![]() |
Probleme e46
De cateva zile am niste probleme la bmw , model e46 , 320ci din 2002 .
Sambata am obs ca imi oscileaza dintr'o data la relanti , si in ture imi intrerupe , inainte imi mai facea chestia asta dar opream motorul , il reporneam si mergea bine . Sambata cand treceam de 4000 ture parca imi ''frana'' motorul .Am schimbat debitmetrul , nimic nimic , am pus debitmetrul nou siemens ,tot asa face , ramane la 600 ture si daca il mai las 5 minute moare motorul , si se aude cum intrerupe |
Re: Probleme e46
Pe tester nu-ti arata nimic?
|
Re: Probleme e46
incearca si bujiile
|
Re: Probleme e46
shi eu am aceeasi problema cu un 318i din 2000....are momente cand pur shi siplu se opreste mai ales la pornirea la rece ....parka merge in 3 dar bujiile sunt noi:!:
|
Re: Probleme e46
Quote:
|
Re: Probleme e46
la tester imi arata ca si cum nu ar merge debitmetrul , da un fel de eroare ...dar l'am schimbat , e nou .E posibil sa fie furtunele
|
Re: Probleme e46
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:10. |
- Copyright 2026 4Tuning