Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Volkswagen Scirocco by MTM (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/97216-volkswagen-scirocco-by-mtm.html)

blowwind 11-11-08 22:27

Volkswagen Scirocco by MTM
 
7 Attachment(s)
Germanii de la MTM s-au pus serios pe modificări şi au anunţat deja un Scirocco puternic de 380 CP. Toţi trimişi pe puntea faţă.

Pachetul de tunining oferit este unul complet şi īncepe cu partea estetică, acolo unde putem observa spoilere noi şi jante de 20 de inch marca MTM combinate cu un set de pneuri Michelin Pilot Sport, ultimele două īn tandem costānd nu mai puţin de 5500 de euro. Iar dacă cineva nu este interesat atāt de mult de modul īn care arată maşina, ar putea īncerca o serie de modificări doar pentru partea tehnică.

Iar aici avem două propuneri: cea de bază este de intrare īn gamă, dar atenţie, doar cu numele. Pentru că īn realitate puterea motorului de 200 CP creşte serios, pānă la 272 CP, īn timp ce cuplul motor este şi el īmbunătăţit pānă la 280 Nm. Iar dacă asta nu este suficient, MTM vine cu o altă propunere foarte agresivă: 380 CP şi 350 Nm şi 5285 de euro, bani care includ şi spoilerele faţă/spate modificate. Iar dacă mai aveţi bani, mai puteţi da 4427 de euro pe un sistem de frānare şi alţi 1489 pe o suspensie nouă.

Sursa : ProMotor

Alex_55 11-11-08 22:51

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
misto dar eu nu inteleg un lucru, pana acum nu am vazut niciun scirocco cu xenon sau macar lupe la faruri !

getedoi 12-11-08 09:19

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
bitchin'

sss44 12-11-08 15:29

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
Quote:

Originally Posted by Alex_55 (Post 1858261)
misto dar eu nu inteleg un lucru, pana acum nu am vazut niciun scirocco cu xenon sau macar lupe la faruri !

Pentru ca nu exista Xenon pe Scirocco inca. O sa apara la anu' abia, xenonul in lista de optiuni.

sKyNeT 12-11-08 16:11

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
tari si astia...vin cu un kit de modificari pana la 380 de cp dar nu include si frane ? :))

Alex_55 12-11-08 16:20

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
mda, 380cp si tractiune fata nu suna prea bine !

JohnnyX 19-11-08 16:46

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
Doamne ce tampenie...sa vinzi separat puterea motorului de sistemul de franare si de suspensii....in loc sa faci un pachet intreg ...

B-13-FFA 19-11-08 19:04

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
lasa la alegerea clientului sa-si aleaga franele si suspensiile care le doreste. poate omu vrea suspensii bilstein sau tein si frane brembo sau altceva. dc sa le bage pe gat.

JohnnyX 20-11-08 13:45

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
Si daca un copilas de bani gata vrea doar motorul de 380 de cai (poate pentru ca pt atat ii da tata) si frane standard si suspensii cine e de vina ca omoara pe altii sau ca muta copacii?

idu_silviu 20-11-08 19:23

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
au dovedit iar cei de la mtm de ce sunt in stare... bravo lor...

_anaconda_ 21-11-08 10:50

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
Quote:

Originally Posted by b--hbr (Post 1877827)
imi spune si mie cineva cat costa un motor w12 pentru un golf v

am eu unul de vanzare, il dau la pret bun !

blowwind 10-12-08 18:55

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
4 Attachment(s)
MTM + Rieger ... kitu de 272CP si 380Nm

Evoluzione 11-12-08 00:19

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
Beton, serios, marfa rau!

D0ryN 18-12-08 21:47

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
Quote:

Originally Posted by blowwind (Post 1913088)
MTM + Rieger ... kitu de 272CP si 380Nm

asta completeaza toate lipsurile...:-)

trasor 26-12-08 20:27

Re: Volkswagen Scirocco by MTM
 
supeeeeeeeeeeeeeerrrrr , oricum arata bine si stock :???:


All times are GMT +2. The time now is 15:48.

- Copyright 2026 4Tuning