Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   am un golf 1 ce fac DIn el (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/9046-golf-1-fac.html)

B05LAD/cristi 21-10-05 13:58

am un golf 1 ce fac DIn el
 
Salutare driveri, am si eu un golf 1 din 79 GLS sper sa il stiti cam ce pot face din el in vederea tunari cam ce mi-ar trebui poate ma ajutati si pe mine are un motor de 1,6 benzina si este in 5 trepte(bine intele modificat) si vreau sa stiu intai daca merita sa ii repar motoru ( cam da gaze in baie) sau sa imi pun alt motor de preferat unul de golf 2 daca ar mere. Sfatuitima si pe mine Multam fain meseriasilor. :twisted: :twisted:

Mario_b 26-10-05 11:12

Nu ma pricep la VW dar am un coleg la facultate cu Golf 1 cu 5 usi, nush ce motor are, dar e original adik al masinii, cu mici modificari si pot spune ca la liniute la clasa lui de putere face legea.

TigraPower 26-10-05 20:24

hhooho....masina belea...fuge de rupe ..dak ii mai pui si niste modificari..mai ales ca esti si pe carburator.. :) .....ciptuning..filtru...evacuare dubla....si crd ca merge motoru de vw 2 pe asta...dak nu incearca un 1,8...dar tre modificata caroseria...si costa..si te complici..cel mai bine..iei tot unu de vw 1..sau 2.. :roll: ..si tuning exterior..poti face multe..numai bani sa ai....

tristan 26-10-05 20:42

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"TigraPower\"
...mai ales ca esti si pe carburator.. :) .....ciptuning..

Hai ca e tare faza... :lol:

TigraPower 26-10-05 20:54

scuze..ca am scris ciptuning..imi era mintea in alta parte...:))...ma gandeam la urmatoarea mea masina.. :roll: :oops:

B05LAD/cristi 27-10-05 08:42

1 Attachment(s)
momentan am sa o mai tin prin fata garajului pana ma hotarasc ce sa fac cu ea , acum merg cu un alt golf 1 pe care vreau sa il dau stiti pe cineva interesat sa ia o astfel de masina? o dau ieftin ca am nevoie de \"malai\" , numai ca asta e in 2 usi si motor de 1500.Astept sugestii.

B05LAD/cristi 27-10-05 10:45

apropo stie cineva unde se poate face un tuning virtual la golful meu, (poza cu masina pe care am postato este cea de vanzare) dati-mi si mie niste situri.Mesrsi in avans

CJ-01-WOB 27-10-05 21:45

cati bani ai sa bagi in ea?

B05LAD/cristi 28-10-05 14:12

ma gandeam la vre-o mie de euron crezi ca ajung atatia? mai mult nu mai am de unde sa iau sau chiar mai putin cred nu stiu exact

B05LAD/cristi 28-10-05 14:16

in legatura cu situri-le alea de tuning virtual ma poate ajuta cineva /vreau sa stiu cam cum ar trebui sa arate masina sau daca poate cineva sa o faca sa imi trimita si mie o poza?!

TigraPower 29-10-05 19:20

:roll: :roll: ....am fakut putzin in photoshop masina ta :chainsaw: ....a iesit cam naspa..zik yo.. :roll: ... :dance:

TigraPower 29-10-05 19:26

1 Attachment(s)
:arrow:

RA_2fast4u 29-10-05 21:00

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"B05LAD/cristi\"
n legatura cu situri-le alea de tuning virtual ma poate ajuta cineva /vreau sa stiu cam cum ar trebui sa arate masina sau daca poate cineva sa o faca sa imi trimita si mie o poza?!

este chiar aicea pe site asa ceva :) intra la seciunea de tuning virtual la show off si posteaza la \"masinile voastre preparate sunt cam ocuapti baietii dar pana la urma o sa iti faka ei masina :)
daca vrei spune-mi ce vrei sa ai pe ea, cam cum sa arte si ti-o fak eu :wink:

trg 20-11-05 23:51

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"Mario_b\"
Nu ma pricep la VW dar am un coleg la facultate cu Golf 1 cu 5 usi, nush ce motor are, dar e original adik al masinii, cu mici modificari si pot spune ca la liniute la clasa lui de putere face legea.


care e golful asta?culoare...nr ...ceva?

B05LAD/cristi 23-11-05 12:55

hai ca am scapat de golful ala in doua usi si am luat altul in 4. am sa postez saptamana asta cateva poze cu el poate o sa ii faceti si voi ceva, cei care se pricep (fara suparare pt ceilalti)ca tot vine iarna si ma bag in garaj si ma apuc de el.multam fain :twisted: :twisted: :shock:


All times are GMT +2. The time now is 00:37.

- Copyright 2024 4Tuning