Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea: Opel Astra F 1.6 (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/97079-masina-mea-opel-astra-1-6-a.html)

podx 10-11-08 21:06

Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
6 Attachment(s)
Salut toata lumea astazi mam decis sa postez si eu masina mea aici pe forum sa vad ce parere aveti ;)

Am un Opel Astra F 1.6 din 93 ,75cp achizitionat din Germania cu ajutorul AutoTrading Berlin


podx 10-11-08 21:25

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
5 Attachment(s)
si cateva modificari la linia audio a masini :

player - SONY CDX GT-310
boxe fata - CRUNCH adaptate pe 16.5
Boxe spate - Alpine type-E spe-13c2
Subwoofer - blaupunkt GTB 1200
Amplificare - Magnat Classic 2000
Cablaj Alfatec V25

si cateva poze de la instalare :) mai trebuie sa fac antifonarea la portiere si la portbagaj si se va auzi si mai bine

Sonny 11-11-08 10:23

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Ati luat-o razna astia din Katana cu Astrele F :) Ai securizat cumva subwooferul? Sau se plimba prin portbagaj? :D

podx 11-11-08 10:45

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
subu e prins bine :) si in Katana is doar 3 astre ca is ieftine tata :D

VaLeX 11-11-08 16:25

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Quote:

Originally Posted by podx (Post 1855946)
Salut toata lumea astazi mam decis sa postez si eu masina mea aici pe forum sa vad ce parere aveti ;)

Am un Opel Astra F 1.6 din 93 ,75cp achizitionat din Germania cu ajutorul AutoTrading Berlin


welcome to the thread Pod :)

ce sa zic , despre POD , un baiat care se pricepe la toate (mai ales la astra) , cred ca iti desface masina in 2 ore si ti-o asambleaza in jumatate de ora :) , la cate a facut pe Astra mea ..nu mai zic , cat despre masina ...arata bine , ingrijita , el pune accentul mai mult pe muzica (e audioholic :D) , asteptam MTX'urile ...si alte nebuneli ce'ti mai trec prin capalau' :D

ne auzim si ...dai la consum p0llica :D :D

claus77 11-11-08 20:07

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Salut! Arata foarte bine masina ai grija de ea...fara evenimente neplacute...BAFTA!!!
P.S. Bine ca am vandut Astra ca daca veneam si eu cu ea in club cine stie ce mai vb carcotasii...glumeam...Hai pa!!!

VaLeX 11-11-08 20:59

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Quote:

Originally Posted by claus77 (Post 1857905)
Salut! Arata foarte bine masina ai grija de ea...fara evenimente neplacute...BAFTA!!!
P.S. Bine ca am vandut Astra ca daca veneam si eu cu ea in club cine stie ce mai vb carcotasii...glumeam...Hai pa!!!

pe 28 cred ca imi anunt venirea spre casa , poate te corup si pe tine la o intrunire si sa'ti inmanam forumularu , stikerul si parasolarul de membru :)

ne auzim Claudiu :)

ps. nu te primeam cu Astra in Club :) ...cu Vectra , mai vb :lol:

podx 11-11-08 21:09

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
ms pentru urari claus77 si chiar te asteptam la o intalnire sa ne cunoaste si sa te primim in club ;)
p.s. VaLeX acuma ini dau comanda de inele din mdf pe 16.5 pt fata si imi propun sa imi iau niste GrounZero pe fata ;) numai sa vad ce buget osa am mai acusi

VaLeX 11-11-08 21:21

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Quote:

Originally Posted by podx (Post 1858040)
ms pentru urari claus77 si chiar te asteptam la o intalnire sa ne cunoaste si sa te primim in club ;)
p.s. VaLeX acuma ini dau comanda de inele din mdf pe 16.5 pt fata si imi propun sa imi iau niste GrounZero pe fata ;) numai sa vad ce buget osa am mai acusi

:) dupa cum ziceam , esti cu capu :D
ne auzim cand mai vin p`acasa ...mai vb una alta ...pana atunci poate faceti si voi o poza 2 ...sa vad si eu ce mai e p`acasa ..pe la intalniri :) alea alea. ...ms ! dar stiu ca iar uitati .. :)

tzooshky 11-11-08 21:33

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Salut. Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos. O singura intrebare am si eu daca nu ti-e cu suparare: cat a costat masina acolo?

Numai bine.

podx 11-11-08 22:02

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Quote:

Originally Posted by tzooshky (Post 1858077)
Salut. Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos. O singura intrebare am si eu daca nu ti-e cu suparare: cat a costat masina acolo?

Numai bine.

sal si ms pt urari masina a costat 1300 euro in germania

buddy_lexx 12-11-08 22:25

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
1 Attachment(s)
ba fratilor... ma uit la threadul asta... si ma gandeam sa postez sa nu... dar cum mm sa nu postez cand ii vad p fratiorii mei cum isi prezinta carutele si hai sa nu fim ..asa.. ca stiti voi...k nu am cum sa lipsesc de la astfel d lucruri!:D
in primu rand... vreau sa`l felicit pe magrebianu asta de pod...:)) (mancati`ash musteatza) pt faptu k si`a cumparat o masina buna ..frumoasa si bn intretinuta! vbe`s multe...
masina arata si functioneaza impecabil...oare can o sa fie si a mea asa d curata?? :))))
pod are o pasiune adevarata pt masina asta pt ca tot timpu kn ma duc pe la el..ghiciti ce face?? mai desface cate un colt al masinii ..mai monteaza nuj ce:)) ...ma mai injura pe mine cand fac misto de el cu bateria (stim noi :))) )

succes in continuare fratica la modificare...noi 2 suntem partea clubului axata mai mult pe wati ...
Eu am sa incerc sa nu`mi postez masina pe forum k deja i`am plictisit pe oamenii astia cu astrele noastre!:D de vbit mai vbim noi la kaufl la o cafelutza :D

si o poza cu 2 dintre surioarele katana

VaLeX 12-11-08 22:39

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
1 Attachment(s)
lipseste una , bulangiilor :| :D

niciodata complete :| hate u guys ! :evil:

podx 12-11-08 22:40

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
ata e in plus tata noi suntem aia care stiu baieti

buddy_lexx 12-11-08 22:51

Re: Masina mea: Opel Astra F 1.6
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 1860446)
lipseste una , bulangiilor :| :D

niciodata complete :| hate u guys ! :evil:


e numa vina lu pod asta...ca uit sa`mi i`au camera cu mine!!
promit aci in fata natiunii ..k in fiecare vineri...i`au camera cu mine.. si fac 1 2 3 34 poze!:D

nu mai fi suparat wa ca am sa`ti fac la poze de o sa`ti vina sa decartezi!:D

luv ya bro`s :D


All times are GMT +2. The time now is 12:42.

- Copyright 2024 4Tuning