Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale masini (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini.html)
-   -   tuning si femei (https://forum.4tuning.ro/27-discutii-generale-masini/92012-tuning-femei.html)

ionut_cluj 25-09-08 01:41

tuning si femei
 
Ma sacaie subiectul asta de ceva vreme incoace... De cand, unde, si de ce alaturarea dintre femei si tuning, sau masini in general? Astea sunt niste jucarii facute sa ne ia gandul de la femei, nu invers. Am vazut atatea emisiuni si masini prezentate in reviste care nu le puteam vedea din cauza vreunei domnisoare bagate parca cu forta in imagini.
Pe mine unul ma irita, ma irita in reviste, ma irita hostess-urile de la saloanele auto, fetele care isi fac veacul pe langa masini pe la expozitii. Ma intereseaza masina, aia vreau s-o vad, nu fundul vreunei domnisoare.
Voi ce parere aveti?

Dany.bilan628 25-09-08 02:03

Re: tuning si femei
 
total de acord cu tine. good point

Sindrom 25-09-08 08:02

Re: tuning si femei
 
problema cred ca este majoritar in Romania, pentru ca ce am vazut despre hostesse la saloanele de afara, or fi ele dezbracate, dar sunt decente, nu sunt obscene, cum am mai vazut pe la noi.

ionut_cluj 25-09-08 11:17

Re: tuning si femei
 
si mai rau e ca majoritatea nu stiu absolut nimic despre masina respectiva.

dreaq 25-09-08 12:41

Re: tuning si femei
 
Pai n-ati prins ideea.Automat cand va luati o masina super tunarita trebuie si un 'accesoriu' de genul ..altfel nu sunteti la moda :twisted: De asta organizatorii pun 'maimutze' pe/langa/in masini , poate va ajuta sa luati o decizie (blonda bruneta roscata , ce se potriveste mai bine cu masina) :twisted:
Oricum nu cred ca ar vrea cineva doar sa stea de vorba cu ele la cum arata :D

Mustang 26-09-08 16:07

Re: tuning si femei
 
S-a dovedit faptul ca femeile si masinile atrag barbatii.
Din acest motiv cele 2 fac pereche si merg pe la saloane.

In sa sunt de acord cu ideea altora: sexi nu inseamna obscen.

aleks 26-09-08 16:22

Re: tuning si femei
 
cererea publicului tinta aduce cucoanele pe langa masini.
niciun organizator de show sau expo nu s-ar incarca cu banii de dat, figurile, fitele si durerile de cap pe care le aduc zanele astea daca nu ar fi necesare pentru succesul manifestarii..

Sasha 29-09-08 15:46

Re: tuning si femei
 
Quote:

Originally Posted by ionut_cluj (Post 1774998)
si mai rau e ca majoritatea nu stiu absolut nimic despre masina respectiva.

adevarat:roll: insa...alea care stiu nu stau ca "maimutele" pe la expozitii
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1777872)
S-a dovedit faptul ca femeile si masinile atrag barbatii.
Din acest motiv cele 2 fac pereche si merg pe la saloane.


In sa sunt de acord cu ideea altora: sexi nu inseamna obscen.

exact, femeile si masinile atrag si nu numai barbati, atrag privirile in general.
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 1777904)
cererea publicului tinta aduce cucoanele pe langa masini.
niciun organizator de show sau expo nu s-ar incarca cu banii de dat, figurile, fitele si durerile de cap pe care le aduc zanele astea daca nu ar fi necesare pentru succesul manifestarii..

si bineinteles succesul e pe primul loc:)

aleks 29-09-08 16:46

Re: tuning si femei
 
da, succesul manifestarii inseamna recuperarea banilor si evident profit, daca se poate, iar daca asta se cere, asta se aduce.

Sasha 29-09-08 17:02

Re: tuning si femei
 
am inteles exact ce ai vrut sa spui:| chiar de la inceput:-P

aleks 29-09-08 17:15

Re: tuning si femei
 
ok, mea culpa, am crezut ca m-am exprimat ambiguu si de asta :)

Geo_ZGA 30-09-08 07:54

Re: tuning si femei
 
S-ar putea incerca un expo-tuning FARA femei :D A fost editia 1 cu femei, a fost si a 2a, si a 3a... s-ar putea incerca sa se renunte la ele, sa vedem daca publicul va fi la fel de atras. Eu zic ca da! Si cand zic fara femei la standuri, ma refer la absolut toti, fara exceptii.
1. Sexy s-a transformat in indecent si vulgar.
2. Nu mai ai loc sa vezi masina din cauza silicoanelor.
3. Am vazut faze in care venea omu' sa faca o poza la masina cu un aparat mai profi si instant 2-3 d'nsoare siliconate si dezbracate sareau pe capota masinii, de nu mai iesea nici culoarea in poza.
4. Sa nu mai vorbesc de "urmele" lasate pe vopsea si pe tabla de diversele accesorii ale d'nsoarelor, unghii etc. Sa spuna expozantii daca nu e asa...
Motive in plus sa se renunte la duduile siliconate. Nu am nimic cu ele, dar pana la urma... e tuning sau...?

Mustang 01-10-08 15:20

Re: tuning si femei
 
Eu sunt pro fetelor atat timp cat nu devin foarte vulgare.
Nu cred ca exista salon de tuning in lume, in care sa nu fie prezente niste hostesse langa anumite masini. ;)

km_45 02-10-08 12:35

Re: tuning si femei
 
doar nu ai vrea sa fie unu care are doctorat in mecanica langa masina sa-ti dea detalii pana la ultimul surub.

Sunt de acord ca ele sa stea langa masina,sa reprezinte acea masina,dar nu sa se urce pe ele si sa se creada printese si ca nu poti sa vorbesti cu ele daca nu ai cont in banca in euro.Majoritatea care sunt in expozitii de tuning au niste fumuri in cap,mai mari decat vedetele de la TV

Sindrom 08-10-08 21:11

Re: tuning si femei
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1786647)
Eu sunt pro fetelor atat timp cat nu devin foarte vulgare.
Nu cred ca exista salon de tuning in lume, in care sa nu fie prezente niste hostesse langa anumite masini. ;)



Exact hostesse nene cu pitipoance, sa zicem nu toate, dar totul pleaca de la felul in care se imbraca sau sunt imbracate/dezbracate, pentru ca eu as fi curios daca fetitele alea ar fi mai imbracate, un pic asa si daca ar stii in afara de marca masinii ceva despre masina, gama, sau clubul in unele cazuri care le reprezinta.


All times are GMT +2. The time now is 21:51.

- Copyright 2026 4Tuning