Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   2006 Bugatti Veyron 16.4 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/8986-2006-bugatti-veyron-16-4-a.html)

sil4tuning 19-10-05 09:49

2006 Bugatti Veyron 16.4
 
9 Attachment(s)
Engine
Type: W16, Quad-Supercharged
Displacement cu in (cc): 488 (7993)
Power bhp (kW) at RPM: 1001(736) / 6000
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 923(1250) / 2200-5500
Redline at RPM: n.a.
Brakes & Tires
Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
Tires F-R: 245/690 R520 - 335/710 R540 (PAX System)
Driveline: All Wheel Drive
Exterior Dimensions & Weight
Length × Width × Height in: 174.2 × 77.9 × 47
Weight lb (kg): 4162 (1890)
Performance
Acceleration 0-60 mph s: ~ 3
Top Speed mph (km/h): 252 (406)
Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.

Base Price: 2006 Bugatti Veyron 16.4 - Approx. $1,240,000 / 1,000,000 €
A INTRAT IN PRODUCTIE !!!!

sil4tuning 19-10-05 09:57

6 Attachment(s)
:arrow:

RA_2fast4u 19-10-05 17:32

Re: 2006 Bugatti Veyron 16.4
 
Quote:

Originally Posted by \"sil4tuning\"
Approx. $1,240,000 / 1,000,000 €

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ai de capu meu!!!!!!!!! cine draku da atata pe o masina??? iti iei una mai mdesta de sa ziceam MAXIM 100 000 eu!!!! mai bagi inca exagerat zis 100 000 eu si ai masina care o ia pe asta!!! si si mai faina!!!! si si personalizata!!!! ce naiba mai frate?


trecand peste partea financiara: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: masina arata SUPERB :D

sil4tuning 19-10-05 18:07

4 Attachment(s)
:arrow:

dacia_loo_gone 20-10-05 01:30

Re: 2006 Bugatti Veyron 16.4
 
Quote:

Originally Posted by \"RA_2fast4u\"
iti iei una mai mdesta de sa ziceam MAXIM 100 000 eu!!!! mai bagi inca exagerat zis 100 000 eu si ai masina care o ia pe asta!!! si si mai faina!!!! si si personalizata!!!!

Te-ai lovit la cap ? Cu ce \"iei\" mah tu Veyronu ?
Eventual cu vreun Logan de-ala tunat ?
Sau poate cu boala copiilor fara minte din Romania, adica Mustangu ?

orlando 20-10-05 11:46

ai dreptate loo_gane...
faci intrecere cu mig-uri...cu mashina asta...
sunt curios cum s-o auzi 4 turbine :shock: super stereo...
mashina este foarte scumpa da avand in vedere ca este super exclusivista nu orice om si-o poate lua decat astia care au super bani... :shock:
oricum nu merita mashina asta nici o personalizare...kiar o strici...si nici nu stiu daca se baga firmele mari de prestigiu in a personaliza o astfel de capodopera...crede-ma ca va fi unica la vedere doar daca o vezi nu trebuie sa sara in oki...si plus ca la noi in tzara un asemnea bolid...neahhhh eu unu nu mi-ash lua...are o garda la sol asa mica..si gropile asa mari...deci...mai bine nu... :P

orlando 20-10-05 11:48

Re: 2006 Bugatti Veyron 16.4
 
Quote:

Originally Posted by \"RA_2fast4u\"
Quote:

Originally Posted by \"sil4tuning\"
Approx. $1,240,000 / 1,000,000 €

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ai de capu meu!!!!!!!!! cine draku da atata pe o masina??? iti iei una mai mdesta de sa ziceam MAXIM 100 000 eu!!!! mai bagi inca exagerat zis 100 000 eu si ai masina care o ia pe asta!!! si si mai faina!!!! si si personalizata!!!! ce naiba mai frate?


trecand peste partea financiara: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: masina arata SUPERB :D


vere spune-mi si mie cu ce mashina iei tu 16.4l quad-turbo...kiar vreau sa stiu...

Morro 20-10-05 11:49

Re: 2006 Bugatti Veyron 16.4
 
Quote:

Originally Posted by \"RA_2fast4u\"
Quote:

Originally Posted by \"sil4tuning\"
Approx. $1,240,000 / 1,000,000 €

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ai de capu meu!!!!!!!!! cine draku da atata pe o masina??? iti iei una mai mdesta de sa ziceam MAXIM 100 000 eu!!!! mai bagi inca exagerat zis 100 000 eu si ai masina care o ia pe asta!!! si si mai faina!!!! si si personalizata!!!! ce naiba mai frate?


trecand peste partea financiara: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: masina arata SUPERB :D

da BAA ... ca tare mai gandesti !!! am o idee si mai tare ... cumperi ceva second-hand pe la 5-10k de euro si cu 500k de euro il faci muci pe Veyron ... :baby: :tenisclap :tenisclap

sil4tuning 13-11-05 09:40

4 Attachment(s)
Veyron pe pista :arrow:

teddy 13-11-05 15:27

ce caterinca, buton econ la a/c

gabi.l 24-11-05 11:44

Destul de bun..... :D Unde draq galopezi cu ea la 400 km\\h???? Imi zice si mie cineva? La daytona unde :D

GabiByte 02-12-05 19:39

pe autobahn...depinde si cum ti norocu :lol:

mike20 02-12-05 20:31

tu cred k nu gandesti....cum sa alergi cu 400 pe autobahn...dak vrei sa alergi masina te duci in alta parte...exista locuri..de exemplu..desertul...cum e si aici prezentat...unde nu pui viata nimanui in pericol...

sil4tuning 02-12-05 20:41

mike ...stai calm ....fuge lumea pe la noi cu 330 pe strazile noastre din romania ...baietii din DE poate sau dus deja peste 400 pe autobahn...sunt sute de porsche si supra si M in DE care ating 400 ...sa nu uitam de RS sau S de la audi ....nemaivb de supercars ...

mike20 02-12-05 20:48

stiu mai k se alearga pe acolo....da` totusi..sa nu crezi k isi ya cineva bugatti k sa alerge pe autostrada...sunt sigur k majoritatea nu o sa faca asa ceva.... parerea mea...nush ...mai degraba ii vad pe un circuit...sau undeva mai amenajat :D


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning