Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/35-constanta.html)
-   -   Masini - Made In Constantza (https://forum.4tuning.ro/35-constanta/897-masini-made-constantza.html)

X-Ray-Eyes 09-04-04 11:19

Masini - Made In Constantza
 
Aici bagatzi cateva poze ( PS: Fara nr de inmatriculare , sau cu el sters) si detalii despre masinile pe care le avetzi ...
Am sa incep eu .. dar diseara ... ca am facut cateva poze misto ...
Ba chiar am sa bag o poze chiar acum ... cu interiorul ...

X-Ray-Eyes 09-04-04 11:31

1 Attachment(s)
Opel Astra Sedan ( Toata partea mecanica schimbata cu cea de la Calibra)
Motor : 2000 16v SFI ( Sequential Fuel Injection )
Bara antiapropiere Sparco
RT Air Filter ( Made In Japan )
Evacuare dubla pe 2 cai separate din crom si 2 finale Powerfull Ovale
Interior Full Simoni Sport Action
+ Alte cateva chitzibushuri la motor ...
Punte spate Astra GSI cu discuri

URMEAZA:
Tot sistemul de suspensie ( arc + amortizor) KW
Exterior Design Propriu ( lucrez la el de cca 2 ani dar a meritat )
Jante pe 17'
Un sistem audio Beton
TURBO + Intercooler

Si dupa toate astea ... YOU'VE GOT TO PUT YOUR SEATBELT AND HOLD ON IF YOU DON'T WANNA SHIT YOUR PANTS !!!
:peace:
Just kidding

mike.omega 10-04-04 12:51

Nu ca n-as sti ce masina ai dar poza??? :lol:

Gabi 10-04-04 17:12

X-Ray: m-am abtinut, da' acum o zic - SCHIMBA JANTELE ALEA :D
In rest, masina e super tare!

Bafta in continuare!

X-Ray-Eyes 11-04-04 22:50

Quote:

Originally Posted by \"mike.omega\"
Nu ca n-as sti ce masina ai dar poza??? :lol:

Ce e cu poza ?
Poza e facuta la mine in masina !

X-Ray-Eyes 11-04-04 22:54

Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
X-Ray: m-am abtinut, da' acum o zic - SCHIMBA JANTELE ALEA :D
In rest, masina e super tare!

Bafta in continuare!

Pai asta vreau sa fac ... sa bag niste AZEV-uri sau Borbet pe 16 sau 17 ...
Marti vin in Bucuresti sa imi iau suspensia ...in sfarsit a \"sosit\" ...
Dar masina nu va fi gata la partea estetica de 1 mai ... prin iunie insa va fi New ...
ma oftic ca nu am avut baterie la telefon sa descarc pozele facute la motor .... da le bag eu aici saptamana asta .. adica maine ...
:peace:

X-Ray-Eyes 12-04-04 18:48

1 Attachment(s)
Na si o poza cu motorul ...
:peace:

mike.omega 14-04-04 11:37

Eu ma refeream la ceva poze din exterior :wink:

X-Ray-Eyes 14-04-04 22:30

Quote:

Originally Posted by \"mike.omega\"
Eu ma refeream la ceva poze din exterior :wink:

Exteriorul dupa 1 mai frate .. sa il termin si eu ca e daramata masina deocamdata .. arata nashpa ...

dogarel 15-04-04 07:37

Ca veni vorba despre preparari pun si eu o intrebare: Unde gasesc bre un filtru cu admisie directa in Constanta (in afara de C&C)?

X-Ray-Eyes 15-04-04 10:03

Quote:

Originally Posted by \"dogarel\"
Ca veni vorba despre preparari pun si eu o intrebare: Unde gasesc bre un filtru cu admisie directa in Constanta (in afara de C&C)?

Daca te intereseaza cu adevarat ( si nu porcariile de bazar la 60 euro care iti baga numai gunoaie in admisie si in motor ) iti aduc eu , la 100 euro ( exact ca cel din poza cu motorul meu - RT ^ Made In Japan ) nou noutz , sau ti-l dau pe al meu cu 3 milioane curat bec ... adica aproape cat ala de bazar ... si cand ai nevoie sa il curetzi ma anunti si te rezolv tot eu fara probleme gratis... ca nu se spala cu apa ...
Lasa un reply aici ...

