Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - strada (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/90125-machete-lucru-strada.html)

strada 10-09-08 17:28

Machete in lucru - strada
 
4 Attachment(s)
masina este un mini cooper
scala:1/24
manufacture:Maisto
ps:tot ce e pe ea acum este facut de blue_macca
Planuri pentru viitor :
1:un eleron micut
2:reconditionare interior
3:2 subwofare functionale
4:neoane si alte lumini
5:tuburi de nos
6:reconditionare spoilare
7:un posibil lsd la usa din stanga
8:lcd in tetiere
9:vopsire(negru+portocaliu)(sau alte culori)
(multumiri:BLUE_MACCA)

W Y P 10-09-08 18:48

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
hai ca se poate :-P
bafta la proiect ;)

strada 10-09-08 18:54

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
ms ms iti urez la fel

strada 11-09-08 20:14

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
2 Attachment(s)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron
ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala

Darius DMS 11-09-08 20:59

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 1747220)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron
ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala

imi arati sistemul de prindere al usilor la cooper/te rog

strada 11-09-08 21:01

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
pai nu e facut de mine ci de blue macca si nu stiu cu este facut dar til voi arata daca ma lasa blue

W Y P 11-09-08 21:23

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 1747220)
ce am mai facut in astazi la masina am acoperit golul din spate cu un plastic pe care am lipit un material textil si 2 bolxe si in curad voi pune un stiker mic
spunetimi dak este mai bine cu eleron sau fara eleron
ps scuzati claritatea celor 2 poze revin maine cu mai multe poze facute la lumina naturala

bv bv :-P:-P:-P
tot asa

strada 12-09-08 15:28

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
1 Attachment(s)
cum vam spus uitati poza pusa pe lumina am lipit si un "sticker" din aluminiu vopsit pe care scrie roadstar

Darius DMS 12-09-08 15:37

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
Quote:

Originally Posted by strada (Post 1748957)
cum vam spus uitati poza pusa pe lumina am lipit si un "sticker" din aluminiu vopsit pe care scrie roadstar

ffffain....dar te rog,imi aratri cum e prinsa acea portiera suicide?te rog mult....

strada 13-09-08 19:20

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
8 Attachment(s)
am facut spoilare din poxilina la macheta acum este la loc sigur pentru a se intari poxilina astept comentari de la voi pareri bune si obiectii
ps sa ma scuze moderatori pentru pozele multe

NSL_ADY666 13-09-08 19:24

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
ar fii mai frumoasa fara difuzoarele alea in spate (sau macar acoperale mai bine sa nu iasa plasticele castilor si ar iesi perfect)

strada 13-09-08 19:27

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
pai am sa ma mai gandesc in privinta difuzoarelor

andrew 46 13-09-08 20:13

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
sa vedem ce-o sa iasa
trebuie sa te chinui la finisat
iti dau un sfat-dupa ce ai pus poxilina finiseaz-o imediat
iti va fi mai greu sa o finisezi dupa ce e intarita

un proiect indraznet dealtfel

strada 13-09-08 20:21

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
mie mi se pare ca se finiseaza usor ca as dor isa dau si cu chit auto peste dar oricum mersi pentru sfat o sa il aplic cand foi face roffscopul

andrew 46 13-09-08 20:24

Re: Macheta in lucru:STRADA
 
cu placere:D
da,si cica se finiseaza cu chit auto[eu acum am terminat barile si trebuie sa le finisez,deci nu stiu care e treaba]
insa,cineva mi-a spus ca foloseste numai chit auto,il aplica pe straturi si iese mult mai bine:shock:

voi incerca si eu la urmatorul proiect:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 11:39.

- Copyright 2026 4Tuning