![]() |
BOICOT STATII PECO
In ultima vreme pretul barilului de petrol s-a redus la jumatate, astfel ca de la 140 dolari a scazut la 70 si totusi, benzina si motorina au scazut cu doar 1000 de lei. E bataie de joc pt ca guvernul tine taxele si accizele la fel de mari, iar statiile Peco nu vor sa renunte la preturile practicate, avand un profit urias. Daca ei isi bat joc de noi, haideti sa-i boicotam. S-A DECIS CA IN ZILELE DE 27,28 29 OCTOMBRIE TOTI SOFERII CARE VAD ACEASTA MIZERIE SA FACA FRONT COMUN SI NIMENI,PENTRU NIMIC IN LUME, SA NU ALIMENTEZE MASINA SI SA NU CUMPERE NIMIC DIN STATIILE DE CARBURANTI. SPERAM CA PRIN ACEST MOD DE PROTEST SA-I PROVOCAM SI SA VEDEM O REACTIE POZITIVA A ACESTUI GUVERN CARE CONTINUA SA ISI BATA JOC DE NOI!
in multinationala unde pierd timpul eficient o mare parte a celor ce detin masini deja s-au pus de acord. avand in vedere ca fenomenul se va extinde, sa speram ca macar in bucurestisi marile orase se va simti ceva! |
Re: BOICOT STATII PECO
La cum se cunosc romanii indolenti si multi spargatori de greva, se stie: nu o sa se intample foarte mare caz...
|
Re: BOICOT STATII PECO
traim in romania...
si totusi, nu le cerem sa faca si pretul benzinei la jumatate... dar un 30% ar fi mai mult decat capabili sa reduca |
Re: BOICOT STATII PECO
eu iau salariul pe 30,atunci fac plinul,contati pe mine pentru boicot
|
Re: BOICOT STATII PECO
bine ca am facut plinu o sa mai am pana pe 30 cand se intrerupe greva ...
Acum serios voi chiar credeti porstiile aste .. S-a decis de catre cine vreau sa cunosc si eu oamenii aia care au decis .. si daca nu o sa mai luam benzina in zilele respective si luam in alte zile nu e tot una ??/ sunt nervos scuzati |
Re: BOICOT STATII PECO
Acum la OTV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
Re: BOICOT STATII PECO
eu ma bag..ca masina e acasa si eu sunt in iasi in zilele alea, deci eu nu alimentez :)
next |
Re: BOICOT STATII PECO
nu stiu cat o sa prinda ideea asta,pt ca altii vor alimenta in schimb,mai bine ar fi daca am alimenta toti simbolic cu 1-2 ron...iti ia lejer 3-4 minute.. . si daca sunt si 4-5 masini care fac asta una dupa alta tot e ceva...pt ca efectiv blochezi statia
|
Re: BOICOT STATII PECO
ideea ar fi sa ne strangem multi intr-o parcare
si de acolo sa plecam spre o statie 2-3 din oras si sa alimentam tot asa...cu 10 -20 mii bani vechi tare ar fi sa atragem si o camera video sa vezi atunci tam tam 20 de masini fac greva si apoi poate se prinde si in alta parte |
Re: BOICOT STATII PECO
:lol:
Cum se prezinta protestul, momentan? Eu nu mai am bani si merg pe ultimii 10 litri. :D |
Re: BOICOT STATII PECO
man eu cred cu faza sa pui de 20-30 de miii cade
la benzinarii acum minim e 3 sau 5 litri depinde de benzinarie ... aaa chiar cum stati cu protestu ?ca eu am benzina pana la sf saptamanii deci rezist si sunt deci si in curent : nu alimentez!! |
Re: BOICOT STATII PECO
Eu mai am un sfert de rezervor. Dupa calculele mele, miercuri raman fara benzina, asa ca miercuri nu iau masina la serviciu. :)
De altfel, benzina la PETROM s-a ieftinit cu 7000 lei vechi azi. Sursa: Radio Bucuresti. |
Re: BOICOT STATII PECO
eu am alimentat ieri cand veneam spre casa dar pana la sf saptamanii adios .. nu ami trec pe la peco
|
Re: BOICOT STATII PECO
Psycho ... esti spargator de greva. :lol:
Nu te mai cunoastem. :lol: |
Re: BOICOT STATII PECO
ideea este un pic aberanta...
Eu am bagat benzina duminica seara,dar nu cred ca ma dadeam in laturi sa bag luni sau marti pentru ca daca nu bagi in zilele astea...bagi joi dublu,este simplu! Singurul boicot pe care am putea sa il facem este sa nu mai mergem cu masinile si implicit sa nu mai consumam benzina...voi v-ati gandit ca nu rezolvati absolut nimic cu acest boicot,si ca tot la mana lor ajungem nu? |
| All times are GMT +2. The time now is 20:11. |
- Copyright 2026 4Tuning