Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   CAR STYLING (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling.html)
-   -   [EXT] Dacia Supernova ... sau ... De Karaso Simplon ! (https://forum.4tuning.ro/83-car-styling/9023-ext-dacia-supernova-karaso-simplon.html)

ZoliaT 20-10-05 21:26

[EXT] Dacia Supernova ... sau ... De Karaso Simplon !
 
9 Attachment(s)
Va atasez poze cu un autoturism unicat, prototip, omologat individual la RAR bazat pe infrastructura si mecanica de Dacia SuperNova.

Chiar sunt curios de parerile voastre :roll:

dshockevo 20-10-05 22:10

Frumusica masina, dar date tehnice , ceva ai ? :D :wink:

ZoliaT 20-10-05 22:20

1 Attachment(s)
date tehnice ....

Kolegosu' 20-10-05 23:35

am vazut-o si eu la Siab nu prea i-am dat importanta am crezut k este vreo relicva de pe la Englezi acum aflu k de fapt este custom 100% ... avea cateva elemnte care nu prea m-au convins (stopuri ciudate + oglinzile)de aici denota si nivelul pietei noastre de accesorii pt asa ceva ..... dar revenind la masina mi-se pare o reusita.... :wink:

lowrider 21-10-05 02:29

m-am uitat si eu la siab la ea,e departe de ce vrea sa fie.oglinzi de dacie,bord de supernova? si altele.de apreciat efortul dar nu merita,nu a iesit ce trebuia

p.s recomand la polluri intre \"kitch\" si \"merge\" inca o categorie, de ex. urat sau ceva de genul asta ptr ca multe masini nu sunt kitch ci doar urate ca de ex. asta

teddy 21-10-05 03:22

una dintre cele mai prost realizate automobile pe care le-am vazut. de-a dreptul jenant!

k4r4 21-10-05 08:24

frumos interiorul....dar la exterior...nimic iesit din comun...nu-i mare frumusete...dar se vede ca s-a depus ceva munca la ea...

8 valve 21-10-05 12:12

E URATA RAU.

aleks 21-10-05 13:08

este superba. nu fiti carcotasi, nu multi sunt in stare de asa ceva, majoritatea nici un maner nu sunt in stare sa adapteze, ce sa vorbim de constructia unei masini, \"from a scratch\"

sharpe 21-10-05 15:46

in mod clar la design-ul caroseriei n-a lucrat un profesionist si nici cineva cu bun gust,de aceea mi-am permis sa votez kitch
argumente: liniile exterioare NU sunt armonizate,mai degraba masina o poti privi DOAR din fata ca sa ai o armonie sau DOAR de la portiera inspre spate
interiorul...jalnic
nu tu combinatie de culori,nu tu design,nu reprezinta NICI o idee,sunt aruncate acolo ca sa fie
uita-ti-va la roti...dau impresia ca sunt niste roti de rezerva,marimea e TOTAL nepotrivita deschiderii din caroserie,latimea cauciucului...prea mare
culorile chiar nu se pupa,cea a caroseriei cu a interiorului (si aici n-are nimeni ce sa comenteze,e un custom-made,puteau sa faca o imbinatie potrivita de culori ca doar nu si-a comandat unu masina cu o culoare la caroserie si interior dorite de el si de-aia a iesit un tziganism urias)
cam atat am avut de zis

marius82 21-10-05 17:06

frate la banii aia imi iau ceva de-ti ..................

SpeedeR 21-10-05 17:17

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"sharpe\"
in mod clar la design-ul caroseriei n-a lucrat un profesionist si nici cineva cu bun gust,de aceea mi-am permis sa votez kitch
argumente: liniile exterioare NU sunt armonizate,mai degraba masina o poti privi DOAR din fata ca sa ai o armonie sau DOAR de la portiera inspre spate
interiorul...jalnic
nu tu combinatie de culori,nu tu design,nu reprezinta NICI o idee,sunt aruncate acolo ca sa fie
uita-ti-va la roti...dau impresia ca sunt niste roti de rezerva,marimea e TOTAL nepotrivita deschiderii din caroserie,latimea cauciucului...prea mare
culorile chiar nu se pupa,cea a caroseriei cu a interiorului (si aici n-are nimeni ce sa comenteze,e un custom-made,puteau sa faca o imbinatie potrivita de culori ca doar nu si-a comandat unu masina cu o culoare la caroserie si interior dorite de el si de-aia a iesit un tziganism urias)
cam atat am avut de zis

sunt d acord cu el :peace:
+ k pretul e prea mare pt ceea ce vrea sa fie masina, adika un custom romanesc ;)

orlando 21-10-05 21:24

e urata...
merita apreciat producatorul da degeaba daca nu este o mana de robot cum sunt in alte partzi...
si plus motorul mic...si foarte scumpa nu se merita...deloc...

danny_bik3ru 21-10-05 22:24

fratilor voi ati vazut cand era pus acoperisul.daca nati vazut va spun eu ca ii bine pentru ca va speriati la ce urat lo facut .si vopseaua nu era calumea si o gramada de defecte

mike20 21-10-05 23:00

e de apreciat efortul lor..insa pret prea mare pt ce au realizat...mai bine mai stateau un an..si mai retusau masina...mai aveau grija de detalii....mai lucrau la forma masinii..


All times are GMT +2. The time now is 15:51.

- Copyright 2024 4Tuning