Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   bmw 325 cum scot mai mult din motor (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/9094-bmw-325-scot-motor.html)

anduaox 23-10-05 22:13

bmw 325 cum scot mai mult din motor
 
cum scot mai mult din motoru de 2500 ???
ce modificari pot sa ii fak???

kickass 24-10-05 02:33

- cip
- evacuare + cat sport
- cold air intake

astea ar fi cele mai simple modificari..

anduaox 25-10-05 21:09

evacuarea am facuto. ma gandea la o axa cu came sport. ce e cold air intake ???

Corbu` 26-10-05 16:53

Baga shi un cip........

anduaox 26-10-05 22:08

masina e in curs de refacere . acu iam dat motoru jos sa o duc la vopsit. dupaia cip.

Corbu` 28-10-05 02:28

Spor la traba shi bafta in continuare :wink:

UniculSGM 02-11-05 19:58

Re: bmw 325 cum scot mai mult din motor
 
Quote:

Originally Posted by \"andu_1404\"
cum scot mai mult din motoru de 2500 ???
ce modificari pot sa ii fak???

ii bagi pistoane si vibrochen de 3500 :wink:

MicDaRAu 02-11-05 23:13

umbla la transmisie si scurteaza rapoartele din cutie pentru acceleratie :wink: :wink: !...injectoare de capacitate marita!filtru de aer!


All times are GMT +2. The time now is 21:00.

- Copyright 2026 4Tuning