Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

electric_style 27-09-08 22:45

Club ESPERO
 
dupa cum se vede si in topicurile de mai sus toate masinile din gama daewoo au un club! haideti toti posesorii de espero, sa infintam Club Espero ,pentru a nu fi mai prejos de celalalte cluburi! Eu sunt de parere ca Daewoo Espero e o masina foarte reusita din toate punctele de vedere si merita deasemenea un club sa-i poarte numele de ESPERO:D
mi se alatura cineva ???

RD-Woo 28-09-08 15:22

Re: Club ESPERO
 
Felicitari pt infiintarea clubului!
Bravo! Multa bafta in continuare pt inmultirea membrilor!
PS: este o masina care chiar merita un astfel de club!

PetricaCBD 28-09-08 16:53

Re: Club ESPERO
 
felicitari si din partea mea....sper sa se stranga cateva espero....k sunt masini bune si frumoase...mie unu sincer(sper sa nu imi sara baietii de la club cielo in cap)imi place mai mult espero ca cielo.....daca nu gaseam cielo meu asa ieftin...imi luam sigur espero

danutz_2007 29-09-08 08:28

Re: Club ESPERO
 
ma alatur si eu!am un espero si sunt f multumit de el!

electric_style 29-09-08 12:19

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by PetricaPTK (Post 1781535)
felicitari si din partea mea....sper sa se stranga cateva espero....k sunt masini bune si frumoase...mie unu sincer(sper sa nu imi sara baietii de la club cielo in cap)imi place mai mult espero ca cielo.....daca nu gaseam cielo meu asa ieftin...imi luam sigur espero

multumim pentru incurajare!:D

electric_style 29-09-08 12:20

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 1781386)
Felicitari pt infiintarea clubului!
Bravo! Multa bafta in continuare pt inmultirea membrilor!
PS: este o masina care chiar merita un astfel de club!

deasemenea multumiri si tie pt incurajare si multa bafta in continuare si voua cu , culb cielo!

electric_style 29-09-08 12:21

Re: Club ESPERO
 
:lol:
Quote:

Originally Posted by danutz_2007 (Post 1782635)
ma alatur si eu!am un espero si sunt f multumit de el!

bun venit in clubul espero! ii asteptam pe toti posesorii de espero sa ni se alature!:-)

electric_style 29-09-08 12:32

Re: Club ESPERO
 
pentru inceput as dorii in numele tuturor posesorilor de espero sa ne ajute cineva si pe noi cu o sigla sau emblema cu inscriptia "CLUB ESPERO" !!! care va pricepeti cu astfel de proiecte , desene etc va rog sa luati legatura cu mine pe YM! chico_malo_xxl sau pe PM

ne ajuta si pe noi careva? rasplatim:D

electric_style 29-09-08 12:59

Re: Club ESPERO
 
3 Attachment(s)
va arat 2 epero care nu le-am vazut pe aici! unul este UJS-ul care este din Slatina , iar ce-l LEO este din craiova!

jamalosu 04-10-08 02:52

Re: Club ESPERO
 
sal as dorii sa intru si eu in club ceva masini modificate sunt ....????

electric_style 04-10-08 21:46

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by jamalosu (Post 1791054)
sal as dorii sa intru si eu in club ceva masini modificate sunt ....????

nu trebuie neaparat sai ai un espero modificat, important e sa detii un espero si sa vrei sa faci parte din clubul nostru! modificarile osa apara pe parcurs! asta e un club cu sau fara masini modificate!

asa ca bun venit in clubul espero!:D

draky90 05-10-08 17:53

Re: Club ESPERO
 
5 Attachment(s)
pey mi _as pune si eu "bestia" la expo':-P.....aveti idei de tuning ...ceva?respect...PS ar fi frumos un sticker gen club espero..:-P

electric_style 10-10-08 15:38

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by draky90 (Post 1793673)
pey mi _as pune si eu "bestia" la expo':-P.....aveti idei de tuning ...ceva?respect...PS ar fi frumos un sticker gen club espero..:-P

bun venit si tie in clubul espero! ps: legat de sigla clubului trebuie sa luam legatura cu cineva care se pricepe cu chestii d'astea si sa fie foarte creativ!

