![]() |
Tziuit in inalte... PLS HELP :(
Salut,
Am un sistem format din: HU - Alpine 9812RB Boxe doar in fata - DLS MS6A Sub-w - un Sony de 330w rms Statie - DLS Performance CA 41. Si acum problema: De cateva zile aud un tziuit intr-una din inalte si nu reusesc sa-i dau de cap... Am incercat si cu alte RCA-uri si degeaba... Mentionez ca acel tziuit se aude doar daca pornesc motorul (sau e pusa cheia pe contact) si isi modifica volumul putin doar cand turez motorul... :???: Pot da pe pauza, pot da volumul la maxim, sau la minim acel tziuit nu se modifica deloc... dar e acolo. Ati mai patit care asa ceva? O fi de la "masa" ? Dati-mi va rog o mana de ajutor..sunt destul de incepator in astea! Raman dator :hug: |
Re: Tziuit in inalte... PLS HELP :(
daca nu e de la cablul de alimentare, sunt ft ft mari sansele sa fie bucla de masa.
|
Re: Tziuit in inalte... PLS HELP :(
Azi n-am avut timp dar maine dimineata incerc sa mut locul de unde am prins masa... sper sa fie de la asta :?
|
Re: Tziuit in inalte... PLS HELP :(
S-a mai discutat despre problema asta...foloseste functia search de pe forum.
Verifica sa nu ai trase cablurile RCA pe langa cele de alimentare. Verfica sa ai niste RCA-uri ecranate. Verfica traseul RCA_urilor pana la amplif sa nu treaba pe langa device-uri gen calculoare etc. Incearca sa tragi masa player-ului din acelasi punct cu cea a amplificatoarelor. BAFTA! |
| All times are GMT +2. The time now is 15:48. |
- Copyright 2026 4Tuning