![]() |
achizitie masina in limita de 8000euro
Salut! Sunt nou pe aici si as dori sa va stiu parerea in legatura cu achizitionarea unei masini in jur de 8000 de euro second hand. As vrea k masina sa arate sportiv, nu neaparat f performanta (de asta ma pot ocupa eu in timp) sa nu depaseasca la consum urban valorea de 12% si nici sa fie chiar printre cele mai nefiabile masini....Personal cred k am cam multe pretenti dar....nu am ce sai fac.
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
seat leon?
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
Opel Astra Bertone :D.
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
~EWN~ nush ce sa zic de astra bertone.......din cate stiu sarea de 12% in oras consumu.....asa si mie imi place f mult masina arata chair f bine
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
ciuby seat leon sincer sa fiu nu stiu ce sa mai zic despre el.......pt k mia placut dar acum mi se pare un pic invechit, iar masina pe care o sa o cumpar o sa trebuiasca sa o tin cel putin 4 ani.....k pe timpu facultati nu cred k o sa imi permit sa imi iau alta
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
Quote:
Numai bine. |
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
Din ce vad ca isi aduc baietii pe clubopel, nici la un bertone pe benzina nu prea se incadreaza in 8000 euro.
Oricum, el vrea o masina cu aspect sportiv, bertone deja e putin cam sport. Iar in legatura cu acel consum de maxim 12 in oras, s-ar putea sa te cam razgandesti in viitorul apropiat, cand pretul benzinei o sa cam ajunga la 5lei/litru... |
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
pai adevaru e k nu am gasit decat cu motoru de 1.8
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
cum vi se pare asta:http://www.***********/vs2cautaauto.p...DESC&offset=45
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
iar in leg cu pretul benzinei nu cred k o sa fie chiar asa o problema. adik conditiile astea sunt puse pt k asa as putea sa o intretin....
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
Quote:
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
pana acuma am ramas la opel astra bertone de 1.8 dar as mai vrea sa aud si alte pareri
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
un prieten si-a cumparat un bertone 2 turbo acum max 2 luni, piele, comenzi pe volan si cam tot ce se poate, ~ 8000+ euro cu tot cu inmatriculare, masina arata foarte bine...deci un 1.8 cu siguranta gasesti in banii astia, si cu consumul cred ca ar fi ok, avand in vedere ca asta de 2 turbo la un mers normal (preferabil sa nu schimbi prea sus, ca sa intre turbina), consuma <= 8 mediu...
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
Si eu tot pe astra bertone as merge. mai gasesti si cateva hyundai coupe in banii astia dar sunt destul de putine si pe mobile dar cred k sunt destul de omorate mai sunt si Citroen C4 dar tot la fel. Gandeste-te bine daca zici k o sa folosesti masina 4 ani.
|
Re: achizitie masina in limita de 8000euro
sincer intrun timp ramasesem la citreon c4.......dar parca nush ce sa zic de fiabilitatea ei mai ales k majoritatea le gaseam la peste 70-80 000 km in bord.Bn k si un bertone il gasesc peste 100 000 km maj cam pe la 125 dar parca e altceva
|
| All times are GMT +2. The time now is 22:23. |
- Copyright 2026 4Tuning