jamalosu 13-10-08 14:32

Re: Club ESPERO
 
frate ce ai aratat tu mai sus sunt niste espero facute urat si fara bun gust. scuze ca zic. uitate si tu la ndy pe forum, la gnt...alea sunt masini

electric_style 13-10-08 17:49

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by jamalosu (Post 1806386)
frate ce ai aratat u mai sus sunt niste espero faqte urat si fara bun gust scz k zic uitate si u la ndy pe forum....la gnt ......alea sunt masini

le-am vazut pe ambele!!! ceea ce aratam eu acolo este un espero din craiova frumusel!

D o n n 13-10-08 20:01

Re: Club ESPERO
 
felicitari pt idee electric...bafta in continuare si sper sa va stranget un numar tot mai mare de membri...! mie unu imi place espero foarte mult....se tuneaza frumos si cu bun gust ;)

electric_style 13-10-08 22:06

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1807016)
felicitari pt idee electric...bafta in continuare si sper sa va stranget un numar tot mai mare de membri...! mie unu imi place espero foarte mult....se tuneaza frumos si cu bun gust ;)

multumim pentru incurajare donn!

T-Bone 21-10-08 11:38

Re: Club ESPERO
 
Salutare!!!!
In primul rand vreau sa felicit persoana care a venit cu ideea si ideea in sine!!!
Sunt posesor de Daewoo Espero, sunt din Brasov si sunt foarte multumit de masina mea!!!Chiar mandru!!!!As vrea sa intru si eu in CLUB ESPERO!!!Cum se procedeaza?

D o n n 21-10-08 11:58

Re: Club ESPERO
 
sper sa nu te superi electric, T-Bone,iti prezinti maisna,eventual o poza 2,cu tine si cu masina

electric_style 21-10-08 21:15

Quote:

Originally Posted by D o n n (Post 1818190)
sper sa nu te superi electric, T-Bone,iti prezinti maisna,eventual o poza 2,cu tine si cu masina

nu am de ce sa ma supar Donn!!! Iar pentru tine T-bone nu-ti trebuie nici un fel de procedura pt a te integra in clubul nostru , ci doar sa te implici pentru tot ceea ce decidem cu totii!!! Ca de ex : trebuie sa facem o sigla care sa ne reprezinte clubul...asta fiind valabil pentru toti posesorii de Espero care vor sa ni se alature! Toata lumea care vrea si detine un espero e bine primit in club oricand , trebuie doar sa ne strangem cat mai multi pentu a realiza cu adevarat un club din toate punctele de vedere!:D

Quote:

Originally Posted by T-Bone (Post 1818157)
Salutare!!!!
In primul rand vreau sa felicit persoana care a venit cu ideea si ideea in sine!!!
Sunt posesor de Daewoo Espero, sunt din Brasov si sunt foarte multumit de masina mea!!!Chiar mandru!!!!As vrea sa intru si eu in CLUB ESPERO!!!Cum se procedeaza?

bun venit in clubul Espero !!! Nu's eu cel care a infiintat clubul , ci noi toti!!! Eu doar am deschis topicul si am venit cu ideea de a avea si noi un club cum au toti ceilalti posesorii Daewoo! :lol:

