Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accesorii si conectica (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica.html)
-   -   motorul in boxe (https://forum.4tuning.ro/391-accesorii-conectica/89555-motorul-boxe.html)

hellker 05-09-08 00:46

motorul in boxe
 
salut ..am o mare problema..am amplificat corect boxele din masina si acum aud pe langa muzica sunetul motorului..de ce?plusul de la baterie nu este pe aceeasi parte cu rCAurile..alte cauze..si solutii neaparat..va rog mult..mersi

AlexBanu 05-09-08 14:22

Re: motorul in boxe
 
Verifica traseul RCA_urilor si vezi pe langa ce trec si pune si tu niste RCA-uri ecranate ca sa nu apara probleme..eventual un deparazitor sau un Helix CAP 33

hellker 05-09-08 23:53

Re: motorul in boxe
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 1733752)
Verifica traseul RCA_urilor si vezi pe langa ce trec si pune si tu niste RCA-uri ecranate ca sa nu apara probleme..eventual un deparazitor sau un Helix CAP 33

unde mai exact sa pun deparazitorul..si ce deparazitor imi recomanzi?in fara de cap 33..mersi..RCA-urile nu sunt pe aceeasi parte cu plusul de la baterie/

AlexBanu 10-10-08 09:32

Re: motorul in boxe
 
Cele pe care le-am folosit si au fost bune au fost cele de la Stinger care se pun pe rca-uri si automat se duce din calitetea sunetului. Incearca sa tragi pe mijlocul masinii RCA-urile daca nu vrei sa dai banii pe un deparazitor..
Daca vrei sa faci treaba ia un cap33

Baban_San 02-02-09 21:04

Re: motorul in boxe
 
hai sa o luam altefl ce masina ai in preimul rand si componenetele sistemului tau, ca sa ne putem da seama care ar fii problema.

hellker 25-02-09 21:08

Re: motorul in boxe
 
s-a rezolvat:) avea ceva probleme head-unitul..mi-a refacut niste circuite un tip care se ocupa cu asa ceva si acum totul e ok.mersi pt ajutor

zeusrazvy 24-06-09 17:28

Re: motorul in boxe
 
Quote:

Originally Posted by AlexBanu (Post 1801838)
Cele pe care le-am folosit si au fost bune au fost cele de la Stinger care se pun pe rca-uri si automat se duce din calitetea sunetului. Incearca sa tragi pe mijlocul masinii RCA-urile daca nu vrei sa dai banii pe un deparazitor..
Daca vrei sa faci treaba ia un cap33

cum se monteaza helix cap 33? ca si eu am bazait... si am si zgomot de fond la volum mic am tras rca urile pe mijlocu masinii si tot degeaba am pus un ground loop isolator doar pe FRONT si a scazut din bazait o sa pun maine si pe REAR dar vreau sa scap si de zgomotul de fond chiar daca e foarte mic plus ca tocmai miam luat un fel de car pc care o sa il conectez auxliar la cd player si pe auxiliar am un bazait in plus oare o sa iasa toate cu helix si cu ground loop isolatoare?


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning