Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Skoda tuning (https://forum.4tuning.ro/228-skoda-tuning.html)
-   -   Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI (https://forum.4tuning.ro/228-skoda-tuning/94547-dau-jos-scrisul-scrisul-octavia-1-9-tdi.html)

crs_TDI 18-10-08 15:51

Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
Stie cineva cum sa dau pe pe spate scrisul OCTAVIA 1.9 TDI si FARA sa se vada nimic pe urma (adica fara sa lase urme treaba asta)?
Am vazut pe cateva masini dar doar in mers din pacate...

alexGTI 19-10-08 00:12

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
cu ata dentara, dupa care trebuie sa cureti lipiciul ala (se curata la spalatorie singur)

eddycdk 19-10-08 10:21

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
decat sa te chinui...ia un feon...daca ai de unde feon industrial si cad singure cu lipici cu tot...dupa ce le incalzesti 2-3 minute
cea mai simpla solutie! (e probata de mine)

crs_TDI 19-10-08 10:44

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
Cineva mi-a recomandat sa o dau jos cu benzina de acolo... Deci cum e mai bine? :)

dolb 19-10-08 10:55

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
si eu mi-am dat sigla GOLF dupa spate..dar a fost super usor....

am folosit un cutit /cutter cu care am dezlipit usurel fiecare litera...

apoi au ramas urme de la lipici.. care le-am scos cu

1. solutie de curatat parbriz .. dar cred ca merge si aia de geamuri..... pentru a umezi
2. foehn ( feon ) pt a incalzi
3. unghiile lu nevasta-mea :D

crs_TDI 19-10-08 16:11

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
Am inteles, o sa incerc azi =, sa vedem cum decurge treaba. Va multumesc celor care m-ati ajutat :)
O Duminica placuta!

dolb 19-10-08 16:51

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
ai mare grija cu cutitul sa nu zgarii masina! .. la mine s-a zgariat un pic dar a iesit la prima spalare... a fost asa .. de suprafata!

acum daca te uiti la masina e luna.. nici nu zici ca a avut sigla! si nu are deloc zgarieturi

eddycdk 20-10-08 11:23

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
daca vrei sa nu se zgarie sau sa ai alte neplaceri...fa cum ti-am zis mai sus!
ai grija sa nu te arzi, ca se incing literele! ;)

dolb 20-10-08 11:55

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
eddy.... am incercat si eu cum ai zis tu si sa moara ma-sa feonului ca am stat o juma de ora si nu s-a dezlipit nici o litera! .. a trebuit sa folosesc cutitul !

decat urmele de la lipici le-am scos cu feon

eddycdk 21-10-08 09:05

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
Quote:

Originally Posted by dolb (Post 1816654)
eddy.... am incercat si eu cum ai zis tu si sa moara ma-sa feonului ca am stat o juma de ora si nu s-a dezlipit nici o litera! .. a trebuit sa folosesc cutitul !

decat urmele de la lipici le-am scos cu feon

inseamna ca nu merge decat cu feon industraial (se regleaza temperatura, am folosit 90 grade C)...eu asa am incercat si credeam ca si cel casnic face treaba buna...
imi pare rau ca te-ai chinuit...:cry:
e bine de stiut data viitoare!

andrey2003 21-10-08 09:53

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
Eu am fost la SkodaTuning si le-au scos cand am pus si eleroanele.. Au un feon si un os de nu stiu ce animal care nu zgarie vopseaua si nu a ramas nici o urma (masina avea 3zile cand le-am dat jos)

dolb 21-10-08 10:25

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
pai aveau turbofeon .. sau ceva de genu !

crs_TDI 21-10-08 14:33

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
andrey2003 cat a costat operatia? :)

crs_TDI 21-10-08 17:38

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
Am fost la baietii de la skodatuning.ro - tot respectul pt ei! Sincer ii recomand cu caldura!

alexGTI 22-10-08 17:11

Re: Cum dau jos scrisul scrisul OCTAVIA 1.9 TDI
 
eu am scos cu ata si n-am platit nimic :)


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning