Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

NiCu_GaB 17-12-09 20:28

Re: Club ESPERO
 
pai eu l-am pus nou-nout acum cateva zile,si baga la fel cum baga si cu ala vechi.....:|

johnsonxxl 17-12-09 20:53

Re: Club ESPERO
 
nu stiu ce e atunci...eu lam schimbat in primavara ca na hai sa pun nou...si acu vad ca nu e bun..ala vechi baga de rupea caldura..la nivelul 2 nu puteai sta de cald

draky90 17-12-09 20:54

Re: Club ESPERO
 
eu aveam un drac de termostat...cand ajungea pe rosu deschidea...a facut asa de 3 ori..si papa radiator:))

johnsonxxl 17-12-09 21:06

Re: Club ESPERO
 
da tie la ce nivel iti sta temperatura? ma dar termostatul original la cat deschide?

draky90 17-12-09 21:07

Re: Club ESPERO
 
90c..temp statea bine..dar ii lua ceva pana deschidea....

johnsonxxl 17-12-09 21:08

Re: Club ESPERO
 
nu temperatura..na nuj unde vine 90 de grade...la a cata linie?

draky90 17-12-09 21:09

Re: Club ESPERO
 
aaaa...pei...nu stiu...vezi si tu unde deschide...si zici ca este 90c:))

johnsonxxl 17-12-09 21:21

Re: Club ESPERO
 
cum ma nu te uiti la temperatura?trece de jumate acu?

draky90 17-12-09 21:22

Re: Club ESPERO
 
eu nu mai am termostat pe masina....l`am dat jos asta vara..ca mergeam ca haoticul si se incalzea repede motoru....
si ca sa se incalzeasca la mine dim..o las 10 min...in relanti...si merge;)

gogufifa 17-12-09 23:03

Re: Club ESPERO
 
la mn in 5 min la nivelu 2 se face sauna in masina de nu poti sa stai si temp motorului sta la 95 grade

ALEX_BZN 17-12-09 23:30

Re: Club ESPERO
 
sunt mult mai multe lucruri care pot sa faca probleme in incalzirea motorului si a instalatie de "climatizare":
1)termostatul care poate deschide mai devreme,poate deschide la 90 de grade si apoi sa ramana pe blocat si sa scada temeperatura vizibil si o alta posibilitate sa nu mai deschida si sa fiarba apa.
2)se pot aseza depuneri pe caloriferul din bord si se poate infunda si automat circuland apa mai greu pin el se raceste mai repede de la electroventilatorul ala care baga aerul in masina.
3)la panoul de climatizare se pot produce anumite defectiuni,el find electric si nu mai inregistreaza rotirea butonul de aer cald/rece spre maxim(dai de el si dai degeaba si in loc de maxim din circuit se transmite impulsul cum ar fi la trei sferturi,am dat un ex) si automat caldura nu mai este la capacitatea maxima.

ing3r 18-12-09 04:42

Re: Club ESPERO
 
Sincer sa fiu, parca e mai ceva decat messenger aici , pe bune! Am intrat mai rar in ultimul timp, am fost ocupat, una alta...Dar cat am citit aici mi-am pus mainile in cap. Posturi de 2-3 cuvinte, doar de dragul de a posta :(. Saracul Geo, trebuie sa scrie "cu rosu" ca sa inteleaga lumea sa posteze conform regulamentului?
In alta ordine de idei, cu Asiromul nu am rezolvat nimic, inca. Astept inca raspuns de la CSA, dupa reclamatia pe care le-am facut-o. Am facut si o cerere de eliberare a unei copii dupa dosarul de dauna, sa am si eu actele (in caz de ceva :D ).Masinuta sta la service cuminte, cu zapada pe ea :P. Poate careva dintre voi (mai ales din Bucuresti) sa imi faca rost de un e-mail sau un nr de tel al unui manager de la Asirom-daune ? Ca daca discut cu ala sigur se rezolva, asa ...cu distrusii aia degeaba discut, e ca si cum as vorbi la pereti! Deci daca faceti rost, dau o tuica fiarta sau un vin fiert! Bafta!
L.E.: Intre timp imi fac treaba cu o Solenza, in care se face balta pe presurile din fata cand ploua! Deci daca patiti asa ceva la Espero vechi , consolati-va cu gandul ca se intampla acelasi lucru si la masini din 2003 :)) :)) ;)).
offtopic:Si da, mi s-a pus pata sa-mi iau o pisicuta, dar nu oricare, ci modelul 318is, de 140 "pisicute mai mari". Insa mai intai trebuie sa imi rezolv cu masina mea si pe urma ma gandesc la lucrurile astea :(.

mike-fullspeed 18-12-09 14:33

Re: Club ESPERO
 
@ Geo Bine ca ai sters decat postul meu.... pe celelalte de nu le-ai sters???? Iti multumesc si aici pentru infractiune!!!

Voi ati primit infractiune??? jonhson, draky, etc????

draky90 19-12-09 12:51

Re: Club ESPERO
 
yap...la mine este a 2`a:drunk:
la a 3`a am pus`o;)

johnsonxxl 19-12-09 13:04

Re: Club ESPERO
 
si eo am 2 ;))


All times are GMT +2. The time now is 13:53.

- Copyright 2024 4Tuning