Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Volkswagen Scirocco by MCCHIP (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/97160-volkswagen-scirocco-by-mcchip.html)

boy_wonder 11-11-08 12:48

Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
12 Attachment(s)
Volkswagen Scirocco a devenit un model popular printre tuneri, iar cea mai noua propunere de tuning vine din partea celor de la MCCHIP. Tunerul german a pregatit un pachet de "mijloc" pentru Scirocco 2.0 TSI care contine un nou software si un sistem de evacuare, motorul turbo de 2.0 litri ajungand acum la 246 cai putere si 346 Nm. MCCHIP nu s-a oprit aici si a dotat modelul german si cu o suspensie H&R si jante OZ pe 19 inci incaltate cu pneuri Michelin PS-Cup 235/35-19. Pentru cei interesati, Volkswagen Scirocco by MCCHIP poate fi admirat la Essen Motor Show (29 noiembrie - 7 decembrie).

UNLORD 11-11-08 12:53

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
Nimic special...

Vely 11-11-08 13:32

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
N-am mai auzit de firma asta pana acum

DiavoLLo 11-11-08 15:15

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
e frumos oricum.

Apocalipto 11-11-08 16:16

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
Da da da Sirocco el arata bine si cel stoc dar si umbic umblat la el =P~

sandueugeniu 11-11-08 16:26

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
E frumos tunat asa mai discret.

Ottaviano_m 11-11-08 17:08

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
Daca va fi introdus pe piata cu pretz rezonabil Schirocco 2008 va avea mult succes,chiar place multora. Pare o masina ideata pt tuning iar varianta prezenta pare f finutza,chiar misto. Apropo, stie cineva cat ar fi scorul?(si jantele OZ f potrivite mi s par :D )

adrian78bmw 11-11-08 17:11

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
ma intreb cat timp va rezista motoru ala?si 380 cp la tractiune fata cam naspa..

world_eye007 11-11-08 17:38

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
probabil v-a rezista cat un motor de evo/sti sau poate chiar mai putin, iar in privinta a multi cai + tractiune fata stai linistit ca deja nu se mai pune problema asta... exista destule sisteme pentru asta ;)
uite de ex ford focus RS 300cai + RevoKnuckle = no problem
P.S. scirocco acesta are 246 de cai :-P

adrian78bmw 11-11-08 17:59

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
Quote:

Originally Posted by world_eye007 (Post 1857597)
probabil v-a rezista cat un motor de evo/sti sau poate chiar mai putin, iar in privinta a multi cai + tractiune fata stai linistit ca deja nu se mai pune problema asta... exista destule sisteme pentru asta ;)
uite de ex ford focus RS 300cai + RevoKnuckle = no problem
P.S. scirocco acesta are 246 de cai :-P

producatorii nu prea recomanda chip tuningu ...am citit undeva ca 10% dintre masinile cu chip tuning se cam se duc..focus rs sunt 300 de cp si sigur ca si au batut mult capu sa suporte transmisia fata 300 cp ceva diferentiale cred..
puteri mari suporta tractiunea spate si acolo apar probleme de aia se pun atatea sisteme ATC ESP ETS

spiri14 11-11-08 18:07

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
pacat de spatele ala... puteau sa faca cu totu altceva !! decat "dambul" ala.. in fine masina arata bine!

Marius_mym89 11-11-08 18:18

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
per total imi place masina :love:

Sp1ky 11-11-08 19:29

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
masina e foarte frumoasa stoc, parerea mea k daka iar mai fi facut si o evacuare pe masura ar fi fost de ajuns;)

Ottaviano_m 11-11-08 19:48

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
Mie mi se parea ca are 246 de cai si 346 de NewtonMetru de cuplu... nu 380 de cai. Faza cu chip tuning-ul nu stiu... eu am de vreo 10000 de km, si nu am probleme, da' stiu cazuri concrete de masini care au facut mai bine de 100000 de km, cu chip. Cred ca-i mai degraba o chestiune de utilizare cu cap si intretinere a masinii in general (eu banuiesc ca cel putin jumatate din aia 10% si exploateaza intens motoarele). In plus, un flash poti sa faci si la reprezentanta. Schirocco are diferential autoblocant stock si suspensii active care limiteaza ruliul pe viraje, cum va avea Golf VI GTI, daca nu ma insel.

dj_sweat 12-11-08 09:46

Re: Volkswagen Scirocco by MCCHIP
 
Nu este rea, oare dimensiunea cauciucurilor si jantele trebuie scrise in talon ?
La ei in Germania o fi aceeasi faza cu RAR-ul la noi? cum ai alte roti diferite de producator cum iti ridica permisul...


All times are GMT +2. The time now is 02:35.

- Copyright 2026 4Tuning