Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   Bord.....pe Cielo? (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/92706-bord-cielo.html)

D o n n 01-10-08 15:54

Bord.....pe Cielo?
 
1 Attachment(s)
de la ce model este bordul acesta?poza asta este facuta pe o nexia...si vreau sa stiu de la ce masina este ca mi`a placut

Geo_ZGA 01-10-08 17:29

Re: bord .....pe cielo?
 
Chiar ai vointa... ce ne arati in poza aia e doar consola schimbatorului. Se vede ca e diferita, dar chiar nu ai de unde sa-ti dai seama de la ce masina e.
Oricum seamana destul de mult cu cea de Cielo si chiar mi se pare mai urata...

mad max 01-10-08 17:33

Re: bord .....pe cielo?
 
Kadett E .......

D o n n 01-10-08 17:46

Re: bord .....pe cielo?
 
1 Attachment(s)
ok ms frumos
geo : "Chiar ai vointa... " =?


ceasurile merg puse?

Kent8 02-10-08 08:45

Re: bord .....pe cielo?
 
donn, dupa ce sa pui mizeriile astea de ceasuri?
nu mai bine pui din alea de gsi, digitale, frumoase?

D o n n 02-10-08 11:40

Re: bord .....pe cielo?
 
s`ar putea :D

RD-Woo 02-10-08 15:08

Re: bord .....pe cielo?
 
Da, sunt ceasuri de bord de Kadett E
la marime cred ca se potrivesc, arata cam la fel cu astea ale noastre..
insa la legaturile din spate / mufe.. nu stiu daca se mai potrivesc!

Mie nu imi plac deloc, sunt mult mai urate ca ale noastre..
au un design imbatranit, vechi (datorita si modelului masinii.. '80)
si nu prea inteleg de ce vrei sa le pui pe masina??

Sfatul meu:
mai bine incerca sa cauti bord digital de Kadett GSI/Vectra B, ca al lui RaduERD, NDY, Lao, KTL, etc..
alea DA, arata foarte bine!
sau o solutie mai ieftina: incerca sa cauti ceasuri cu plasma pt Cielo!
se potrivesc la fix, nu mai trebuiesc modificari deloc, sunt usor de montat si se vad super noptea!

RD-Woo 02-10-08 15:09

Re: bord .....pe cielo?
 
Iata si cateva poze:
imi plac mult mai mult decat modelul ala de Katett E!

https://img165.imageshack.us/img165/3...rdonkp8.th.jpghttps://img165.imageshack.us/images/thpix.gif https://img366.imageshack.us/img366/2653/01sc9.th.jpghttps://img366.imageshack.us/images/thpix.gif https://img82.imageshack.us/img82/545...cielqs6.th.jpghttps://img82.imageshack.us/images/thpix.gif https://img411.imageshack.us/img411/7...0446yc2.th.jpghttps://img411.imageshack.us/images/thpix.gif https://img366.imageshack.us/img366/7...0352im7.th.jpg

B0dy 03-10-08 01:47

Re: bord .....pe cielo?
 
1 Attachment(s)
Donn sa nu pui alea pe masina!!!! Mie astea mi-ar placea... :D

D o n n 03-10-08 07:18

Re: bord .....pe cielo?
 
masian o sa primeasca destul de multe modificari...incet incet...astea ultimele ar fi frumoase ....ca dau in nuanta masini :D

Geo_ZGA 03-10-08 08:31

Re: bord .....pe cielo?
 
Quote:

Originally Posted by B0dy (Post 1789258)
Donn sa nu pui alea pe masina!!!! Mie astea mi-ar placea... :D

Astea sunt 85 euro... am cautat peste tot si modelul asta, mai ieftin, nu am gasit.

i0_nu_tz 21-10-08 20:29

Re: bord .....pe cielo?
 
ca tot se vorbeste despre bord la cielo , mie mi-a placut si imi place mult asta .... cam ce trebuie facut ca sa arate si bordul meu asa?si cam cat m-ar costa ? daca aveti idee.:D:oops:https://photos3.hi5.com/0061/788/958/N83pa1788958-02.jpg

D o n n 08-11-08 20:00

Re: bord .....pe cielo?
 

cine imi poate da un site cu penultimul model?as vrea sa il cumpar

Geo_ZGA 09-11-08 17:55

Re: bord .....pe cielo?
 
Cred ca e facut din plexiglas si peste este pus colant scos la plotter. Se vede ca nu e plasma, este luminat din spate.
A inlocuit fata ceasurilor cu cele facute din plexi.
Iar acele cred ca sunt vopsite cu rosu, fiindca nu mai sunt luminate.

BGD_NNE 10-11-08 15:36

Re: bord .....pe cielo?
 
Si cand bordu se termina la 200 dar tu ai nevoie de mai mult ce faci ???Folosesti un bord de Kadett E corect ?


All times are GMT +2. The time now is 23:55.

- Copyright 2026 4Tuning