Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - P.I.M.P boy (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/94440-machete-lucru-boy.html)

P.I.M.P boy 17-10-08 12:31

Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
4 Attachment(s)
prima mea masina .....pe care o modelez ..astept pareri sugestiii si cate un sfat ceva :D

masina fiind de la Kentoys avea deja tunint pe ea :D poza dinainte modificarilor nu le mai am dar am gasit pe net aceeasi masina numai ca rosie :( daca are cineva rx8-ul asta galben sa ma ajute cu cateva poze "stock"

planuri de viitor - bloc de lumini (fibra optica ) interior exterior ..
- culoarea - rosu
- interior textil....
- jante - daca gasesc :D
- angel eyes -

andrew 46 17-10-08 19:25

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
bravo
ai imaginatie
cred ca o sa iasa ceva cool
bafta!!

Dark Side 18-10-08 20:35

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
Am io una galbena stock,ii fac poze mai incolo si le pun aici ;)

andrew 46 18-10-08 20:55

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
banuiesc ca ai lucrat cu poxilina
cel mai bine pentru finisat ar fi sa dai cu chit auto


bafta

eddycdk 19-10-08 10:34

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
poate imi spui si mie ce fibre optice folosesti, ca ceea ce am eu nu lumineaza toate la fel asa ca am renuntat la idee!
spor la treaba in continuare ;)

P.I.M.P boy 19-10-08 18:52

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
eddycdk poi folosesc doar "plasticul,conductorul" de lumina cum vrei sa-i spui nu stiu nici eu exact ......''fire" e cel mai corect asa si pun 3 leduri de culori diferite intr-o cutiuta alimentat de o 2 baterii ...iar din fiecare canal al ledului ies cu fibra optica care o duc unde vreau eu (faruri.stopuri.bord.neon.)

P.I.M.P boy 04-04-09 21:19

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
4 Attachment(s)
salut ...am mai pus cva update-uri ...:D eddycdk vreau si eu te rog id tau sa te mai intreb una alta merci

radu715 04-04-09 21:52

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
foarte frumos a iesit , ai folosit fibra optica ?? daca da de unde ai luat-o si cum ai de gand sa faci angel eyes-urile?:)

P.I.M.P boy 05-04-09 00:29

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
Quote:

Originally Posted by radu715 (Post 2211593)
foarte frumos a iesit , ai folosit fibra optica ?? daca da de unde ai luat-o si cum ai de gand sa faci angel eyes-urile?:)

faza cu fibra optica voi folosii pentru bord sa aiba o luminita sper....:D daca imi iese angel eyes numai fac .....fac "halogen" iar lumina care este in poza este data de un led mai micut

bmwh548 05-04-09 12:43

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
Lucrezi frumos, dar am o intrebare: capota la motor nu e prea inalta fata de linia parbrizului? Asta reduce serios vizibilitatea pentru sofer, mi se pare putin ciudat.

P.I.M.P boy 05-04-09 14:53

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
intradevar .....am vazut si eu ca este putin inalta :D ....cred ca voi mai lua din ea .....

eddycdk 06-04-09 07:33

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
Quote:

Originally Posted by P.I.M.P boy (Post 2211988)
faza cu fibra optica voi folosii pentru bord sa aiba o luminita sper....:D daca imi iese angel eyes numai fac .....fac "halogen" iar lumina care este in poza este data de un led mai micut

ai PM...sunt curios in legatura cu angels-urile
am si eu de ceva tp o idee despre cum s-ar face

P.I.M.P boy 09-04-09 18:58

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 2214610)
ai PM...sunt curios in legatura cu angels-urile
am si eu de ceva tp o idee despre cum s-ar face

ti-am dat add dar vad ca nu ai aparut in lista :-s

eddycdk 10-04-09 07:25

Re: Machete in lucru - P.I.M.P boy
 
Quote:

Originally Posted by P.I.M.P boy (Post 2225392)
ti-am dat add dar vad ca nu ai aparut in lista :-s

mai inceraca..nush ce naibii are, ca nici tu nu ai aparut!
si cand ma add...sa si intri pe mine, cahiar daca sunt off


All times are GMT +2. The time now is 04:49.

- Copyright 2026 4Tuning