Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Mi-am luat OPEL (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/90847-luat-opel.html)

gigi galagie 16-09-08 12:53

Mi-am luat OPEL
 
De cateva zile mi am tras o balena....Opel Vectra C,benzinar din 2004.Avand in vedere ca sunt familist,nu o sa fac modificari la masina...si oricum eu o conduc doar in weekend(am masina de servici si cu vectra merge zilnic sotia:cry:)
este 1.8,122 cp.

gigi galagie 16-09-08 13:01

Re: Mi am luat OPEL
 
3 Attachment(s)
iata si cateva poze...

magnifiqo 16-09-08 13:20

Re: Mi am luat OPEL
 
S-o stapanesti sanatos.Pare foarte ingrijita si app. imi plac jantele is frumoase rau si se potrivesc cu ”balena”. Chiar daca ai precizat mai sus ca nu vrei sa ii faci nimic,eu zic ca nu ar strica folii,niste intuneric. Bafta

gigi galagie 16-09-08 17:07

Re: Mi am luat OPEL
 
merci !! sincer la folii m am gandit...dar nu cred ca astea s modificari... o sa aiba si folii si xenoane cat de curand.poate o sa mai beneficieze de cateva schimbari,dar doar la aspectul exterior...de motor sunt multumit asa cum este.

gigi galagie 21-11-08 07:31

Re: Mi-am luat OPEL
 
5 Attachment(s)
ammai pus cateva poze, sa fie.....

nanutzu 10-12-08 19:31

Re: Mi-am luat OPEL
 
frumoasa masina!!! sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!!!

gigi galagie 10-12-08 19:33

Re: Mi-am luat OPEL
 
merci,merci.la fel is tie!

andi_cimpean 19-12-08 08:59

Re: Mi-am luat OPEL
 
Schimba domne' titlul thread-ului. I-am luat sotiei Opel. :))... Oricum frumoasa masina. Sa o purtati sanatosi ambii soti. Sper ca nu ai dat foarte mult pe ea. Am vazut ca tind sa se deprecieze repede modelele astea.

dolb 19-12-08 09:29

Re: Mi-am luat OPEL
 
misto masina... sa o stapanesti sanatos si fara incidente! .. chiar daca ma nedumereste ca ti-ai luat opel desi acu cateva luni aveai ford si declarai ca opel sunt f f proaste! .. dar sa stii ca nu's chiar asa proaste iar seria asta noua e extraordinara! asfalt uscat.

gigi galagie 20-12-08 08:25

Re: Mi-am luat OPEL
 
focusul a fost o masina foarte buna,am fost mai mult decat multumit de ea.dar am vrut masina mai mare!(maine poimaine o veni si un copil si portbagajul vectrei este imens.oricum ...am luat o de la o ruda si stiam cat de cat istoricul masinii....
si am zis ca opelul nu e o masina kiar buna ptr ca am mers cu ea maxim 2 luni si am skimbat bucse si alte alea.acum dupa alte 2 luni,imi cam troncane iar....pe aceleasi drumuri am mers si cu focusu un an de zile si nu avea absolut nimic ,niciun troncanit.
merci ptr urari,la fel iti doresc si tie,asfalt bun!

HOT 23-12-08 12:27

Re: Mi-am luat OPEL
 
Pana la urma care e masina sotiei ca vad 2 vectre cu numere de inmatriculare diferite?EOZ sau NIK.
Jantele sunt pe 16 sau pe 15 ca mi se pare talonul cam inalt.

gigi galagie 23-12-08 19:18

Re: Mi-am luat OPEL
 
Bine punctat! Masina,am luat o de la var-miu cu NYK. Apoi am inmatriculat o pe numele meu cu EOZ. Iar jantele sunt pe 16.Nu mai stiu cat e talonul,acum le am p alea de iarna....

DarkJEDI 09-01-09 19:28

Re: Mi-am luat OPEL
 
daca nai manetinno nai ce face cu ea. :D oricum sa o stapanesti sanatos. acum esti inamic deal nostru, nu o mai arzi pe ford, teai dus la opel :D

gigi galagie 09-01-09 19:33

Re: Mi-am luat OPEL
 
Quote:

Originally Posted by DarkJEDI (Post 1968785)
daca nai manetinno nai ce face cu ea. :D oricum sa o stapanesti sanatos. acum esti inamic deal nostru, nu o mai arzi pe ford, teai dus la opel :D

:lol::lol::lol::lol:merci mult!!! de ford am ramas mai mult decat placut impresionat!!!!fordu era vechi la an(2001) si era mai mic decat asta(iti dai seama) dar era mai sprinten:D .oricum ma bucur ca am avut ford si acum am opel! cine stie,peste 1-2 ani imi iau si vw:rolleyes2;)

gigi galagie 05-03-09 19:15

Re: Mi-am luat OPEL
 
4 Attachment(s)
iarna a trecut....masina si a recapatat jantele de vara si un nou look la partea frontala. Ma gandesc sa ii fac o resoftare...ar fi minunat sa ajunga la 140 de cai.daca aveti ideii sugestii....cum ?este posibil?unde?cat costa?


All times are GMT +2. The time now is 20:33.

- Copyright 2024 4Tuning