Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Generalitati tuning (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning.html)
-   -   cum se regleaza suspensia?????? (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning/95504-regleaza-suspensia.html)

ahrimand 27-10-08 09:49

cum se regleaza suspensia??????
 
Salutare!
Am un polo din 2000 cu suspensii sport reglabile si sunt maximum rigide acum si vreau sa le inmoi.
Ma intereseaza sa stiu daca e suficient sa infiletez in sussuspensia, si sa urce astfel arcul si sa se "relaxeze" amortizorul? Suspensia va fi mai prietenoasa?
Sau mai are si alt reglaj?
Am mai auzit la cineva ca mai este un surub in partea de jos a suspensiei de unde se poate regla duritatea....
Daca stie cineva....
Numai bine!


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning