Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

^^Splash^^ 22-02-10 11:13

Re: Club ESPERO
 
Stie cineva un service daewoo care sa aiba tester pentru espero ?

ZaNe94 22-02-10 11:18

Re: Club ESPERO
 
am si eu o curiozitate, a iuncercat cineva sa faca pe spate in loc de acele gemulete dintre luneta si portiere, stalpi? nu cred ca ar da bine doar prin vopsirea geamului, ci trebuie modificat putin mai mult, dar cred ca ar da bine si sunt curios cum ar arata...

ing3r 22-02-10 12:04

Re: Club ESPERO
 
@87-bob: Depinde ce vrei de la masina: confort sau stabilitate.
Pt confort iti iei ceva pe ulei (ma refer la amortizoare) , iar pt stabilitate pe gaz. Sau combinat, gaz+ulei.
Arcuri ori iti iei Heavy duty ori sport (sa coboare macar un 40 ), sa nu iti iei Coreea ca sunt panarama. Amortizoare eu as recomanda Sachs pe gaz, Bilstein, oricum nu originale, nu Coreea (sunt praf). Eu am schimbat amortizoarele pe fata cu unele originale si nu au nici 10 mii si cel de pe dreapta troncane. Le-am schimbat si pe cele de pe spate cu unele LIP pe gaz, sunt f multumit de ele. Parerea mea, dai un ban dar stii ce cumperi !

ALEX_BZN 22-02-10 15:52

Re: Club ESPERO
 
man o alta firma smechera de care sunt multumuit este KAYABA(KYB prescurtat)..le am pe toate 4 de vreo 40mii km i sunt multumit..am pe ulei dar gasesti si gaz si gaz+ulei tot ce vrei si sunt destul de bune...eu am amortizoare pe ulei cu arcuri sport si sunt multumit..e un compromis intre masina joasa dar nu foarte rigida.....

johnsonxxl 22-02-10 15:54

Re: Club ESPERO
 
help me please...am desfacut piulita aia la volan..dar nu iese..mai are vreo siguranta ceva???

Sonny™ 22-02-10 15:56

Re: Club ESPERO
 
iar ai stricat masina...ce nu iese piulita sau volanul?

johnsonxxl 22-02-10 15:57

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3112665)
iar ai stricat masina...ce nu iese piulita sau volanul?

volanu' mai mecanicule :))

Sonny™ 22-02-10 15:58

Re: Club ESPERO
 
vezi ca sar putea sa fie de la timp...adica sa trebuiasca sa ii faci un pic de joc asa a fost si la mine nu a fost schimbat niciodata...vrei volanul meu...?fai un pic de joc si o sa iasa;)

johnsonxxl 22-02-10 16:03

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3112674)
vezi ca sar putea sa fie de la timp...adica sa trebuiasca sa ii faci un pic de joc asa a fost si la mine nu a fost schimbat niciodata...vrei volanul meu...?fai un pic de joc si o sa iasa;)

am tras de el de am zis ca il rup..lasa ma ca nu e dacie :))

87-bob 22-02-10 17:46

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by ing3r (Post 3112019)
@87-bob: Depinde ce vrei de la masina: confort sau stabilitate.
Pt confort iti iei ceva pe ulei (ma refer la amortizoare) , iar pt stabilitate pe gaz. Sau combinat, gaz+ulei.
Arcuri ori iti iei Heavy duty ori sport (sa coboare macar un 40 ), sa nu iti iei Coreea ca sunt panarama. Amortizoare eu as recomanda Sachs pe gaz, Bilstein, oricum nu originale, nu Coreea (sunt praf). Eu am schimbat amortizoarele pe fata cu unele originale si nu au nici 10 mii si cel de pe dreapta troncane. Le-am schimbat si pe cele de pe spate cu unele LIP pe gaz, sunt f multumit de ele. Parerea mea, dai un ban dar stii ce cumperi !

inger@poi as vrea sa mi iau ceva pe gaz asa mi au zis si niste colegi de serviciu...ale mele deocamdata nu bat,nu troncane si as vrea sa le schimb doar pe spate deocamdata,pana in vara ca nu sunt chiar asa in bani...u cat ai dat pe cele de spate?
jhonson poi volanul are niste striatii ca nu mi vine acum sa le spun altfel,d aia nu iese,e si un pic conic,misca stanga dreapta de el...

johnsonxxl 22-02-10 17:52

Re: Club ESPERO
 
e pe zimti...daca il mai misc ca azi il rup :)))

banzay 22-02-10 19:40

Re: Club ESPERO
 
Incearca cu un BAROS! Pe bune vorbesc :) E foarte bine infipt. Prin socuri il scoti. Asta in caz ca nu mai vrei sa pui inapoi volanul ca risti sa il indoi. Eu si la matiz si la cielo am tras de am inebunit, pana am facut parghie cumva, batusem si cu ciocanul un pic la matiz de a iesit intr-un final. Asa e ca am gresit dimensiunea piulitei? Era de 22 nu? :)

Andutu TZH 22-02-10 19:49

Re: Club ESPERO
 
Spuneti-mi si mie caseta de directie poate sa bata,pentru ca atunci cand dau cu roata din stanga usor intr-o groapa se aude ca un troznit si simt si in ambreaj.Eu am avut acolo o fisura specifica espero dar am remediat-o si a ramas putin joc in bucsi,De atunci nu prea am luat gropi decat una mai serioasa dar nici aia asa serios,imi este tare frica sa nu fi reaparut fisura acceea,de aceea intreb daca doar din caseta si bucsile de la caseta poate sa trozneasca acolo in dreapta si sa simt si in ambreaj

Sonny™ 22-02-10 20:16

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by johnsonxxl (Post 3112686)
am tras de el de am zis ca il rup..lasa ma ca nu e dacie :))

nu e dacie....are cleme...mie sa nul rup lasa sa imi zica baietii ca tu nu stii...ti.am zis ca trebuie socuri dar tu nu batman...crezi ca daca am dacie nu stiu si ces cu marcile straine...?e bun asa...;)

draky90 22-02-10 21:19

Re: Club ESPERO
 
man....pentru volan....frumos...faci soc stanga dreapta...si trage foarte putin in sus...te axezi pe laterale;)
cine ma ajuta cu niste idei pentru capota...sau grila...sa o "personalizez"...un fel de custom hood...
dar ceva frumos...finut...nu gen coca...ditamai aerisirea:D
thx8)


All times are GMT +2. The time now is 08:06.

- Copyright 2024 4Tuning