![]() |
Machete in lucru - P.I.M.P boy
4 Attachment(s)
prima mea masina .....pe care o modelez ..astept pareri sugestiii si cate un sfat ceva :D
masina fiind de la Kentoys avea deja tunint pe ea :D poza dinainte modificarilor nu le mai am dar am gasit pe net aceeasi masina numai ca rosie :( daca are cineva rx8-ul asta galben sa ma ajute cu cateva poze "stock" planuri de viitor - bloc de lumini (fibra optica ) interior exterior .. - culoarea - rosu - interior textil.... - jante - daca gasesc :D - angel eyes - |
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
bravo
ai imaginatie cred ca o sa iasa ceva cool bafta!! |
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
Am io una galbena stock,ii fac poze mai incolo si le pun aici ;)
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
banuiesc ca ai lucrat cu poxilina
cel mai bine pentru finisat ar fi sa dai cu chit auto bafta |
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
poate imi spui si mie ce fibre optice folosesti, ca ceea ce am eu nu lumineaza toate la fel asa ca am renuntat la idee!
spor la treaba in continuare ;) |
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
eddycdk poi folosesc doar "plasticul,conductorul" de lumina cum vrei sa-i spui nu stiu nici eu exact ......''fire" e cel mai corect asa si pun 3 leduri de culori diferite intr-o cutiuta alimentat de o 2 baterii ...iar din fiecare canal al ledului ies cu fibra optica care o duc unde vreau eu (faruri.stopuri.bord.neon.)
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
4 Attachment(s)
salut ...am mai pus cva update-uri ...:D eddycdk vreau si eu te rog id tau sa te mai intreb una alta merci
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
foarte frumos a iesit , ai folosit fibra optica ?? daca da de unde ai luat-o si cum ai de gand sa faci angel eyes-urile?:)
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
Lucrezi frumos, dar am o intrebare: capota la motor nu e prea inalta fata de linia parbrizului? Asta reduce serios vizibilitatea pentru sofer, mi se pare putin ciudat.
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
intradevar .....am vazut si eu ca este putin inalta :D ....cred ca voi mai lua din ea .....
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
Quote:
am si eu de ceva tp o idee despre cum s-ar face |
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
Quote:
|
Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
Quote:
si cand ma add...sa si intri pe mine, cahiar daca sunt off |
| All times are GMT +2. The time now is 04:49. |
- Copyright 2026 4Tuning