Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

ing3r 03-12-09 23:31

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by johnsonxxl (Post 2857436)
inger ce ai mai facut cu masina?

Deocamdata...nimic. Am fost azi la asirom sa le dau contul pt a-mi vira banii de despagubire pe janta, in rest...Astept. Probabil ca sapt viitoare o sa vina acceptul de plata!
Quote:

Originally Posted by 87-bob (Post 2857779)
am si eu aceeasi problema cu butonul de la geam dreapta dar nu am reusit sa desfac panoul de la sofer...imi dati si mie mai multe detalii ca nu as vrea sa zgarii tapiteria ...mike?inger?si mie un sfat?sau cine a mai facut...:-Pbafta

Ti-a zis Mike cum se face, e destul de simplu! La fel si cu butoanele de pe celelalte usi!
Quote:

Originally Posted by ^^Splash^^ (Post 2858276)
Am rezolvat cu masina :) din ce observ eu chiar au facut treaba buna aia de la service . bara e frumos vopsita. luni le-am dus masina si miercuri a fost gata.acu cred ca o sa ma duc la ei la o revizie

Se observa diferenta de culoare? Sa pui poze sa vada si ochiul nostru!!! Ai grija acum de masina sa nu o mai lovesti!!!Chiar dak nu din vina ta... :P

Deocamdata vreau sa imi vand jantele pe care le-am avut pe masina, cele de aliaj negru cu argintiu. Cred ca raman la table :P, desi imi pare rau de ele!

^^Splash^^ 04-12-09 00:51

Re: Club ESPERO
 
cu prima ocazie o spal si o sa fac poze. ca acum e cam prafuita :) dar eu zic ca e chiar bine

schmeichel 06-12-09 15:28

Re: Club ESPERO
 
sal am pus si eu poze cu masina mea cum arata acum si o sa revin cu poze cand vor surveni modificarile care le am in cap >:):twisted:

mike-fullspeed 06-12-09 16:57

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by schmeichel (Post 2866751)
sal am pus si eu poze cu masina mea cum arata acum si o sa revin cu poze cand vor surveni modificarile care le am in cap >:):twisted:

unde sunt, ca nu le vad ?

sb05mhn 06-12-09 18:11

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by mike-fullspeed (Post 2859295)
Salut! E foarte simplu, te uiti sub masina daca are catalizator. E ca o toba mai mica situata cam pe la mijlocul masinii. E prins la ambele capete cu cate 4 suruburi. Daca nu are catalizator are o teava in locul ala! Bafta!

@ 87-bob: Daca vrei sa scoti butoanele incerci cu o surubelnita. Bagi surubelnita la un cap si fortezi sa il scoti in sus. Ar trebui sa iese usor, daca nu tragi un pic mai tare ca nu are ce sa se intample!

mam uitat e o teava montata acol :((( na si e vreo faza daca e non euro ?? ca se mareste taxa de poluare , sau le desfinteaza pe astea non euro cum e ca sa stiu sa ma spperi sau nu???ms de raspuns:)

johnsonxxl 06-12-09 18:21

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by sb05mhn (Post 2867166)
mam uitat e o teava montata acol :((( na si e vreo faza daca e non euro ?? ca se mareste taxa de poluare , sau le desfinteaza pe astea non euro cum e ca sa stiu sa ma spperi sau nu???ms de raspuns:)

punei catalizator daca vrei... ;)

mike-fullspeed 06-12-09 19:42

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by sb05mhn (Post 2867166)
mam uitat e o teava montata acol :((( na si e vreo faza daca e non euro ?? ca se mareste taxa de poluare , sau le desfinteaza pe astea non euro cum e ca sa stiu sa ma spperi sau nu???ms de raspuns:)

non-euro = taxa imensa avand in vede ca e si anul mai bun('95,'96,'97)

Si degeaba ii mai pui catalizator daca in acte nu scrie ce euro e, si oricum astia de la noi o trec un euro mai mic, adica daca e euro2, ei o trec euro1. Iti spun asta ca stiu de la preteni care au patit-o.

Dar ce nu inteleg eu, de ce nu ti-ai luat una inmatriculata la noi, pentru ca gaseai si mai ieftine, cu ceva bube.... dar macar aveai acte. Dupa parerea mea un Espero neinmatriculat nu face mai mult de 500 de euro! ( cu volanul pe stanga).
Spun asta pentru ca a venit acum ceva timp un prieten la mine cu un Espero de Anglia, volanul e dreapta, daca vreau sa il cumpar. Voia 200 euro pe el! Nu l-am cumparat pentru ca avea motorul de 1,5 16v si nu aveam ce sa fac cu el... Cei drept nu aveam nici banii, dar daca era de 1,8 al meu era! Asa a ajuns la dezmembrari! Au niste preturi atat de mici Espero incat nu imi vine sa cred... :shock:

schmeichel 06-12-09 21:04

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by schmeichel (Post 2866751)
sal am pus si eu poze cu masina mea cum arata acum si o sa revin cu poze cand vor surveni modificarile care le am in cap >:):twisted:

http://picshare.geenza.com/tmb/8A266815.jpg http://picshare.geenza.com/tmb/64D2D444.jpg http://picshare.geenza.com/tmb/66EC34A8.jpg http://picshare.geenza.com/tmb/B5190F4D.jpg http://picshare.geenza.com/tmb/D2A0CCE7.jpg

johnsonxxl 06-12-09 22:18

Re: Club ESPERO
 
frumoasa masina...naspa ca nu e inmatriculat...taxa e imensa..mai bine bag-o pe bulgaria...
da mike si eu am ramas socat decat de ieftin se dau acum espero..nu stiu de ce...nici nu iti mai vine sa vinzi masina..

