Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Exterioare custom (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom.html)
-   -   Custom Shop Braşov (https://forum.4tuning.ro/609-exterioare-custom/98120-custom-shop-brasov.html)

Yackone 12-02-09 12:42

Re: Lucrari Custom Shop
 
Salut,
Sepoate creea ceva foarte fumos pentru alfa...

Yackone 15-02-09 14:39

Re: Lucrari Custom Shop
 
1 Attachment(s)
Proiect nou:-remodelarea partii inferioare a fetei de usi pentru a primi 3 difuzoare de 16,5 cm

Yackone 11-03-09 20:46

Re: Lucrari Custom Shop
 
2 Attachment(s)
WIP...Cu o mica intarziere niste poze din stadiu intermediar;)

tzutzu.2009 20-03-09 21:43

Re: Lucrari Custom Shop
 
Salut domnu! Imi poti scoate bandourile la un golf IV din bari, si eventual un badboy? Daca da, da-mi niste preturi informative, si daca e , ne si intalnim. Si eu sunt din BV, Astept rasp, mersi

Yackone 21-03-09 09:23

Re: Lucrari Custom Shop
 
Ti-am dat datele de contact pe privat;)

TZN 85 BUB 22-03-09 21:32

Re: Lucrari Custom Shop
 
Quote:

Originally Posted by Yackone (Post 2025617)
Am facut ceva schite pentru bara fata de matiz.Orice sugestie este binevenita.Cat de curand o sa revin si cu bara spate.

saluti, da-mi si mie in PM un pret pentru bara fata desenata de tine modelul 2 si 4 te rog. si daca este cum putem face.... sa iti trimit bara fata prin curier si eu sa vin la bv, cand este gata doar ca sa o montam si eventual ultimile retusuri.... ciao, si ms mult..sau da-mi defapt cate un pret pentru fiecare model in parte... :oops:

y_u_s 24-03-09 00:10

Re: Lucrari Custom Shop
 
Fata de usa in partea unde modifici acum o vei vopsi ori va fi imbracata intr-un material ceva tapitata deci?

Yackone 24-03-09 22:23

Re: Lucrari Custom Shop
 
Intre timp s-a schimbat un pic proiectul au interevenit mici modificari...Initial am vrut sa vopsesc partea in inferioara a usii dar am ajuns la un consens cu proprietarul si vom tapita toata usa...N-am mai pus poze ca mi s-a stricat aparatul foto...Incerc zilele astea sa pun poze cu stadiul in care sunt acum...In principiu pana la sfarsitul saptamanii vor fi gata.

y_u_s 24-03-09 22:26

Re: Lucrari Custom Shop
 
Imi poti spune si mie te rog materialul pe care il folosesti la tapitat ar trebui sa fie ceva elastic banuiesc sa se muleze pe suprafetele destul de neuniforme ale inelelor de mdf si ce adeziv folosesti pentru acesta.
Mersi bafta!

Yackone 24-03-09 22:31

Re: Lucrari Custom Shop
 
Acum o sa fac niste teste cu un burete ce mi l-o adus cineva peste care va veni un material textil folosit pentru a tapita incinte...Amandoua materialele sunt noi pentru mine...

y_u_s 25-03-09 16:24

Re: Lucrari Custom Shop
 
Ok ok sa imi dai si mie de stire te rog cum se muleaza acestea si mai ales cum se lucreaza cu ele mersi! Bafta!

Bogyciu 25-03-09 17:41

Re: Lucrari Custom Shop
 
I-ai facut si fata la Nova alba? Pune daca ai te rog mai multe poze cu ea si daca ai mai multe piese facute pt ea deasemenea... Ai idee unde a facut stopurile (stiu ca sunt mai demult facute...) Oricum, bara spate nu e tocmai pe gustul meu, dar imi plac f mult evazarile care le are masina... Daca se poate asi fi interesat de o "copie" dupa ele, sa vad apoi cum le pot lipi pe masina mea (Supernova)... Numai bine!

Yackone 25-03-09 22:08

Re: Lucrari Custom Shop
 
Evazarile la Nova sunt facute din tabla, iar spoilerele mi-au fost aduse sa le modific si sa le potrivesc pe masina...Singurele modificari ce le-am facut eu au fost prizele de aer si locul de numar...Sincer nici mie nu-mi place dar dintr-un dulap cam greu sa scoti ceva sa arate si bine.
Daca vrei evazari cel mai bine creez eu ceva de la 0 sa arate si bine, dar pentru asta imi trebuie masina.

Bobby boss 29-03-09 16:41

Re: Lucrari Custom Shop
 
Yackone sa ne ti la curent cu stirile si multa bafta cu toate tunarile

Yackone 31-03-09 22:10

Re: Lucrari Custom Shop
 
4 Attachment(s)
Intre timp am facut progrese majore...Usile sunt aproape gata, sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa termin ulitmele detalii si sa fie montate definiv pe masina.


All times are GMT +2. The time now is 05:26.

- Copyright 2024 4Tuning