T-Bone 22-10-08 13:15

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by electric_style (Post 1819068)
nu am de ce sa ma supar Donn!!! Iar pentru tine T-bone nu-ti trebuie nici un fel de procedura pt a te integra in clubul nostru , ci doar sa te implici pentru tot ceea ce decidem cu totii!!! Ca de ex : trebuie sa facem o sigla care sa ne reprezinte clubul...asta fiind valabil pentru toti posesorii de Espero care vor sa ni se alature! Toata lumea care vrea si detine un espero e bine primit in club oricand , trebuie doar sa ne strangem cat mai multi pentu a realiza cu adevarat un club din toate punctele de vedere!:D



bun venit in clubul Espero !!! Nu's eu cel care a infiintat clubul , ci noi toti!!! Eu doar am deschis topicul si am venit cu ideea de a avea si noi un club cum au toti ceilalti posesorii Daewoo! :lol:

Multumesc pentru primire!!!
Poze cu mine si masina o sa pun, dar momentan sunt probl. cu aparatul!!!Nu pot sa scot pozele din el!!!:sad:
Spune-ai de sigla.Sunt ceva idei pana acum?
Parerea mea pt inceput ar fi ceva care sa reprezinte masina in mod direct!!!Adica sa se stie ca este Espero si nu oricare alt model Daewoo!!!!

electric_style 22-10-08 20:14

Re: Club ESPERO
 
la asa ceva ma gandeam si eu in legatura cu sigla , dar trebuie sa ne ajute cineva care are spiritul creatiei !!! pana atunci atasati aici mici schite privind sigla si s-o alegem pe cea mai potrivita , apoi sa facem stickere si cel ce le comfectioneaza isi face clienti direct din toata tara!:D hai care te oferi sa ne ajuti ca iesi pe profit!:-)

Esperache 25-10-08 19:25

Re: Club ESPERO
 
Salutare,
Bucurosi de noi membri ? https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/95324-espero-2-0-16v-gsi-turbo-vis-devenit-realitate.html

electric_style 25-10-08 20:01

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by Esperache (Post 1826664)
Salutare,
Bucurosi de noi membri ? https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=95324

bun venint printre noi! din ce in ce mai numeroasa familia espero8)

RD-Woo 28-10-08 15:58

Re: Club ESPERO
 
Site dedicat modelului:

http://daewooespero.3x.ro/index.htm


.......

electric_style 28-10-08 22:10

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 1831554)
Site dedicat modelului:

http://daewooespero.3x.ro/index.htm


.......

multumim frumos! daca tot ce pricepi la creerea site-urilor , de ce nu inceri sa faci unul cu www.esperoclub.ro ! ti-am fi foarte recunoscatori

RD-Woo 29-10-08 15:29

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by electric_style (Post 1832248)
...de ce nu inceri sa faci unul cu www.esperoclub.ro ! ti-am fi foarte recunoscatori

As vreau sa va pot ajuta, insa nu eu l-am creat pe cel postat
de mine, ci doar l-am gasit!!!

electric_style 29-10-08 19:58

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 1833326)
As vreau sa va pot ajuta, insa nu eu l-am creat pe cel postat
de mine, ci doar l-am gasit!!!

ok , nici o problema !!! se gaseste cineva care sa ne ajute...!:D

T-Bone 04-11-08 16:56

Re: Club ESPERO
 
se vorbea despre un logo al clubul....
cautand pe net "inspiratie " am dat peste asta:https://img217.imageshack.us/img217/3058/logo2gt7.th.jpg
poate ajuta sau o sa ajute pe cel care o sa faca logo-ul clubului!!!
sa speram ca se gaseste cat mai curand acel "cineva"!!!:D

electric_style 04-11-08 21:08

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by T-Bone (Post 1843476)
se vorbea despre un logo al clubul....
cautand pe net "inspiratie " am dat peste asta:https://img217.imageshack.us/img217/3058/logo2gt7.th.jpg
poate ajuta sau o sa ajute pe cel care o sa faca logo-ul clubului!!!
sa speram ca se gaseste cat mai curand acel "cineva"!!!:D

foarte interesant logoul asta! este o prima idee pentru logoul nostru!

T-Bone 05-11-08 13:19

Re: Club ESPERO
 
Am mai gasit ceva:
http://www.eseng.com/autologo/autolo...rea_espero.gif
se vede putin mai bine.....:-)

are idee cineva daca se gaseste la noi in tara logo-ul asta?
as vrea sa il pun in locul celui de la portbagaj8) !!!

