nu am auzit sa fie 200sx cu motor de 1,6 poate e 100sx
daca ar fi 200sx cu motorul de 1,8t ,ar fi si peste performantele motorului 2,5 V6 de pe ford |
nu am auzit sa fie 200sx cu motor de 1,6 poate e 100sx
daca ar fi 200sx cu motorul de 1,8t ,ar fi si peste performantele motorului 2,5 V6 de pe ford |
e 200SX
|
|
cu modelul asta nu m-am plimbat,dar primul model era o trompeta la felul cum mergea,si propietarul se credea in ferrari,asa era de incantat.
as alege fara ezitare 200sx,mai ales pt potentialul ce-l ofera daca mai umbli putin prin el. |
ma refeream la probe,cand am spus ca e o trompeta :P
|
ma refeream la probe,cand am spus ca e o trompeta :P
|
Stiu ca primul model e trompeta,dar la timpul lui era destul de bun...si arata destul de bine.Acum este super trompeta...
|
e urat probele, dar nissanul e groaznic!
|
200sx pentru fiabilitate si potential
|
e super fiabil 200sx-ul,singurul lucru ce tre schimbat mai des e turbina mai ales daca nu folosesti ulei sintetic.
in rest e o super masina. |
Forduletzu e mai rapid :lol:
|
cunosc nissanul lui mircea si tind sa cred ca este mai usor de modificat
mai ieftin si mai usoara per total mai buna ca fordu ! |
| All times are GMT +2. The time now is 14:35. |
- Copyright 2026 4Tuning