Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   AUDI A3 VS. VW GOLF V VS. SEAT LEON VS. OPEL ASTRA (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/9556-audi-a3-vs-vw-golf-vs-seat-leon-vs-opel-astra.html)

Mr.Nice 07-11-05 10:12

AUDI A3 VS. VW GOLF V VS. SEAT LEON VS. OPEL ASTRA
 
Pe care dintre aceste masini le-ati alege... ma refer la design.
Eu unu prefer AUDI A3(NU SportBack)...

teddy 07-11-05 10:44

si eu la fel.
si seat leon e interesant pentru ce vrea el sa fie, dar nu-mi place ce vrea sa fie... sau te refereai la modelul vechi?

B 68 VLD 07-11-05 12:46

Eu as alege A3 Sportback. Leonul arata binisor la exterior dar interiorul este gen Logan (cel putin la variantele ieftine). Deci ordinea ar fi in felul urmator din punctul meu de vedere: A3 (chiar daca nu este sportback) > Golf 5 > Opel Astra > Seat Leon.

Mr.Nice 07-11-05 12:49

Ma refer la modelele noi...
Iar ca pret merg pe GOLF V...
Ordinea de design ar fi cam asa : A3>GOLF V>ASTRA>LEON
La pret : GOLF V > ASTRA>LEON>A3

SHOGUN-A8 07-11-05 22:15

Ca design as merge pe A3,iar ca pret as merge pe Leon(parca e ceva mai \"mult\" in toate privintele).

TigraPower 08-11-05 08:15

1 Attachment(s)
ce comparatie aiurea....VW Golf V hhohoho..rupe asfaltu...acuma depinde...si de motorizari....daca mai e si GTi .... :shock: ....Nici o masina dintre cele comparate nu are nici o sansa ! :twisted:

SFW 08-11-05 09:08

ce zici, A3 3.2 quattro are vreo sansa contra gti-ului ?? :lol:

mike20 08-11-05 09:08

grea alegere...imi place mult Golf 5, dar parca mai mult as vrea un Audi A3 :peace: :peace:

TigraPower 08-11-05 10:29

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SFW\"
ce zici, A3 3.2 quattro are vreo sansa contra gti-ului ?? :lol:

:oops: ....O exceptie..na...nu prea are cum sa fak fata gt-i la 4x4...si 3,2... :oops: ....dar dak amandoua sunt stock..si golfu si a3..eu zik ca golfu...:)

Race 08-11-05 11:39

Exista si Golf R32,care e mai rapid decat A3 3.2 si mai ieftin.De fapt,asta e problema principala a A3-ului:e un Golf cu alta insigna,sensibil mai scump.
Leonul cel nou are si el o problema:trebuie sa te uiti atent sa nu fie cumva Altea sau Toledo.Oricat de bine ar merge,aspectul de MPV e penibil.
Golful e cea mai buna alegere.

SpeedeR 08-11-05 18:25

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SFW\"
ce zici, A3 3.2 quattro are vreo sansa contra gti-ului ?? :lol:

si eu sunt curios :D :D :D

IS 18 BOG 09-11-05 08:15

din punctul de vedere a designuilui aleg orice audi ....

e adevarat ca mult mai agresiv este audi a3 ( nu sportback ci cel dinaintea lui ) ..... tot a3 aleg si eu.

blowwind 09-11-05 10:08

Audi A3 ... e super super tare ;) ....merge frumos...e agresiv...interior bine finisat...super ... il iubesc :)

orlando 09-11-05 11:45

si eu impartashesc aceasi parere cu blowwind...
ador A3-ul si la exterior si la interior...si am avut ocazia sa si merg cu el dar in dreapta cu un 1.8 turbo si este super super... :wink:

SFW 09-11-05 12:31

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"SpeedeR\"
Quote:

Originally Posted by \"SFW\"
ce zici, A3 3.2 quattro are vreo sansa contra gti-ului ?? :lol:

si eu sunt curios :D :D :D

Ma refer la stock :)

Ce performante are r32-ul?


All times are GMT +2. The time now is 04:50.

- Copyright 2026 4Tuning