Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Probleme e46 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/97449-probleme-e46.html)

IonutzMFF 13-11-08 16:33

Probleme e46
 
De cateva zile am niste probleme la bmw , model e46 , 320ci din 2002 .
Sambata am obs ca imi oscileaza dintr'o data la relanti , si in ture imi intrerupe , inainte imi mai facea chestia asta dar opream motorul , il reporneam si mergea bine . Sambata cand treceam de 4000 ture parca imi ''frana'' motorul .Am schimbat debitmetrul , nimic nimic , am pus debitmetrul nou siemens ,tot asa face , ramane la 600 ture si daca il mai las 5 minute moare motorul , si se aude cum intrerupe

xxdadixx 13-11-08 19:04

Re: Probleme e46
 
Pe tester nu-ti arata nimic?

pushtiulk 15-11-08 17:09

Re: Probleme e46
 
incearca si bujiile

tukky_m3 03-12-08 12:01

Re: Probleme e46
 
shi eu am aceeasi problema cu un 318i din 2000....are momente cand pur shi siplu se opreste mai ales la pornirea la rece ....parka merge in 3 dar bujiile sunt noi:!:

sebilica 73 04-12-08 18:36

Re: Probleme e46
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1861772)
De cateva zile am niste probleme la bmw , model e46 , 320ci din 2002 .
Sambata am obs ca imi oscileaza dintr'o data la relanti , si in ture imi intrerupe , inainte imi mai facea chestia asta dar opream motorul , il reporneam si mergea bine . Sambata cand treceam de 4000 ture parca imi ''frana'' motorul .Am schimbat debitmetrul , nimic nimic , am pus debitmetrul nou siemens ,tot asa face , ramane la 600 ture si daca il mai las 5 minute moare motorul , si se aude cum intrerupe

verifica sa nu traga aer fals pe la furtunurile care intra in tubulatura de la debitmetru[dupa debitmetru sunt niste furtunuri care intra in tubulatura de aer care duce spre motor in partea de jos] daca trage aer fals simptomele sunt oprirea motorului mers neregulat la ralanti, valabil si pentru cel cu 318 i

IonutzMFF 09-12-08 11:44

Re: Probleme e46
 
la tester imi arata ca si cum nu ar merge debitmetrul , da un fel de eroare ...dar l'am schimbat , e nou .E posibil sa fie furtunele

Corneliu26 09-12-08 12:28

Re: Probleme e46
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1910763)
la tester imi arata ca si cum nu ar merge debitmetrul , da un fel de eroare ...dar l'am schimbat , e nou .E posibil sa fie furtunele

Da nu ti`ai facut masina de atunci? :(


All times are GMT +2. The time now is 20:10.

- Copyright 2026 4Tuning