mike-fullspeed 06-12-09 22:29

Re: Club ESPERO
 
Stiu, e belea cu preturile astia... Si eu as vrea sa il vand... ma gandeam la un 90 de mil. sau un schimb cu un papuc sau o duba ceva.... Dar, deh....

johnsonxxl 06-12-09 22:32

Re: Club ESPERO
 
la banii care iam bagat in ea nu se merita sa o dau..prefer sa investesc in continuare in ea..is multumit de masina..daca e sa cada pe viitor vreun pret bun o dau..daca nu ..nu... ;)

mike-fullspeed 06-12-09 22:36

Re: Club ESPERO
 
Poi la mine e problema ca nu imi vine sa bag banii in ea... Cand aud sa bag bani in masina mai bine ma impusti! :)) Crede-ma ca pur si simplu nu imi vine sa ma uit la ea ce are... tre sa schimb IAC-ul (il am -> moca) si sa curat neste chestii la motor ca vibreaza un pic la relanti si nu imi vine sa ma apuc de ea... Stiuca nu e bine sa o las pana cade de tot.... dar :((

ing3r 06-12-09 23:17

Re: Club ESPERO
 
Sentimentul asta il am si eu...Nu sunt hotarat daca sa mai bag bani in ea (reparatii, tunning,etc...) sau sa o vand.Daca o vand , nu scot nici ca am bagat in ea, asa ca mai bine o tin! Macar e a mea, stiu ce am , ce conduc, ma pot baza pe ea...Nu se merita sa o vinzi!!! Ofera prea mult pt cati bani scoti pe ea!

87-bob 07-12-09 14:55

Re: Club ESPERO
 
ce ati patit ma de vreti sa le vindeti?:shock:acum pe bune nu cred ca gasesti o masina la 2000de euro la fel de una ca espero...putine sunt care la banii astea iti ofera ca espero abs,geamuri electrice toate,ac si altele...dai pe o solenza 3000si n are nici servo sa nu mai zic altceva...dar fiecare cu parerile lui...poate aveti bani de ceva mai bun acum:lol:
schmeichel@ pe ce e inscrisa masina ta?cat ai dat pe ea?la mine in alexandria s a vandut una la 1800de vorbeai singur daca o vedeai...

ing3r 07-12-09 16:17

Re: Club ESPERO
 
Mda...Am o mare problema acum !!!
Mi-a venit acceptul de plata de la Asirom la service, mi-a picat fata cand am vazut:
din 26 mil cat era devizul, 7 mil consta in "diferenta pret piese conform oferta piata" si 935 ron diferenta culpa comuna!!! si 935 este suma cu care sunt ei de acord sa plateasca reparatia! Nu mi-a venit sa cred, prima oara am crezut ca e vreo gluma proasta!
Am fost la service , mi-a spus fata de acolo ca le-a trimis 2 mailuri in care cerea explicatii, nu a primit nici un raspun in 4 zile!
Am fost pe urma la CSA (comisia de supraveghere a asiguratorilor) si am facut reclamatie, sper sa rezolve ceva aia, daca nu, urmatorul pas...judecata! Nu mi se pare normal ca eu , care am fost lovit, fiind vina lu ala, dupa ce am stat fara masina aproape o luna, sa fiu nevoit acum sa platesc din buzunar 16 mil , bani pt care nu am nici o vina...M-a deranjat tupeul celui de la asirom care a inchis dosarul sa bage culpa comuna, pe ce baza legala are dreptul asta, cand eu si inculpatul am completat o constatare amiabila la accident din care reiese ca el e vinovatul !! ???
Oricum am fost pe urma si la asirom si am facut o cerere de reanalizare a dosarului si am sunat de 30 ori la Asirom Bucuresti si am vb cu team leaderul de acolo, cu seful lor... Astept un raspuns oficial si explicatii pt ce au bagat culpa comuna si diferenta de pret la piese...La telefon au zis ca nu au ce explicatii sa imi dea. O sa primesc unul in scris! Oricum ii dau in judecata, insa un lucru ma nelamureste: pe ce baza legala a putut ala sa imi bage culpa comuna la acceptul de plata, cand totul e clar ca a fost vina celuilalt? Si de unde a scos dif. de pret la piese cand pe deviz sunt doar lucrari si piese care coincid cu constatarea agentului de la asirom ?
Ce ma sfatuiti sa fac in continuare? Am fost la CSA, a zis ca in max 30 zile primesc un raspuns oficial. Mi-e groaza ca astept atat si stau cu masina blocata in service!!!
scz de post imens, dar sunt multe de explicat!


All times are GMT +2. The time now is 04:18.

- Copyright 2024 4Tuning