Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - alynex (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/96671-machete-lucru-alynex.html)

alynex 07-11-08 08:21

Machete in lucru - alynex
 
4 Attachment(s)
Dupa ce am citit zilele trecute ce mai poti face cu machetele,m-am pus si eu sa fac acelasi lucru cu Viper-u meu.Il am de mai mult timp si ii cam "distrus".Nu am toate piesele dar sper sa fak rost cat mai repede.Am planuri mari cu el.:D:D



P.S. Astept sugesti,sfaturi si idei de la voi.:D:D

andrew 46 07-11-08 09:08

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
bine ai venit
daca vrei idei sau un model e un baiat pe forum
rares 07 care tuneaza si el un viper
dar al lui e 1/18

bafta in continuare

alynex 07-11-08 10:07

6 Attachment(s)
Neavand tote piesele ,ma apuc de interior unde nu imi lipsesc prea multe.Am inceput partea electrica prin montarea unui intrerupator in bord.o instalatie de la un glob artizanal. intrerupatorul, pe care vreau sa il pun aici in locul "casetofonului" presupun
Dupa cateva ore de pilIt si potrivit,am reusit sa amplasez intrerupatorul in bord:D.Acum incerc sa fac un roll cage:D:D:D

alynex 07-11-08 16:18

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
3 Attachment(s)
Am terminat partile laterale ale roll cage-ului o sa fie gata imediat.

P.S. Ma bate gandu sa renunt la scaunu din dreapta,pt ca ii rupta partea de sus si nu sta prea mult lipit.Voi ce ziceti:?::?::?:

W Y P 07-11-08 21:53

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
pana acum e bine
ai lucrat bine
poi daca scaunul e asa grav avariat nu mai poti gasi unul la fel...ar merge scos cel din dreapta si pus acolo un tub de noS ceva :-P

bafta

L4uR 08-11-08 13:51

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
Quote:

Originally Posted by W Y P (Post 1850062)
pana acum e bine
ai lucrat bine
poi daca scaunul e asa grav avariat nu mai poti gasi unul la fel...ar merge scos cel din dreapta si pus acolo un tub de noS ceva :-P

bafta

2tuburi:)

alynex 08-11-08 13:58

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
2 Attachment(s)
Da, cred ca asta am sa fac, dar nu stiu de unde sa fac rost:Dmomentan.Pana atunci m-am apucat de portbagaj.Vreau sa il fac mai spatios ,sa ma scap se niste chesti din el.
Partile cu marker le "decupez",ca sa fac loc pt sistemul audio8)8)8).


Nota moderator:Ai grija la scris!Urmatorul post nu il mai corectez! Crezi ca apare rosu aiurea in postul tau?Fii mai atent!
Ps: pune pozele cu "manage attachments" ca sa nu mai fie postul dezordonat si citeste si regulamentul!;)
Multumesc!

alynex 08-11-08 16:05

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
2 Attachment(s)
Dupa ceva timp, am reusit sa tai alea si acum am mult mai mult loc:D.






P.S.Manu,cu -manage attachment- pun pozele, dar nu se incadreaza:rolleyes2.Si unde gasesc regulamantul?:D:rolleyes2

alynex 09-11-08 13:35

4 Attachment(s)
Dati-mi si mie niste sfaturi, va rog!Pe scaunul copilotului, o sa pun o sticla de Nos(cand fac rost de una:D),dar cum o pun?Asa pe jumatatea de scaun?,sau il tai de tot si pun Nos-u pe podea?,sa ii fac un suport?Imi spuneti va rog???
Am termiant portbagajul!!!:D:D:D.Acum trebuie sa astept pana fac rost de niste boxe calumea8).Apoi va fi gata:D
P.S.Dati-va cu parearea,va rog!Orice sugestie este bine venita!
Attachment 695198 Attachment 695199
Attachment 695456 Attachment 695457

L4uR 09-11-08 20:37

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
o sa pui direct pe podea mai bine scaunu ala dal jos....si pui butelia de nos inclinata cu robinetu in sus:-?...daca sti la c ma refer:)

strada 10-11-08 19:39

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
pui 3 tuburi de nos direct pe podea si din fiecare scoti cate ceva mic ca un furtun pe care il unesti intr-un robinet sau eventual ii pui un wofer mare in loc de nos

alynex 13-11-08 19:11

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
2 Attachment(s)
Nu am avut prea mult timp sa mai postez,dar am facut rost de sistem audio:D:D.
Trebe sa fac niste modificari radicale in portbagaj ca sa incapa ,ca-s destul de mari:rolleyes2:rolleyes2, sa nu atinga in geamuri sau caroserie:rolleyes2,deci am destula treaba:D.

XTuner 13-11-08 20:17

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
In calitate de prieten a lui Alin, vă zic că are multe idei măreţe. Apropo, difuzoarele merg 100%!!! Va fii un proiect foarte frumos. Să speram că se va termina totuşi în 2 ani şi nu mai mult ^^' Oricum, acest topic merită vizitat des. :D
Over and out, XTuner.

alynex 15-11-08 09:10

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
2 Attachment(s)
Dupa niste taieturi am potrivit boxele,cat sa fie asimetrice. Acum vine problema:cum sa pun poxilina, astfel incat sa pot scoate boxele daca este nevoie.Dati-mi niste sfaturi,va rog!

L4uR 15-11-08 09:29

Re: Machete in lucru - Alynex -Viper GTS 1/24
 
pune poxilina in jurul lor:|...ca si cum ar fi din fibra de sticla dar nu le lipeste boxele de ea....


All times are GMT +2. The time now is 14:13.

- Copyright 2024 4Tuning