![]() |
motorul in boxe
salut ..am o mare problema..am amplificat corect boxele din masina si acum aud pe langa muzica sunetul motorului..de ce?plusul de la baterie nu este pe aceeasi parte cu rCAurile..alte cauze..si solutii neaparat..va rog mult..mersi
|
Re: motorul in boxe
Verifica traseul RCA_urilor si vezi pe langa ce trec si pune si tu niste RCA-uri ecranate ca sa nu apara probleme..eventual un deparazitor sau un Helix CAP 33
|
Re: motorul in boxe
Quote:
|
Re: motorul in boxe
Cele pe care le-am folosit si au fost bune au fost cele de la Stinger care se pun pe rca-uri si automat se duce din calitetea sunetului. Incearca sa tragi pe mijlocul masinii RCA-urile daca nu vrei sa dai banii pe un deparazitor..
Daca vrei sa faci treaba ia un cap33 |
Re: motorul in boxe
hai sa o luam altefl ce masina ai in preimul rand si componenetele sistemului tau, ca sa ne putem da seama care ar fii problema.
|
Re: motorul in boxe
s-a rezolvat:) avea ceva probleme head-unitul..mi-a refacut niste circuite un tip care se ocupa cu asa ceva si acum totul e ok.mersi pt ajutor
|
Re: motorul in boxe
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:14. |
- Copyright 2026 4Tuning