X-Ray-Eyes 28-04-04 14:03

Topicul a fost Locked ... I-am dat Unlocked ... asha ca bagatzi in continuare poze cu masinile voastre si spunetzi cate ceva despre ele .. Fara Off-Topicuri pls !

lolek 30-04-04 10:18

X-Ray-Eyes felicitari pentru masina ... sper sa iti iasa beton masina ... sa le inchizi gura la multi care zik ca ... BAFTA in continuare spor la munca

X-Ray-Eyes 02-05-04 15:44

Quote:

Originally Posted by \"lolek\"
X-Ray-Eyes felicitari pentru masina ... sper sa iti iasa beton masina ... sa le inchizi gura la multi care zik ca ... BAFTA in continuare spor la munca

Multumesc mult ...
Mai am de lucru la ea un pic dar astept sa imi trmine pragurile un tip ptr ca fara ele nu am cum sa umflu aripile ...
Sper sa o termin pana de 1 iunie ... sper ...
Oricum de fugit ... fuge ... :peace:

ct77pia 02-05-04 15:58

am eu un filtru K&N original absolut nou adus din state daca te intereseaza da-mi un tel 0722305103

Gabi 04-05-04 10:06

Andrei: parerea mea ti-am spus-o si in topicu' de la Masina mea, da' ti-o spun si-aici.

SAD RULLES

PS: eram la start cand te-ai dat cu Astra aia...

X-Ray-Eyes 04-05-04 11:21

Quote:

Originally Posted by \"Gabi\"
Andrei: parerea mea ti-am spus-o si in topicu' de la Masina mea, da' ti-o spun si-aici.

SAD RULLES

PS: eram la start cand te-ai dat cu Astra aia...

Sarumana Gabi ... adevarul e ca am muncit prea mult la masina la partea mecanica , am investit bani si munca si ar fi fost pacat sa nu particip ... sau sa pierd in fata la vreo masina mai slaba ... cand s-a dat startul ptr recunoastere am plecat de langa Golful ala 3 modificat f. frumos de nu cred ca a mai vrut sa participe tipu' ...
Si la faza cu BMW de 2800 mi-a fost frica ... de ce sa mint .. dar la finish imi radea si sufletul de fericire !!
Cred ca as fi facut cu toti cate o liniutza daca s-ar fi putut ... sincer ...
Multumesc inca 1 data si sper ca data viitoare la legale sa ne vedem ... sau macar anul; asta sa bem o bere ( fara alcool )!!!

mike.omega 04-05-04 13:15

X-Ray-Eyes mi-a placut masina, si poate ma inveti si pe mine cu admisia aia directa prin bara, cum se face :caffine:

Hondarul 04-05-04 14:12

Fuge ceva mashinutza ta...

Care este cea mai tare masina pe care zici ca ai facut-o ????

Dar acum, pe bune... Am vazut motorul, filtrul si am auzit tobele... Cati cai are mah masina ??? De la 15o cam la cat crezi ca ai dus-o ???

:?: :?: :?:

Gabi 04-05-04 17:03

Andrei: eu nu pot spune ca ma pricep la mecanica (in afara de Oltcit) da' macar din \"teorie\" mai inteleg cate ceva si ... imi dau seama cata munca (si cati bani) ai bagat in masinutza aia.

PS: Hondare, Andrei zicea ceva ce 240 cp :shock:

Hondarul 04-05-04 17:58

150 :arrow: 240... Fara turbo sau compresor... Nu zic, se poate... dar sa zica el nene, ca la CT tot o tinea cu 150... :wink: :wink: :wink:

dogarel 05-05-04 08:41

Intrebare:
Daca la mine pe talon scrie ca am 66kw, dar eu am schimbat prin motor o gramada de chestii si am crescut puterea la nu stiu cat la ce grupa ma baga fratzilor?

Hondarul 05-05-04 12:12

Cat draqu inseamna 66 kw ??? Cred ca la A...

Pentru ca ai acelasi motor si nu ai Turbo sau NOS... Poti sa-i faci ce vrei nene, atata timp cat nu-l schimbi sau bagi Turbo sau NOS.

Si cine crezi tu ca-ti masoara caii ??? Doar nu are nimeni Dynamometru la curse... :wink:

dogarel 05-05-04 12:35

1 kw = 1,36 cp
66 kw = 90 cp
Ai dreptate cu masuratul :D

X-Ray-Eyes 05-05-04 12:44

Quote:

Originally Posted by \"Hondarul\"
150 :arrow: 240... Fara turbo sau compresor... Nu zic, se poate... dar sa zica el nene, ca la CT tot o tinea cu 150... :wink: :wink: :wink:

Nu man .. nu am 240 ... se poate duce la 240 fara Turbo , Nos , \" MOX\" sau \" Ozon\" cum i-am auzit pe unii de m-am tavalit pe jos de ras ...

