![]() |
Un link util
Propun sa facem un topic cu link-uri interesante referitoare la masini retro.
Incep eu: http://retrorides.proboards86.com/in...?board=general Este un forum legat de masini vechi. Recomand topicul cu poze: http://retrorides.proboards86.com/in...y&thread=11389 |
Re: Un link util
nu se poate asa ceva,am inebunit cate masini sunt adevarate,am luat aproape toate pozele :shock:
|
Re: Un link util
stie cineva ceva mai sigur despre acel zvon , care spune de o viitoare lege prin care se va interzice circulatia masinilor non euro ? daca se va aproba acea lege , noi ce trebuie sa facem ?
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
ca la noi, la nimeni .... in germania aceste masini , sunt scutite de impozit si au si asigurari mai mici ... se pune un H in fata numarului de la "history" .
La noi ... sar pe noi ca hienele, taxe , impozite, si probabil ni le vor radia daca nu avem normele euro .... huuuuuuuuu |
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
salut.am auzit de la cineva ca pt o masina ca sa fie atestata ca fiind de epoca nu trebuie sa pui aparatul de sudura pe ea.e adevarat?
|
Re: Un link util
Quote:
|
Re: Un link util
pai si unde pot sa gasesc asa ceva?
|
Re: Un link util
Quote:
ce legatura are o sudura?daca tai un panou ruginit,cu ce il prinzi?lumea se uita la repere,nu la sudura... |
Re: Un link util
nu m-am suparat ca nu am de ce, dar parerile sunt impartite,unii zic ca nu trebuie sudura decat capsare,altii ca poti sa sudezi...
|
Re: Un link util
Quote:
http://www.stilxxi.ro/cs-photos/prod...1227691588.jpg eu zic ca cine ti-a spus de capsare si-a batut joc de tine. cat timp masina are foarte multe repere originale ai sanse sa iei certificat de vehicul istoric (daca e cazul ) |
Re: Un link util
singurul lucru pe kre il are skimbat este k in loc de dinam pe 6v are un alternator,in rest este originala 100%.;)[IMG]http://www.postimage.org/Pq2w0pt0.jpg[/IMG]
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:12. |
- Copyright 2026 4Tuning