Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Cursa Mortala (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/95284-cursa-mortala.html)

Ford_V6 25-10-08 01:33

Cursa Mortala
 
Am vazut in seara asta filmul Cursa Mortala ... dupa parerea mea ... genial ...

Totusi cine i-si mai aminteste de unde este inspirat filmul ... cei pentru care jocurile cu masini nu au inceput cu Need For Speed ... va mai amintiti de seria Carmageddon ... ??? Eu unul am fost unul din jucatorii inraiti de asa ceva ... pierdeam nopti intregi la sala acum 10-11 ani sa joc in retea asa numitul "Carma".

Aceleasi masini , nume, personaje ... o punere in scena de exceptie a unui joc si mai de exceptie !

Desi povestea originala dateaza de undeva din anii 70 tot dintr-un film de actiune ... asemanarea intre joc si aceasta ultima ecranizare este fantastica.

B 68 VLD 25-10-08 12:14

Re: Cursa Mortala
 
Ooooo, domnul V6, va salut cu stima. :)

Si mie mi-a placut mult fimul, mi se parea foarte cunoscut si nu-mi dadeam seama de ce. Carmageddon a facut furori pe vremea aceea, evident ca si eu am avut o mica obsesie in acest sens.

Daca gasim o sala de jocuri cu Carmageddon sunt deschis sa facem o batalie. :)

Most_Wanted 25-10-08 12:17

Re: Cursa Mortala
 
foarte reusit filmul ....si actorul principal ..potrivit pentru acest rol ...foarte bine realizat...mi-a palcut muult filmu.

Ford_V6 01-11-08 11:48

Re: Cursa Mortala
 
Din pacate nu cred ca mai exista carmageddon pe undeva ...

DaNy>DmN 01-11-08 18:25

Re: Cursa Mortala
 
ba yo gasisem un pack cu toate jocurile carmageddon (pe bittorrents.ro), dar nu merg pe XP....

Kent8 02-11-08 21:29

Re: Cursa Mortala
 
:) daca platiti bine va dau eu toate versiunile de carmaghedon: carma2000, carma2000tdr, carma nu stiu cum si inca un carma :d
apropo...se poate juca si pe net daca sa instaleaza hamaki :P

SHOGUN-A8 02-11-08 23:34

Re: Cursa Mortala
 
Ceva de genu' mai era si Twisted Metal pe play station 1. Mi se pare ca se gasesc pe torrente jocurile astea, sunt si variante pt xp.

Ingerasul99 03-11-08 18:08

Re: Cursa Mortala
 
marfa rau jocu' carmageddon,jucam pe Pentium 1 ,nu am vazut filmu , dar daca il vad iti zic parerea mea

pHlow 03-11-08 18:18

Re: Cursa Mortala
 
se gaseste si pe torrenturi romanesti, cum ar fi aici

Ingerasul99 03-11-08 18:31

Re: Cursa Mortala
 
daca e cineva bun , sa il uploadeze aici sau pe filebox ca sa il pot lua si eu ca nu folosesc torrent

ESPinoza 05-11-08 11:02

Re: Cursa Mortala
 
daca tot e vorba si de jocuri, cine stie cum se numea un joc tot asa vechi rau unde trebuia sa faci cat mai multe puncte izbindu`te in alti concurenti, ceva cu derby... parca

SHOGUN-A8 05-11-08 11:11

Re: Cursa Mortala
 
Quote:

Originally Posted by ESPinoza (Post 1844916)
daca tot e vorba si de jocuri, cine stie cum se numea un joc tot asa vechi rau unde trebuia sa faci cat mai multe puncte izbindu`te in alti concurenti, ceva cu derby... parca

Destruction Derby? :-)

ESPinoza 05-11-08 11:22

Re: Cursa Mortala
 
Quote:

Originally Posted by SHOGUN-A8 (Post 1844935)
Destruction Derby? :-)

ala e Thank You :) acuma sa vad si daca il gasesc :)

pHlow 05-11-08 11:54

Re: Cursa Mortala
 
Quote:

Originally Posted by ESPinoza (Post 1844955)
ala e Thank You :) acuma sa vad si daca il gasesc :)

ceva in genul asta e si FlatOut. E destul de tare si nu e deloc vechi

andrey_20052002 05-11-08 17:47

Re: Cursa Mortala
 
Quote:

Originally Posted by DaNy>DmN (Post 1838298)
dar nu merg pe XP....

merge pe XP am avut eu prin 2006 jocul asta , prin 2002 cand nu aveam pc l-am jucat la un var pe 98, foarte fain era masina aia care seamana cu trabantu si aia sport erau cele mai rezistente ,ce vremuri


All times are GMT +2. The time now is 02:35.

- Copyright 2026 4Tuning