Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Tziuit in inalte... PLS HELP :( (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/94881-tziuit-inalte-pls-help.html)

F.R.Sonic 22-10-08 01:22

Tziuit in inalte... PLS HELP :(
 
Salut,
Am un sistem format din:

HU - Alpine 9812RB
Boxe doar in fata - DLS MS6A
Sub-w - un Sony de 330w rms
Statie - DLS Performance CA 41.
Si acum problema:
De cateva zile aud un tziuit intr-una din inalte si nu reusesc sa-i dau de cap...
Am incercat si cu alte RCA-uri si degeaba...

Mentionez ca acel tziuit se aude doar daca pornesc motorul (sau e pusa cheia pe contact) si isi modifica volumul putin doar cand turez motorul... :???:
Pot da pe pauza, pot da volumul la maxim, sau la minim acel tziuit nu se modifica deloc... dar e acolo.

Ati mai patit care asa ceva? O fi de la "masa" ?
Dati-mi va rog o mana de ajutor..sunt destul de incepator in astea! Raman dator :hug:

monk 22-10-08 01:39

Re: Tziuit in inalte... PLS HELP :(
 
daca nu e de la cablul de alimentare, sunt ft ft mari sansele sa fie bucla de masa.

F.R.Sonic 23-10-08 00:25

Re: Tziuit in inalte... PLS HELP :(
 
Azi n-am avut timp dar maine dimineata incerc sa mut locul de unde am prins masa... sper sa fie de la asta :?

AlexBanu 23-10-08 08:33

Re: Tziuit in inalte... PLS HELP :(
 
S-a mai discutat despre problema asta...foloseste functia search de pe forum.
Verifica sa nu ai trase cablurile RCA pe langa cele de alimentare.
Verfica sa ai niste RCA-uri ecranate.
Verfica traseul RCA_urilor pana la amplif sa nu treaba pe langa device-uri gen calculoare etc.
Incearca sa tragi masa player-ului din acelasi punct cu cea a amplificatoarelor.

BAFTA!


All times are GMT +2. The time now is 15:48.

- Copyright 2026 4Tuning