RD-Woo 05-11-08 14:46

Re: Club ESPERO
 
Personal am vazut cateva Espero cu astfel de embleme
pa capota motorului si pe capacul portbagajului..
nu striu insa provenienta lor, daca au fost puse din fabrica
sau ulterior, etc...

electric_style 05-11-08 18:35

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by RD-Woo (Post 1845314)
Personal am vazut cateva Espero cu astfel de embleme
pa capota motorului si pe capacul portbagajului..
nu striu insa provenienta lor, daca au fost puse din fabrica
sau ulterior, etc...

asta a fost prima sigla pentru espero data de catre producator la inceputl anilor 92 , 93 cand incepeau sa se fabrice primele loturi de espero!

Esperache 05-11-08 20:30

Re: Club ESPERO
 
Din cate stiu ... se pot comanda pe la Radacini; sunt in catalogul de piese Espero.

T-Bone 21-11-08 08:18

Re: Club ESPERO
 
Am si eu o intrebare.....este pentru cei care si-au modificat masina.....stie careva unde pot gasi pe cineva care are/face/comercializeaza bord plasma pentru Espero?
Am tot cautat dar nu prea am gasit.....
Dak stie cineva va rog sa (daca se poate) ma puneti in legatura cu acea persoana!!!
Multumesc anticipat!!!!

RD-Woo 21-11-08 15:31

Re: Club ESPERO
 
Plasme special pt Espero nu am vazut pana acum,
insa banuiesc ca se pot face la comanda!
cauta la Bursa si poti lua legatura cu sadisor, el are multe modele de plasme pt diferite modele auto la vanzare,
banuiesc ca iti poate face rost si pt Espero!

electric_style 22-11-08 20:17

Re: Club ESPERO
 
daca ne-am strange cativa , am putea face o comanda mai speciala pentru plasme !!! pana acum n-am gasit nici un fel de plasma sa fie compatibila pe espero!!! exista insa una care se potriveste...si anume de Lancia , dar problema este la indicatoarele de benzina si temperatura apa ,deoarcere sunt inversate (apa in stanga si benzina in dreapta)

T-Bone 23-11-08 16:45

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by electric_style (Post 1880693)
daca ne-am strange cativa , am putea face o comanda mai speciala pentru plasme !!! pana acum n-am gasit nici un fel de plasma sa fie compatibila pe espero!!! exista insa una care se potriveste...si anume de Lancia , dar problema este la indicatoarele de benzina si temperatura apa ,deoarcere sunt inversate (apa in stanga si benzina in dreapta)

foarte buna idee!!!
dar am cateva intrebari......
se poate rezolva problema de care vorbesti?(indicatoarele de apa si benzina)
si cam ce pret ar avea.....niste poze ar fi binevenite, daca ai avea....
montajul cum se efectueaza?un electrician auto ar fi de ajuns?

electric_style 23-11-08 23:24

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by T-Bone (Post 1881994)
foarte buna idee!!!
dar am cateva intrebari......
se poate rezolva problema de care vorbesti?(indicatoarele de apa si benzina)
si cam ce pret ar avea.....niste poze ar fi binevenite, daca ai avea....
montajul cum se efectueaza?un electrician auto ar fi de ajuns?

ajunge pe la vreo 300 ron plasma! problema ar fi pentru cel ce le produce pentru ca trebuie sa ne inlocuiasca noua pentru espero , indicatoarele...apa / benzina...si cred totusi ca se pot face modele pentru orice fel masina! numai sa fie o comanda serioasa!!!

Esperache 24-11-08 08:47

Re: Club ESPERO
 
2 Attachment(s)
Nu v-ar place astea de Opel Astra F ?


All times are GMT +2. The time now is 05:37.

- Copyright 2024 4Tuning