Trebuie umblat si in motor ... Volanta usurata, Biele schimbate , compresie marita , Supape si arcuri din titan , Axa cu came sport , PowerChip ( in calculator ) dar eu nu am desfacut motorul niciodata , doar i-am schimbat uleiul , curesua de distributie si ambreiajul ... atata tot ... nu am nici cipuri , nici bancheta din spate scoasa , nici muzica din portbagaj data jos ... nimik de genul asta ...

Cat am ... maxim 200 ... mai mult nu !
Si care a fost cea mai tare masina pe care am facut-o ...
Nu stiu ..
Am mai scris pe undeva pe forum masinile cu care m-am facut ...
Dar majoritatea aveau sub 200 ( standard peste 150 ) :
Peugeot RC , BMW 323 , BMW 325 ( 2 buc ), Seat Toledo 2000 GTI , Golf 2 GTI G60 ( 3 bucatzi ), Hyundai Coupe 2.0 16v , Camaro V6 ( model mai vechi ) , Vectra V6 2.5 ( 3 buc ) , Vectra 2.0 16V ( 2 buc ), Nissan Maxima 3.0 V6 220 Cp ( din a 3-a luam distanta ), BMW 525 , Audi A4 2.0 T , Scoda Superb , Passaturi la greu , Audi A6 2.5, Audi A8 4.2 ( eu eram singur , ei erau 4 dar asta la drum ... nu m-a lasat tipul sa il depasesc , o calca ... si am calcat-o si eu pe contrasens ), Seat Leon Cupra Diesel , mai nou BMW 528 6L 180 Cp , Golf 3 GTI 16V , si singura masina care m-a halit pe 1 Km a fost o Astra GSI umblata rau de tot la \" intern\" + filtre + powerchip + evacuare dusa la 200 Cp ... dar cu 2 masini ... poate din prostia mea ca am plecat aiurea .. poate ca era masina mai puternica ... dar am sa incerc sa ma mai fac 1 data cu tipul ... iar la scurte am dat 5 linii , ba rata el viteza , ba ratam eu ... si au fost atat de stranse liniutzele ca dupa 5 linii pe 400 m aveam amandoi discurile rosii de mi-am aprins tzigarea pe ele !
Nu am mai enumerat \" alte\" masini .... si poate am uitat cateva ...
Dar ... depinde f. mult cum ai motorul reglat ! ca daca iti merge aiurea poti sa fi tu super sofer .. sau invers .. sa imi mearga motorul super K-lumea si sa fi prost ...

Psycho 05-05-04 22:59

sad`ule din pacate .. silviu vinde mashina :(( pacat :((( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( oricum ... mahina ta si a lui rupe tot ce se paote !! respekt :peace:

EvLSant0S 06-05-04 01:38

care silviu? care e treaba cu dacia aia cu 4 carburatoare?

X-Ray-Eyes 06-05-04 02:41

Quote:

Originally Posted by \"Psycho\"
sad`ule din pacate .. silviu vinde mashina :(( pacat :((( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( oricum ... mahina ta si a lui rupe tot ce se paote !! respekt :peace:

Cum o vinde ma ?
Tu de unde sti ?
Si cui i-o vinde ?
E cu capu' ?
A bagat o carutza de bani sa o faca beton si acum o vinde ???
EvLSant0S// E Vb de Astra GSI de care am scris mai sus ca are 200 calushari si m-a facut cu 2 masini pe 1000m ...
Dacia cu 4 carb... CT-76-BUT // una alba ... si are 2 dublucorp ... fuge de nu o mai opresti ... si are si axa cu came modificata dupa cate stiu eu ...

EvLSant0S 06-05-04 03:32

am apucat si eu sa ii vad motorul... cati cai are ,m cat consuma :) :)

mike.omega 06-05-04 07:41

Daca vorbiti de GEC, ca e de vanzare, sa stiti ca e adevarat :roll:
Cere 5000 de euro, cautati pe autovit :wink:

X-Ray-Eyes 06-05-04 08:58

Quote:

Originally Posted by \"mike.omega\"
Daca vorbiti de GEC, ca e de vanzare, sa stiti ca e adevarat :roll:
Cere 5000 de euro, cautati pe autovit :wink:

Nu de GEC era vorba .,... ci de DTA ...
Si daca GEC cere 5000 euro pe dacie nu e nebun ! Sau tampit ...nu ... e tampit si nebun ala care da 5000 Euro ... sa ceara si 15000 Euro daca gaseste omu bolnav sa ii dea banii astia bravo lui !!!
:peace:
Cine stie ... poate ca dupa ce o fac si eu de nu o mai recunosti ce masina e am sa cer si eu 10.000 Euro ... daca gasesc omu sa i-o dau sa ma bucur si eu si el de ea fara inima rea ..
:peace:
Numai ca nu am sa fiu asha de nesimtzit sa cer 10.000 Euro .... Am sa cer 14.000 Euro ... !!!
:peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:

Psycho 06-05-04 09:25

da sad`ule de DTA e vb ... cand eram la gratar silviu a zis k o vinde ... pacat .. toti ne`am luat de el de ce o da ... si a zis k vrea sa o dea .. sa tzina banu` d`oparte si ... apoi sa`si ia altceva :D ... pacat ... de gec` nu stiu ....

cat despre but ... ala e alt bolnav ... ce are ala pe mashina .. pfiuu cu bani care i`a bagat in ea isi lua alta .. dar satisfactzia e mare ... sa`i dau lu` unu fum cu o dacie :) .. cume k la 170 sa treaca o dacie pe langa tine :D ... cat despre consum a zis k sare 20 si chiar mai sus daca ai laba grea :D

ct77pia 07-05-04 16:30

ce sa spun am ramas surprins de felul in care alearga x-rile dar sad a fost criminal se vede sincer si ala cu but dupa parerea mea e dement cred ca e cea mai modificata dacie care am vazut-o vreodata ce sa spun BRAVO

xbogdanel 07-05-04 18:06

bai...vreau si eu poze...k m-ati facut curios...:(

Psycho 08-05-04 09:30

bogdanel vezi k sunt poze .. in galeria foto .. ai acolo fotografii sa te saturi :D .. enjoy :D

X-Ray-Eyes 09-05-04 00:35

Quote:

Originally Posted by \"Psycho\"
bogdanel vezi k sunt poze .. in galeria foto .. ai acolo fotografii sa te saturi :D .. enjoy :D

Tipu' vroia poze cu motorul lu' BUT ... poze care nu sunt in galeria foto ..
Poate o sa ii fac eu si le bag pe forum da tre sa il prind intr-o zi si sa ii \" Pump The Hood \" sa il trag in poza !
:peace:

79BYG 10-05-04 00:03

1 Attachment(s)
ete ca a venit momentul sa ma bag si eu in seama. :)
Sadu-le tot respectu TATI pt cata munca si bani ai bagat in masina aia...dar dar fa darq ceva la exteriorul ala ca arata .. sa imi bag Pul@ in el...:) glumeam si cat despre cei de mai sus care zici tu ca te-ai dat cu ei nu pot sa zic decat ca este ffffff devarat pt ca la cateva linute legale sau mai ales ILEGALE am fost si eu martor .... iar pt faza cu Silvicu GSI este adevarat vinde masina... si cat de curand si eu :P
hai pa

X-Ray-Eyes 10-05-04 00:28

Quote:

Originally Posted by \"79BYG\"
ete ca a venit momentul sa ma bag si eu in seama. :)
Sadu-le tot respectu TATI pt cata munca si bani ai bagat in masina aia...dar dar fa darq ceva la exteriorul ala ca arata .. sa imi bag Pul@ in el...:) glumeam si cat despre cei de mai sus care zici tu ca te-ai dat cu ei nu pot sa zic decat ca este ffffff devarat pt ca la cateva linute legale sau mai ales ILEGALE am fost si eu martor .... iar pt faza cu Silvicu GSI este adevarat vinde masina... si cat de curand si eu :P
hai pa

Sarumana man ptr poza .. daca mai ai baga-le aici ca nu strica ...
Si la ce liniutze Ilegale am participat eu ??? :peace:
Si tu vinzi masina .. va vindetzi cu toti masinile .. atzi inebunit .. vreti sa va luatzi motociclete ???
:peace:

lolek 10-05-04 20:12

SAD-ule misto filtru ala ... da burlanu cam mare ... vezi ce ii faci sa nu se vada la fel ca la 2 mai ... cem pare rau ca nu v-am facut multe poze la masini ... ca treceau aia pe acolo si ii prindeam in cadru si ma oftikam ... BAFTA in CONTINUARE ... sper sa iti iasa masina COOL ...

79BYG 10-05-04 23:16

1 Attachment(s)
:lol: :lol: :lol: Astea sadu-le sunt de la bucale....de la indemanare...


All times are GMT +2. The time now is 02:32.

- Copyright 2024 4Tuning